کتاب

خودشیفته های خطرناک!

گاردین- جوآنا بریسکو؛ اکنون دیگر کاملاً می دانیم خودشیفتگی چیست. کلمۀ خودشیفته باب شده و واژۀ محبوب تحلیل گران تازه کار است. خودشیفته ها، این محتاجانِ محبت و توجه طلب های پرجذبه، مغرورانه قدم برمی دارند، سایرین را شیفتۀ خود نموده، از دیگران استفاده...

21 مهر 1400

افزایش قابل توجه دعاوی فضای مجازی در دوران شیوع کرونا

تهران (پانا) - رئیس پژوهشگاه قوه قضاییه گفت با شیوع ویروس کرونا در کشور، دعاوی حقوقی، کیفری و خانوادگی در بعضی مصادیق افزایش یافت که از آن جمله می توان به افزایش قابل توجه دعاوی مرتبط با فضای مجازی اشاره نمود.

8 تیر 1400

موزه انتشارات علمی و فرهنگی امتیازی عظیم برای گردشگری ادبی است

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی انتشارات علمی و فرهنگی، 28 اردیبهشت همزمان با روز جهانی موزه و میراث فرهنگی، رضا دبیری نژاد مسئول پروژه راه اندازی موزه و مرکز اسناد انتشارات علمی و فرهنگی با حضور در برنامه ای زنده در شبکه اجتماعی اینستاگرام...

4 تیر 1400

راحت ترم که فقط طنز بنویسم اما نمی خواهم در ورطه تکرار بیفتم

به گزارش خبرنگاران ، مهرداد صدقی که با کتاب آبنبات هل دار بسیار مطرح شد، طی روزهای گذشته دست به انتشار رمان سال سیل زده است. رمانی که فضایی جدی دارد و با فضای طنز سری آبنبات ها متفاوت است.

10 خرداد 1400

کلیدر برای مردم بلوچ

ترجمه رمان کلیدر نوشته محمود دولت آبادی به زبان بلوچی منتشر شد.

13 اردیبهشت 1400

جزئیاتی از معافیت مدارس از پرداخت بهای انرژی، رایزنی برای مشخص الگوی مصرف طبق شرایط اقلیمی

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه چندسالی است که مدارس از پرداخت بهای انرژی در حد الگوی مصرف معاف شده اند گفت: به دنبال تفاهمی با وزارت نیرو هستیم که اقلیم مدارس برای استفاده از انرژی مورد توجه قرار بگیرد.

28 فروردین 1400

ابطال گواهی فوت 9 خدمه سانچی

خانواده های خدمه سانچی پایان توانستند اولین گام مهم قانونی برای اثبات خطای دولت و شرکت ملی نفت کش را در اعلام فوت خدمه سانچی به اثبات برسانند. بر اساس رأی قاضی رضا احمدی فیروزجایی در شعبه 115 دادگاه عمومی حقوقی مجتمع شهید باهنر تهران، گواهی های فوتی که...

8 فروردین 1400

عرضه نسخه انگلیسی رشنو در شیراز

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، مدیرمسئول انتشارات نویسندگان پارس، در این خصوص گفت: رشنو، مجموعه هفت داستان کوتاه است که خواننده را با خود به گذشته می برد و در روندی بی تکرار، عشقی لطیف را به او یادآور می شود. اسامی داستان های کوتاه این مجموعه عبارت...

5 فروردین 1400

رونمایی از باشگاه فرهنگ و هنر ایرانیان

تهران (پانا)- با حضور شهردار تهران از باشگاه فرهنگ و هنر ایرانیان نیز رونمایی شد.

28 اسفند 1399

معرفی دریاچه شورمست؛ دریاچه ای در دل جنگل سوادکوه

دریاچه شورمست در شهرستان سواد کوه و در نزدیکی روستای شورمست، به وسعت 15 هزار مترمربع به طور کاملاً طبیعی به وجود آمده است. امروزه این دریاچه محل ایده آلی برای طبیعت گردان و کلیه گردشگرانی است که به شمال کشور سفر می نمایند.

12 اسفند 1399

انتشار کتاب پژوهشی با موضوع نوازندگی پیانو

کتاب مشیر همایون شهردار شامل 55 قطعه ضربی برای پیانو با گردآوری و نت نویسی بهار برخوردار منتشر و راهی بازار موسیقی کشور شد.

7 اسفند 1399

همکاری مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی و کتابخانه دانشگاه تهران

به گزارش خبرنگاران، حسین میرزایی، رئیس مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی، صبح امروز دوشنبه ششم بهمن ماه با حضور در محل کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران ضمن بازدید از کتابخانه و مرکز اسناد دانشگاه و دیدار با رسول جعفریان، رئیس کتابخانه تفاهم نامه ای را به...

5 اسفند 1399

خبرنگاران 71 درصد زندانیان کم سواد هستند

تهران - خبرنگاران - رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی با تاکید بر لزوم سوادآموزی و مهارت آموزی زندانیان گفت: 71 درصد زندانیان کشور را افرادی با میزان تحصیلات زیردیپلم تشکیل می دهند که از این میان حدود 3.5 درصد آنها بی سواد هستند.

10 بهمن 1399

خواص درمانی سنگ عقیق چیست؟

خواص درمانی سنگ عقیق شامل یاری به درمان امراض سوداوی و صفراوی، رفع کردن ناراحتی های چشم، تسکین درد و گرفتگی های عضلانی و یاری به عملکرد صحیح غدد درون ریز است. عقیق انرژی های منفی را دور و برای صاحبش خیر و برکت به همراه می آورد.

10 بهمن 1399

خواص گوشت کبوتر در درمان بیماری ها

تقویت هوش، درمان فراموشی در دوران سالمندی، کاهش کلسترول و فشار خون بالا و پیشگیری از امراض قلبی از خواص گوشت کبوتر در درمان بیماری ها است.

18 دی 1399

معرفی ویژه برنامه های رادیو ایران در محدودیت های کرونایی

همزمان با آغاز طرح فراگیر مقابله با کرونا و آغاز تعطیلی ها، رادیو ایران از شنبه اول آذر با برنامه های مختلفی روی آنتن رفته است.

2 دی 1399

تاثیر خانواده بر آموزش بچه ها در دوران کرونا

یک روانشناس کودک گفت:در دوران کرونا نقش خانواده برای آموزش علمی بهتر کودک پررنگ تر شده است.

20 آبان 1399

تا پایان دولت 100 درصد روستاها به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند

مراسم افتتاح فاز نخست شبکه هوشمند مدارس دانا با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات روز گذشته به مناسبت روز روستا (15 مهرماه) از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد و طی این...

18 آبان 1399

10 هزار جلد کتاب قاچاق و غیرمجاز در تهران جمع آوری شد، برنامه های حمایتی وزارت ارشاد در پی لغو نمایشگاه کتاب

اعلام برنامه های حمایتی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد از ناشران در پی لغو نمایشگاه کتاب و خبرهایی از نمایشگاه های بین المللی کتاب در دنیا از مهم ترین اخبار این هفته حوزه ادبیات و کتاب بودند.

11 آبان 1399

ابن مُتّوْج؛ فقیهی از بحرین

جمال الدین احمد بن عبدالله بحرانی عالم امامی بحرینی در قرن هشتم هجری است.

5 آبان 1399
تعداد: (61)