مقالات گردشگری

اکوسیستم گردشگری احتیاج به تفکر استراتژیک دارد

شرایط ایجادشده بعد از شیوع جهانی بیماری کرونا بیش از هر زمان دیگری به ما فهماند که مدیریت بر اکوسیستم گردشگری، احتیاج به تفکر استراتژیک همراه با خلاقیت و نوآوری دارد.

4 خرداد 1399

زنان ریاضی دان و دانشمند مشهور تاریخ

معرفی کتاب زنان ریاضی دان و دانشمند - نوشته میریام کونی - ترجمهٔ: پرویز امینی - نشر نیهمه می دانند که از ازلیت در فیزیولوژی یا خلقت زنها چیزی نادیده نگرفته شده که ممیز بین زن و مرد در پژوهش و کنجکاوی باشد ولی در اسطورهٔ علوم مردانه زنان جایگاهی در جوامع...

2 خرداد 1399

راه های جلوگیری از زوال عقل و اختلال حافظه

با استفاده از راه های ساده می توان از خطر زوال عقل جلوگیری کرد. زوال عقل و اختلال حافظه در اثر بالارفتن سن و ابتلا به افسردگی اتفاق می افتد.

29 اردیبهشت 1399

کنترل 14 مبادی خروجی استان تهران، تداوم تعطیلی بازارها

استاندار تهران گفت: برای اجرای طرح محدودیت تردد جهت مقابله با شیوع کرونا؛ 14 مبادی خروجی استان تهران کنترل و با متخلفین برخورد می گردد.

28 اردیبهشت 1399

تفاوت بین ویزای دانشجویی و اجازه تحصیل در کانادا چیست ؟

برای دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در کانادا هستند ، اخذ ویزای دانشجویی و اجازه تحصیل در کانادا یک بخش اساسی در فرایند درخواست است . اگر شما ویزا ندارید ، نمی توانید وارد کانادا شوید ، چه رسد به دانشگاه . با این حال دانشجویان بین المللی علاوه...

27 اردیبهشت 1399

پمپئو ، وقاحت را به اوج رساند!

ایرنا نوشت: وزیر خارجه آمریکا در حالی که سازمان های بین المللی و کشورهای مختلف بر لزوم همکاری با ایران در مهار کرونا تاکید دارند، گفت فشار حداکثری بر ایران ادامه می یابد.

25 اردیبهشت 1399

دو رویکرد واشنگتن با پیشنهاد الزرفی؛ جنگ شیعی-شیعی در دستور است

بسیاری از احزاب شیعه به شدت با نخست وزیر الزرفی مخالفند و او را نیروی آمریکا می دانند. با این حال برهم صالح بر روی انتخاب او پافشاری می نماید.

24 اردیبهشت 1399

افزایش آمار مبتلایان به 511 نفر، ثبت 72 مورد در مکه مکرمه

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در عربستان به بیش از 510 نفر افزایش یافته است.

22 اردیبهشت 1399

پرواز به شیوه قو های سپید در برنابئو، رویای زنبور نروژی ساکن آلمان

ستاره نروژی دورتموند مقصد آینده اش را تعیین کرد.

21 اردیبهشت 1399

محفظه ضدسانحه جعبه سیاه ایران ساخت شد

یک شرکت ایرانی پیروز به طراحی، توسعه و فراوری محفظه ضدسانحه جعبه سیاه شده است. بدین ترتیب ایران نخستین کشور در خاورمیانه به شمار می رود که به این تکنولوژی دست یافته است.

20 اردیبهشت 1399

حق شهروندی کانادا به وسیله تولد

تولد در کدام کشورها منجر به دریافت حق شهروندی می گردد؟معمولاً دریافت حق شهروندی از اغلب کشورهای جهان فرایندی طولانی و پرهزینه است. با این وجود کشورهایی هستند که تولد در آن ها بدون در نظر دریافت شرایط اقامتی والدین، منجر به دریافت حق شهروندی می گردد.

16 اردیبهشت 1399

راه اندازی تور مجازی گردشگری اصفهان

معاون گردشگری و سرمایه گذاری میراث فرهنگی استان اصفهان از راه اندازی تور مجازی بازدید از جاذبه های تاریخی و گردشگری استان اصفهان ویژه گردشگران در نوروز 1399 اطلاع داد.

16 اردیبهشت 1399

مرکز مدیریت راه کشور، ممنوعیت های ترافیکی نوروز 99 اعلام شد

مرکز مدیریت راه های کشور گفت: فعلاً تا اطلاع ثانوی هیچ محدودیت و ممنوعیت ترافیکی در ایام نوروز 99 به استثنا محمولات ترافیکی اجرا نمی شود.

15 اردیبهشت 1399

گردشگری دوباره بازخواهد گشت، راهکار در دستان ماست

دبیر کل سازمان جهانی گردشگری گفت: در مواجهه با کووید 19، بر اهمیت رفتارهای مسئولانه و همکاری های بین المللی تأکید می کنیم، این یک چالش همگانی است و همه ما بخشی از راهکار هستیم.

13 اردیبهشت 1399

باید بدترین حالت ها را در نظر گرفت ، سفرهای هر روزه مردم یعنی انتقال بمب های ویروسی

خبرنگاران/بوشهر به نظر می رسد رفتارهای غیرقابل درک شمار بسیاری از هم وطنان و مسافرت های هر روزه آنان از این سر تا آن سر کشور و همینطور بحران اخیر را به شوخی دریافت، پایانی نداشته و این بی توجهی و بی مسئولیتی در قبال خود و دیگران روزانه موجی از مبتلایان...

11 اردیبهشت 1399

ناوگان مسافری جاده ای اجازه ورود به برخی استان ها را ندارد

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری گفت: طبق مصوبه ستاد کرونا ناوگان حمل و نقل مسافری عمومی جاده ای نیز اجازه ورود به برخی استان ها نظیر گیلان، مازندران، قزوین ندارند.

5 اردیبهشت 1399

زیباترین هتل خاورمیانه هتل عباسی

این روزها به هر مجله گردشگری که در دنیا نگاه بیندازید نام ایران را بعنوان مقصدی مهم و رو به رشد در زمینه گردشگری خواهید دید.

4 اردیبهشت 1399

عدم همکاری کرونایی فدراسیون ها با کمیته ملی المپیک

به گزارش خبرنگاران، فراگیری ویروس کرونا در کشور و محدودیت های پروزای که ایجاد کرده، مسئولان کمیته ملی المپیک را برآن داشت تا در رابطه با تیم های ملی که رقابت های گزینشی المپیک در پیش دارند و برای مهیا شدن شرایط اعزام آنها - با توجه به انسداد خطوط هوایی...

4 اردیبهشت 1399

سفر پرسپولیس به کانادا قطعی نیست

سفر تیم پرسپولیس به کانادا هنوز قطعی نشده است.

29 فروردین 1399

مسافران پروازهای خارجی 5 ساعت قبل در فرودگاه حضور یابند

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: مسافران پروازهای خارجی پنج ساعت قبل در فرودگاه حضور یابند.

23 فروردین 1399
تعداد: (227)