علم و تکنولوژی

داروی روماتیسم برای درمان کرونا جواب داد

نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، یک نوع داروی روماتیسم که در ایالات متحده و فرانسه برای معالجه ویروس کرونا آزمایش شده، علائم بیماران را طی 72 ساعت بهبود داده است.

17 تیر 1399

چگونه رقم قبض برق خانه را هوشمندانه کاهش دهید؟

این روز ها رقم های قبوض می تواند بسیاری از افراد را ناراحت کند. درواقع بالا بودن رقم قبض به خصوص قبض برق ناشی از این است که ما گاهی در مدیریت برق مصرفی با مشکل روبرو می شویم.

17 تیر 1399

چگونه کره جنوبی با ایده شهر هوشمند COVID-19 را مهار کرد؟

کره جنوبی یکی از کشور هایی است که علی رغم نزدیکی به کانون اولیه شیوع بیماری کرونا (چین) پیروز شده است تا حدود زیادی کرونا را مهار کند. این کشور با تکیه بر ایده شهر هوشمند در این کار پیروز عمل نموده است.

11 تیر 1399

پامپئو: تیراندازی در مرز 2 کره اتفاقی بود، کرونا از یک آزمایشگاه در ووهان می آید

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که شلیک گلوله در بامداد امروز در منطقه مرزی دو کره اتفاقی بوده است.

11 تیر 1399

امیر حیدری: پرتاب ماهواره نظامی جای ایران را در فضا تثبیت کرد، تهدید های آمریکا جوسازی و ناشی از ترس است

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران پرتاب ماهواره نظامی به فضا را اقدامی غرورآمیز و دشمن شکن دانست و تاکید نمود: این اقدام جای خالی ایران در فضا را تثبیت کرد و گسترش خواهد یافت.

5 تیر 1399

چگونه هوش اقتصادی بالایی داشته باشیم؟

هوش اقتصادی نیازی به سرمایه گذاری ریسکی و پر خطر و یا داشتن هزاران دلار در بانک ندارد. مهم نیست که شرایط فعلی شما چیست، در هر صورت می توانید در زندگی روزمره خود از لحاظ اقتصادی باهوش تر باشید. با تخصیص بودجه آغاز کنید تا به شما در ماندن در این راه یاری نموده...

4 تیر 1399

5 قدم تا بازگشت به کار با کرونا

این روزها با وجود سایه کووید- 19 بر دنیا، کسب وکار ها با بعضی ملاحظات بازگشایی می شوند.

31 خرداد 1399

وام یک میلیون تومانی به حساب 1.5 میلیون سرپرست خانوار واریز شد

معاون اعتباری و تجهیز منابع بانک کشاورزی گفت: در اجرای برنامه حمایتی دولت برای مقابله با آثار مالی کرونا بر خانوارها وام حمایتی یک میلیون تومانی امروز - پنجشنبه به حساب یک میلیون و 593 هزار و 990 نفر سرپرست خانوار واریز شد.

27 خرداد 1399

دانشجویان برای ورود به کشور باید پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند

رایزن علمی و فناوری ایران و سرپرست دانشجویان در اروپا از دانشجویان ایرانی مقیم اروپا که قصد بازگشت به کشور را دارند، خواست تا به پروتکل های بهداشتی تدوین شده در زمان عزیمت به کشور، مقید بوده و با مسئولین مربوطه در مبدا و مقصد همکاری نمایند....

23 خرداد 1399

کرونا حریف آموزش نشد؛ تجربه تازه ایرانی در سایه ویروس فراگیر جهانی

شیوع کرونا در کشور باعث تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی نشد و در این روز های قرنطینه خانگی بازار آموزش های مجازی و آنلاین گرم شد.

23 خرداد 1399

خبرنگاران 2 قطعه اردک نوک پهن در زیستگاه های طبیعی دالاهو رها شد

کرمانشاه - خبرنگاران- رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دالاهو، از تیمار و رهاسازی 2 قطعه اردک نوک پهن در زیستگاه های طبیعی شهرستان دالاهو اطلاع داد.

21 خرداد 1399

روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی در قاب فناوری نوین

18 آوریل هر سال در تقویم جهانی مصادف با روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی است، امسال 38 سال از نامگذاری این روز می گذرد و امسال به نام فرهنگ های مشترک، میراث مشترک، مسئولیت مشترک نامگذاری شده است.

19 خرداد 1399

میزگرد آنلاین بازنگری مدل کسب و کار شبکه پرداخت برگزار می گردد

شبکه عصر پرداخت در سال 99 اقدام به برگزاری سلسله جلسات تخصصی به صورت مجازی با حضور مدیران ارشد و صاحبنظران صنعت بانکداری و فناوری اطلاعات و مشارکت تعداد کثیری از خبرگان و کارشناسان این حوزه نموده است.

11 خرداد 1399

ازبکستان از تجربیات چین برای مقابله با کرونا استفاده می نماید

تبادل تجربیات پلیس چین و ازبکستان درباره اجرای قرنطینه ، سالگرد انقلاب قرقیزستان زیر سایه کرونا و نگرانی از ورود ویروس کرونا به تاجیکستان بعضی عناوین خبری مرتبط با شیوع کرونا در آسیای مرکزی است.

9 خرداد 1399

آشنایی با رفتارهایی که مهمانداران از آنها فراری هستند

هواپیما، سریعترین وسیله حمل و نقل عمومی بوده که در بسیاری از سفرها، خصوصا در جهتهای طولانی از آن استفاده می شود. از این رو، می توان گفت امروزه اغلب افراد سوار هواپیما شده و از آن برای رسیدن به مقصد استفاده کرده اند. همانطور که دیده اید، هواپیماها چند مهماندار...

7 خرداد 1399

قیمت روز گوشی موبایل در 17 فروردین

قیمت گوشی های موبایل موجود در بازار، مورخ 17 فروردین را مشاهده می کنید.

5 خرداد 1399

اکوسیستم گردشگری احتیاج به تفکر استراتژیک دارد

شرایط ایجادشده بعد از شیوع جهانی بیماری کرونا بیش از هر زمان دیگری به ما فهماند که مدیریت بر اکوسیستم گردشگری، احتیاج به تفکر استراتژیک همراه با خلاقیت و نوآوری دارد.

4 خرداد 1399

زنان ریاضی دان و دانشمند مشهور تاریخ

معرفی کتاب زنان ریاضی دان و دانشمند - نوشته میریام کونی - ترجمهٔ: پرویز امینی - نشر نیهمه می دانند که از ازلیت در فیزیولوژی یا خلقت زنها چیزی نادیده نگرفته شده که ممیز بین زن و مرد در پژوهش و کنجکاوی باشد ولی در اسطورهٔ علوم مردانه زنان جایگاهی در جوامع...

2 خرداد 1399

ارزیابی آموزش الکترونیکی دانشگاه ها از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز، احتمال عدم تغییر تقویم دانشگاهی امسال

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: در صورتی که آموزش های الکترونیکی دانشگاه ها طبق برنامه ریزی پیش رود می توانیم انتظار داشته باشیم که تقویم دانشگاهی نیم سال تحصیلی جاری بدون تغییر باشد.

30 اردیبهشت 1399

در روزهای کرونایی قربانی اخبار گمراه کننده نباشیم

نایب رییس انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران با تاکید بر اینکه در روزهای کرونایی قربانی اخبار گمراه کننده نباشیم، گفت: فورواردکردن خبر و اطلاعات جعلی و غلط، هنگامی که حقیقت برملا شود، موجب شرمساری و از دست رفتن اعتبار در نزد دیگران می شود. ...

27 اردیبهشت 1399
تعداد: (161)