مواد خوراکی مفید برای حفظ سلامت لوزالمعده را بشناسیم

به گزارش خبرنگاران، لوزالمعده در تنظیم قندخون نقش مهمی دارد. از اینرو حفظ سلامت آن برای عملکرد موثر سایر اعضای بدن لازم است.

مواد خوراکی مفید برای حفظ سلامت لوزالمعده را بشناسیم

ممکن است لوزالمعده به دلیل مشکلاتی نظیر سنگ صفرا یا دیابت به خوبی عمل نکند. از اینرو باید به تغذیه درست برای حفظ سلامت لوزالمعده توجه گردد. در ادامه به برخی مواد خوراکی مهم برای حفظ سلامت این عضو مهم بدن اشاره می گردد.

سیر: سیر حاوی مواد مغذی سودمندی نظیر سولفور، اُلیگوساکاریدها، فلاونوئیدها و سلنیوم است که همگی برای بافت لوزالمعده خوب هستند. از اینرو مصرف این ماده غذایی توصیه می گردد.

گیلاس: این میوه خوشمزه برای حفظ سلامت لوزالمعده لازم است. گیلاس سرشار از آنتی اکسیدان و POH است که می توانند به مقابله با سرطان لوزالمعده یاری نمایند.

سبزیجات چلیپایی: کلم بروکلی سرشار از فلاوونوئیدهای آپی ژنین و لوتئولین است که می تواند مانع از تشکیل سلول سرطان لوزالمعده گردد. برای حفظ سلامت لوزالمعده مصرف گل کلم و کلم پیچ هم بسیار توصیه می گردد.

سیب زمینی شیرین: این ماده خوراکی موجب تقویت عملکرد لوزالمعده گردیده و احتمال ابتلا به سرطان لوزالمعده را کاهش می دهد. به طورطبیعی حاوی آنتی اکسیدان است که برای لوزالمعده مفید است.

پیاز: سرشار از فلاوونوئیدهای است که ترکیبات ضدسرطانی هستند. سولفور موجود در پیاز می تواند به حفظ سلامت لوزالمعده یاری کند.

پونه کوهی: حاوی ترکیب ضد هیپرگلیسمی (ضدافزایش قندخون) است که در مقابله با سلول های سرطان لوزالمعده موثر است.

زردچوبه: التهاب در لوزالمعده از طریق زردچوبه قابل کاهش است. می تواند به تحریک فراوری انسولین و کاهش قندخون یاری کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مواد خوراکی مفید برای حفظ سلامت لوزالمعده را بشناسیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مواد خوراکی مفید برای حفظ سلامت لوزالمعده را بشناسیم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید