ایران گفتگوهای جامع با اتحادیه اروپا را تعلیق می نماید

به گزارش صنایع 90، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه درخصوص اقدام روز جاری اتحادیه اروپا در قرار دادن اسامی تعدادی از مقامات و نهادهای جمهوری اسلامی در فهرست تحریم های حقوق بشری اتحادیه گفت: جمهوری اسلامی ایران این اقدام را قویا محکوم کرده و آنرا بی اعتبار می داند.

ایران گفتگوهای جامع با اتحادیه اروپا را تعلیق می نماید

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان زمستان 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: بدون شک اقداماتی از این دست از سوی مدعیان و موعظه گران دروغین حقوق بشر که با انگیزه های سیاسی، نه تنها در برابر نقض حقوق مردم ایران تحت تحریم های ضد بشری و غیر قانونی آمریکا سکوت نموده و تنها به اظهار تاسف بسنده کردند، بلکه با آن همراهی کردند، مردود بوده و موجب بی آبرویی هرچه بیشتر سوءاستفاده کنندگان از مفاهیم والایی چون حقوق بشر است.

خطیب زاده در ادامه تاکید نمود: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به این اقدام اتحادیه اروپا، گفتگوهای جامع با اتحادیه اروپا شامل گفتگوهای حقوق بشری و تمامی همکاری های ناشی از این گفتگوها، بویژه در حوزه های تروریسم، مواد مخدر و پناهندگان را به حالت تعلیق در می آورد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین گفت: جمهوری اسلامی ایران تحریم های متقابل را در واکنش به اقدام اتحادیه اروپا در دست آنالیز دارد که متعاقبا اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1602

به "ایران گفتگوهای جامع با اتحادیه اروپا را تعلیق می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران گفتگوهای جامع با اتحادیه اروپا را تعلیق می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید