اخبار اقتصادی

ماکرون باز هم به لبنان می رود

به گزارش خبرنگاران، کاخ الیزه از تصمیم امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه برای سفر مجدد به لبنان طی روزهای آینده اطلاع داد.

1 بهمن 1399

یونان به دلیل مناقشات با ترکیه بودجه تسلیحاتی خود را 5 برابر میکند

دولت یونان اعلام کرده که به دلیل مناقشات گازی روزافزون با ترکیه در دریای مدیترانه هزینه های تسلیحاتی خود را به طرز چشمگیری افزایش می دهد.

29 دی 1399

یحیی گلمحمدی: میخواهم در اروپا مربیگری کنم

یحیی گل محمدی قبل از عزیمت پرسپولیس به قطر در گفت وگویی به سؤال های طرفداران این تیم پاسخ داد که مشروح این گفت وگو را می خوانید.

28 دی 1399

امکان بهبود روابط واشنگتن-پکن تا چه اندازه واقع بینانه است؟

در حالی که دولت ترامپ آخرین کوشش خود برای ضربه زدن به دولت چین را انجام می دهد، مقامات پکن امیدوارند جو بایدن از ادامه سیاست وی خودداری نموده و به سمت گفت وگوی سازنده و در جهت درست روابط قرار بگیرد.

19 دی 1399

رکوردشکنی رشد قیمت مواد غذایی در جهان

شاخص قیمت غذای فائو که تغییرات ماهانه سبدی از غلات، دانه های روغنی، محصولات لبنی، گوشت و شکر را بررسی می کند، در نوامبر به 105 واحد در مقایسه با آمار بازبینی شده 101 واحد در اکتبر، صعود کرد که بزرگ ترین رشد ماهانه این شاخص از ژوئیه سال 2012 به این سو بود. شاخص...

17 دی 1399

چینی&zwnjها پس از 12 سال انیمیشن ژاپنی تماشا می&zwnjکنند

تماشاگران سینمای چین به تازگی دریافته اند که امکان تماشای فیلمی از هایائو میازاکی انیمیشن ساز مطرح ژاپنی را در آینده نزدیک به دست خواهند آورد.

16 دی 1399

جلوی ابر تورم را گرفتیم

خبرنگاران: همتی می گوید: ابتدای سال تصور این بود که با انفجار نقدینگی ابرتورم رخ می دهد اما جلو انفجار نقدینگی را گرفتیم

15 دی 1399

افزایش 3 برابری صادرات نفت ونزوئلا

در حالی که آمریکا تمام کوشش خود را برای قطع صادرات نفت ونزوئلا به کار بسته،، اما یک خبرگزاری آمریکایی اعلام نمود که صادرات نفت ونزوئلا طی ماه اخیر افزایش داشته است.

11 دی 1399

در فصل سوم 2020 فراوری کنندگان گوشی های هوشمند، فروش بهتری را نسبت به دو فصل قبلی تجربه نموده اند

بعد از همه گیری کرونا بازار موبایل دستخوش رکود شده بود اما در فصل سوم 2020 فراوری کنندگان گوشی های هوشمند، فروش بهتری را نسبت به دو فصل قبلی تجربه نموده اند.

9 دی 1399

استارت ساخت در ابرزمین ها

سری اول مجوز ساخت وساز در ابرزمین ها پایتخت صادر شد. اواخر سال گذشته مدیریت شهری پایتخت نقشه جدیدی برای معین تکلیف اراضی بیش از یک هکتار شهر تهران که با عنوان اراضی ذخیره شناخته می شوند طراحی کرد. در قالب نقشه طراحی و مصوب شده از سوی مدیریت شهری، یک معادله...

8 دی 1399

شماره 77 ماهنامه قلک منتشر شد، شب یلدا قلکی با پرستاران

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی ماهنامه قلک، با توجه به درپیش بودن روز پرستار و همچنین شب یلدا، تصویر جلد این شماره از ماهنامه قلک به این موضوع اختصاص یافته و شخصیت های داستانی و حیوانات قصه های مختلف در بیمارستان همراه با پرستاران، شب یلدا...

7 دی 1399

تازه ترین گام های دولت برای همراهی با صنعت گاز

تغییر در نحوه محاسبه گازبهای مشترکان همسو با تشویق برای کاهش مصرف و اختصاص 15 هزار میلیارد تومان برای تکمیل طرح های گازرسانی در لایحه بودجه 1400، تازه ترین اقدام های دولت برای همراهی با صنعت گاز کشور است.

6 دی 1399

مهناز افضلی: سینماحقیقت تماشاگران را از سینمای بدنه دور کرد

تهران (پانا) - کارگردان مستند مادر زمین معتقد است جشنواره سینماحقیقت سلیقه ای را پرورش داده که تماشاگران را از استانداردهای سینمای تجاری و بدنه دور می نماید.

2 دی 1399

افتتاح 11 ایستگاه مترو معطل پول

مدیرعامل متروی تهران اعلام نمود در صورت عدم واریز پول اوراق مشارکت مترو احتمال عدم افتتاح 11 ایستگاه مترو وجود دارد.

28 آذر 1399

توصیه به سهامداران برای متضرر نشدن در بورس

به گزارش خبرنگاران، محمد گرجی آرا کارشناس بازار سرمایه، در تحلیلی در روزنامه دنیای اقتصاد گفته، ترس سهامداران از ادامه دار شدن ضرر و زیان شرایط نامتعادلی را برای بازار سهام رقم زده است؛ اما این شرایط قطعا پایدار نخواهد ماند.

24 آذر 1399

حذف کارت سوخت آزاد گازوئیل مانع قاچاق نشد، درگیری را بالا برد

خبرنگاران/اصفهان رئیس انجمن صندلی داران سوخت استان اصفهان گفت: حذف کارت سوخت آزاد گازوئیل از صندلی های سوخت، نه تنها مانع قاچاق گازوئیل نشده است، بلکه موجب درگیری بین رانندگان و صندلی ها شده است.

23 آذر 1399

کاهش 25 هزار تومانی قیمت گوشت در بازار

به گزارش خبرنگاران، منصور پوریان، رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور از کاهش قیمت دام در بازار خبر داد و گفت: در هفته های اخیر قیمت دام سرسام آور بالا رفت که با افت تقاضا در بازار، قیمت فرایند نزولی به خود گرفت.

22 آذر 1399

معین شدن جهت توسعه آینده سازمان همکاری شانگهای با طرح ابتکار چهار جامعه مشترک

بدون شک نشست شورای سران سازمان همکاری شانگهای که به تازگی سرانجام یافت، به نتایج فراوان رسیده است که از میان آن ها می توان به یک بیانیه مشترک، شش بیانیه همکاری و دیگر توافق نامه های مربوط به همکاری میان اعضا اشاره نمود.

20 آذر 1399

افزایش آلودگی شهرهای چین پس از فراوری انبوه آیفون 12

نتایج به دست آمده از آنالیز های کیفیت هوا در شهرهای چین از تأثیر فراوری آیفون بر آلودگی این شهرها حکایت می نماید.

20 آذر 1399

خبرنگاران 525 هزار هکتار در کرمانشاه زیرکشت پاییزه می رود

کرمانشاه- خبرنگاران- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه با پیش بینی 525 هزار هکتار کشت محصولات زراعی پاییزه در استان گفت: نهاده های لازم از جمله بذر و کود برای کشت در سال زراعی جاری تدارک دیده شده است.

18 آذر 1399
تعداد: (366)