اخبار اقتصادی

خبرنگاران استاد دانشگاه: کرونا بازار سرمایه را هیجانی کرده است

تبریز- خبرنگاران- مدیر گروه اقتصاد دانشگاه پیام نور تبریز با اشاره به کاهش معاملات ملکی در حوزه مسکن به علت شیوع کرونا، گفت: کرونا موجب شده نقدینگی سرگردان جامعه به مدت طولانی در بازار سرمایه که اکنون بیشتر معاملات در آن به صورت مجازی صورت می گیرد، ماندگار...

16 مرداد 1399

وزیر خارجه پاکستان: اسلام آباد مخالف رقابت هسته ای در منطقه است

ایرنا نوشت: وزیر امور خارجه پاکستان که تنش های کشورش با هند طی یک سال اخیر احتمال خطر رویارویی دو رقیب اتمی در شبه قاره را جدی تر کرده، گفت: هدف از قدرت هسته ای پاکستان بازدارندگی و تضمین امنیت ملی است ولی در عین حال این کشور مخالف هرگونه رقابت سلاح های...

13 مرداد 1399

بودجه استانی برای احداث موزه در البرز

معاون هماهنگی امور مالی استانداری البرز به خبر منتشره در خبرنگاران البرز مبنی بر عدم تخصیص بودجه به احداث موزه در این استان واکنش نشان داد.

11 مرداد 1399

بانک مهر اقتصاد در سپه ادغام شد

مدیرعامل بانک سپه از برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده سالیانه و مجمع فوق العاده ادغام بانک مهر اقتصاد اطلاع داد.

11 مرداد 1399

بیشتر آتش سوزی ها ناشی از خطای انسانی است

خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد فرماندار شهرستان کهگیلویه گفت: در پی وقوع آتش سوزی در منطقه دشت مازه حدود 10 هکتار گندم خاکستر شد.

11 مرداد 1399

جزییات تسهیلات یاری ودیعه مسکن از زبان وزیر راه

پرداخت تسهیلات یاری ودیعه مسکن به مستأجران کم درآمد و آسیب پذیر، یکی از سیاست های مسکنی دولت دوازدهم است که البته بیش از یک سال از مطرح شدن آن می گذرد و حالا در شرایط تنگنای کرونا، قرار است با استفاده از 20 هزار میلیارد تومان منابع تخصیص یافته به کسب وکارهای...

10 مرداد 1399

150 هزار دلار پول پرسپولیسی ها روی هوا

آنتونی استوکس به دنبال توافق با پرسپولیس نیست و نمی خواهد پول دریافتی از این باشگاه را پس بدهد.

10 مرداد 1399

یارانه معیشتی خرداد ماه فردا شب واریز می گردد

به گزارش خبرنگاران، هفتمین مرحله یارانه معیشتی فردا شب (10 خرداد) ساعت 24 به حساب سرپرستان خانوار واریز می گردد.

10 مرداد 1399

محدودیتی برای اجرای تور های گردشگری وجود ندارد

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: محدودیتی برای برنامه ریزی، ساماندهی و اجرای تورهای گردشگری توسط فعالان بخش خصوصی این حوزه وجود ندارد.

10 مرداد 1399

چرا آتش زدن پس چر مضر است؟

خبرنگاران/لرستان معاون حفاظت محیط زیست لرستان گفت: بر اساس ماده 20 قانون هوای پاک سوزاندن بقایای گیاهی اراضی زراعی پس از برداشت محصول ممنوع بوده و متخلف حسب مورد به جزای نقدی درجه شش موضوع ماده 19 مجازات اسلای محکوم می گردد.

9 مرداد 1399

مسئولیت تخمین زلزله مهم بعدی در تهران

مهدی زارع* در روزنامه شرق نوشت: موقعیت پستی و بلندی و وضع لرزه خیزی شهر تهران، نشان می دهد که شهر در منطقه ای بسیار خطرناک از نظر خطر زلزله بنا شده است. تبعات زمین لرزه متوسطی که در دقایق اولیه نیمه شب

9 مرداد 1399

اخراج نیروهای اورژانس در دزفول به بهانه های واهی، نگذاریم مدافعان بی دفاع سلامت زمین گیر شوند

نیروهای اورژانس همیشه در خط مقدم دفاع از سلامت مردم قرار دارند اما در روزهای اخیر اخبار خوبی از شرایط خبرنگارانن به گوش نمی رسد.

9 مرداد 1399

خبرنگاران شلیک دولت ترامپ به خود با لغو معافیت های هسته ای ایران

نیویورک- خبرنگاران- کارشناسان منع گسترش سلاح اتمی، تصمیم دولت ترامپ را در پایان دادن به معافیت های همکاری هسته ای با ایران، شلیک به پای خود توصیف کردند که منافع آمریکا را به خطر می اندازد.

9 مرداد 1399

عربستان سفیرش را به بغداد باز می گرداند، تمایل برای تقویت روابط دوجانبه

عربستان سعودی تصمیم گرفت تا در راستای تقویت روابط با عراق سفر خود را به بغداد بازگرداند.

9 مرداد 1399

واکنش طرف های اروپایی برجام به اقدام آمریکا

هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا و سه کشور اروپایی عضو برجام روز شنبه با صدور بیانیه ای مشترک، از لغو معافیت های هسته ای ایران از سوی آمریکا عمیقا ابراز تاسف کردند.

9 مرداد 1399

پرداخت تمام هزینه های درمانی فرنگی کار جوان توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی بودجه تمام هزینه های درمانی فرنگی کار ایران را متقبل شد.

9 مرداد 1399

حقایق جالب در خصوص ماداگاسکار که شاید ندانید

آیا انیمیشن ماداگاسکار را به یاد دارید؟ بیشتر ما با ماداگاسکار توسط این انیمیشن یا مستند و فیلم هایی که در مورد آن ساخته شده اند، آشنا شده ایم و اطلاعات ما در مورد این کشور در حد همان فیلم و انیمیشن ها است. باید بگوییم که در مورد این کشور که در 400 کیلومتری...

8 مرداد 1399

اسپوتنیک، آمریکا به دنبال فتنه انگیزی میان هند و چین

به باور تحلیل گران، آمریکا می کوشد برای دستیابی به اهداف خود و با سوءاستفاده از تنش های مرزی چین و هند، میان دو کشور فتنه انگیزی کند اما دهلی نو نمی خواهد در این جهت بازیچه واشنگتن گردد.

8 مرداد 1399

سفیر مشهور آلمان به تهران بازنمی شود

میشل کلوربرشتولد سفیر آلمان در تهران به زودی به برلین باز می گردد. بر اساس اطلاعاتی که بیلد به دست آورده است، او قرار است جایگزین میگوئل برگر رئیس بخش مالی وزارت امور خارجه آلمان گردد. برگر در چهارم ماه مه به سمت وزیر امور خارجه ارتقا یافت.

22 تیر 1399

وزارت علوم آمار مرتبط با کلاس های مجازی را چگونه جمع آوری می نماید؟ ، سردرگمی دانشجویان با تصمیمات دانشگاه

دبیر شورای صنفی دانشجویان کلان مناطق 8 و 9 کشور گفت: وزارت علوم از چه شیوه ای برای جمع آوری آمار مرتبط با کلاس های مجازی استفاده می نماید؟ مسئولان دانشگاه ها آمار را مثبت جلوه می دهند.

19 تیر 1399
تعداد: (274)