طراحی نمای خانه ویلایی: پاسخ ارمنستان به باکو؛ قره باغ نه یک موضوع داخلی بلکه بین المللی است

به گزارش صنایع 90، سخنگوی وزارت خارجه ارمنستان در پاسخ به اظهارات تازه باکو گفت ، نمی توان با کاربرد زور مناقشه قره باغ را از دستور کار بین المللی خارج ساخت.

طراحی نمای خانه ویلایی: پاسخ ارمنستان به باکو؛ قره باغ نه یک موضوع داخلی بلکه بین المللی است

جهت دریافت خدمات طراحی نمای خانه ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سخنگوی وزارت خارجه ارمنستان روز شنبه در واکنش به سخنان حکمت حاجی اف دستیار ریاست جمهوری، جمهوری آذربایجان گفت، استفاده از زور نمی تواند مناقشه قره باغ کوهستانی را از دستور کار بین المللی خارج کند.

به نوشته وبگاه نیوز آرمنیا حاجی اف روز آدینه گفت که مناقشه قره باغ انتها یافته است. قره باغ دیگر یک موضوع سیاست خارجی نیست، بلکه یک موضوع در دستور کار داخلی است.

واهان هونانیان سخنگوی وزارت خارجه ارمنستان، در این زمینه گفت، ارمنستان بارها موضع اصولی خود را در قبال مسئله قره باغ اعلام نموده است. یعنی موضع ارمنستان با موضع جامعه بین المللی همخوانی دارد. تنها به وسیله ماموریت روسای مشترک گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا، مذاکرات صلح امکان دستیابی به حل و فصل جامع و پایدار مناقشه قره باغ کوهستانی بر اساس اصول و عناصر شناخته شده برای طرفین، از جمله حق مسلم مردم را فراهم می نماید.

جنگ سال گذشته بر سر منطقه قره باغ کوهستانی در تاریخ نهم نوامبر 2020 (19 آبان 1399) با توافق آتش بس به امضای نیکول پاشینیان، رئیس جمهور ارمنستان، الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه انتها یافت و و روسیه به عنوان میانجی این توافق نقش آفرینی کرد.

مسئولان جمهوری آذربایجان بخصوص الهام علی اف مدتی پس از امضای توافق آتش بس قره باغ در نوامبر 2020 که به درگیری های مرگبار 44 روزه بین دو جمهوری ارمنستان و آذربایجان بر سر این منطقه انتها داد، به تنش آفرینی مرزی و توسل به پروپاگاندا و اظهارات جعلی برای زمینه سازی ایجاد کریدور زنگه زور روی آوردند.

در توافق آتش بس قره باغ، ارمنستان پذیرفته راستاهای بسته حمل ونقل بین بخش غربی جمهوری آذربایجان با نخجوان را باز کند اما در هیچ جای آن از ایجاد یک کریدور در امتداد مرز ارمنستان با ایران که باعث حذف مرز و محروم شدن ایران از دسترسی به راستا ترانزیتی ارمنستان می گردد، حرفی زده نشده است.

در آستانه یک سالگی توافق آتش بس ایروان، باکو و مسکو بر سر قره باغ کوهستانی، وزیر خارجه ارمنستان در مصاحبه با یک رسانه فرانسوی از مواضع جمهوری آذربایجان بشدت انتقاد کرد.

این مقام ارشد ارمنستانی در گفت و گو با مجله فرانسوی نوول ارمنستان (Nouvelles dArmenie) اعلام نمود که شرایط در قفقاز جنوبی به علت اقدامات غیرسازنده جمهوری آذربایجان همچنان شکننده است.

آرارات میرزویان گفت: به رغم توقف خصومت ها در راستای بیانیه سه جانبه ارمنستان، روسیه و (جمهوری) آذربایجان در 9 نوامبر 2020 (توافق آتش بس سال گذشته بر سر منطقه قره باغ کوهستانی)، شرایط همچنان ناپایدار است زیرا (جمهوری) آذربایجان به بعضی تعهدات مندرج در بیانیه فوق الذکر عمل نمی نماید.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1883

به "طراحی نمای خانه ویلایی: پاسخ ارمنستان به باکو؛ قره باغ نه یک موضوع داخلی بلکه بین المللی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی نمای خانه ویلایی: پاسخ ارمنستان به باکو؛ قره باغ نه یک موضوع داخلی بلکه بین المللی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید