پادرمیانی آمریکا جواب نداد

به گزارش صنایع 90، فارس نوشت: سپیدار و ارگ در حالی برای برگزاری مراسم تحلیف به طور جداگانه آماده می شوند که مذاکرات متوالی آمریکایی ها با عبدالله عبدالله با شکست روبرو شده است.

پادرمیانی آمریکا جواب نداد

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان، سپیدار و ارگ در حالی برای برگزاری مراسم تحلیف به طور جداگانه آماده می شوند که مذاکرات متوالی آمریکایی ها با عبدالله عبدالله با شکست روبرو شده است.

پس از ساعت ها گفت وگو میان ساکنان ارگ و سپیدار با یکدیگر، اما این مذاکرات به نتیجه ای نرسیده و قرار است غنی مراسم تحلیف خود را در ارگ با حضور شماری از سفرا و نمایندگان کشورهای خارجی برگزار کند.

همچنین عبدالله نیز بر اساس آنچه که سپیدار اعلام نموده بود، مراسم تحلیف خود را به طور جداگانه برگزار می نماید.

مراسم تحلیف ریاست جمهوری اشرف غنی و عبدالله عبدالله که قرار بود صبح امروز در ارگ و سپیدار برگزار گردد، به تعویق افتاد.

آمادگی ها برای برگزاری هر دو مراسم امروز دوشنبه، 19 حوت، در ارگ ریاست جمهوری و قصر سپیدار گرفته شده است.

گفته می گردد دیپلمات های کشورهای خارجی از جمله زلمی خلیلزاد فرستاده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان از روزهای گذشته تا به امروز مشغول میانجیگری برای حل این اختلافات میان غنی و عبدالله بوده اند.

تنش ها میان دو طرف زمانی اوج گرفت که کمیسیون انتخابات محمد اشرف غنی را به عنوان رییس جمهوری جدید برنده انتخابات بیان کرد.

ساعاتی پس اعلام نتایج عبدالله عبدالله در یک کنفرانس خبری بیان کرد که یک حکومت فراگیر را شکل خواهد داد. این در حالی است که تنها چند کشور معدود پیروزی اشرف غنی را به وی تبریک گفتند اما کشورهای دیگر خواستار حل بحران انتخاباتی شدند.

گزارش ها از فضای ملتهب ارگ و سپیدار خبر می دهند. شمار زیادی از هوادران عبدالله به سپیدار رفته و رییس اجراییه دقایقی در میان آنها ظاهر شد.

در بحبحوحه مذاکرات ارگ و سپیدار، عبدالله در توئیتی به طور تلویحی بیان کرد که دیگر اهل مصالحه نخواهد بود و باطل شدن تمام آرای جعلی تنها راه برون رفت از بحران است.

تا دقایقی دیگر قرار است سپیدار و ارگ شاهد مراسم تحلیف 2 رییس جمهور افغانستان باشند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 859

به "پادرمیانی آمریکا جواب نداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پادرمیانی آمریکا جواب نداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید