تور ارزان چین: واکنش چین به حادثه برای زیردریایی اتمی آمریکا

به گزارش صنایع 90، سخنگوی وزارت خارجه چین امروز (آدینه) گفت، دولت آمریکا باید جزئیات مربوط به حادثه پیش آمده برای زیردریایی اتمی خود را که در دریای چین جنوبی رخ داد، منتشر کند.

تور ارزان چین: واکنش چین به حادثه برای زیردریایی اتمی آمریکا

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین در حالی این مساله را عنوان نمود که نیروی دریایی آمریکا اخیرا اعلام نموده یک فروند زیردریایی اتمی این کشور هدف یک شی ناشناس قرار گرفته است.

این دیپلمات چینی اعلام نمود: دولت پکن به شدت نگران مسائل پیش آمده بابت این رویداد است. آمریکا و دیگر کشورهای دخیل باید اطلاعات مربوط به این مساله را برای جامعه بین المللی منتشر نمایند که شامل محل دقیق رویداد، هدف از این ماموریت، جزئیات پیرامون شی اصابتی و این مساله است که آیا مواد رادیواکتیو از زیردریایی اتمی نشت نموده یا خیر و اینکه آیا خسارتی بر محیط زیست وارد شده است یا نه.

وی اضافه نمود: آمریکا در انتشار جزئیات و اطلاعات درباره این رویداد تاخیر می نماید و می کوشد تا آن را لاپوشانی کند. آنها غیرمسئولانه و بدون شفافیت رفتار می نمایند.

سخنگوی وزارت خارجه چین بعلاوه به این نکته اشاره نمود که این رویداد از آن جهت مهم است که در میانه امضای شراکت امنیتی آکوس بین انگلیس، آمریکا و استرالیا برای تامین فناوری ساخت زیردریایی اتمی از واشنگتن به کانبرا اتفاق افتاده است.

روز پنجشنبه، یگان پاسیفیک نیروی دریایی آمریکا اعلام نمود که زیردریایی اتمی کانتیکت با شی ای ناشناس حین حرکت در منطقه هند-پاسیفیک برخورد نموده اما تلفات جانی یا تهدید جدی برای سرنشینان آن ایجاد نشده و راکتور اتمی زیردریایی هم سالم است.

به گزارش فاکس نیوز، این حادثه در دریای چین جنوبی اتفاق افتاده است. بر اساس این گزارش، کانتیکت با زیردریایی دیگری برخورد ننموده است. به گفته موسسه نیروی دریایی ایالات متحده، 11 خدمه متحمل جراحات میانه یا خفیف شده اند.

در همین حال، یک منبع مطلع به روزنامه میلیتاری تایمز گفت که توپوگرافی منطقه در آن موقع نشان نمی داد که جلوی زیردریایی توده ای زمینی وجود دارد و اضافه نمود: هیچ نشانه ای وجود ندارد که این حادثه خصمانه بوده باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 2 آبان 1400 بروزرسانی: 2 آبان 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1856

به "تور ارزان چین: واکنش چین به حادثه برای زیردریایی اتمی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان چین: واکنش چین به حادثه برای زیردریایی اتمی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید