محکومیت 9 میلیاردی شرکت صنایع غذایی دست چین به اتهام فراوری آبلیموی تقلبی

به گزارش صنایع 90، خبرنگاران: شرکت صنایع غذایی دست چین بهمن به اتهام فراوری و پخش آبلیمو های تقلبی به پرداخت 9 میلیارد و 287 میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.

محکومیت 9 میلیاردی شرکت صنایع غذایی دست چین به اتهام فراوری آبلیموی تقلبی

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرنگاران، بهمن ماه سال 93 بود که اکیپ گشت مشترک اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران به ریاست امید شهرآبادی در بازدید از شرکت صنایع غذایی دست چین بهمن واقع در شهرستان پاکدشت، متوجه فراوری و پخش آبلیموهای تقلبی با با نام های تجاری دستچین، گلدست، نوشن آگین و دادلی شدند.

بر اساس این گزارش، رییس شعبه 54 اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران در همان روز، حکم به امحا 264 تن و 400 کیلوگرم آبلیموی تقلبی این شرکت که غیرقابل مصرف انسانی بودن آن در آزمایشات تایید شده بود، داد و 60 تُن سرکه و 30 تُن مربا و خیارشور این شرکت که بدون مجوز ساخت، فراوری شده بود به نفع دولت ضبط شد.

پس از صدور حکم اولیه از سوی رییس شعبه 54 اداره کل تعزیرات استان تهران، برای این شرکت در شعبه یاد شده پرونده تشکیل شد که پس از اظهارنظر کارشناسی معاونت دارو و غذای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران مبنی بر غیر قابل مصرف انسانی بودن آبلیموهای فراوری شده، شعبه 54، شرکت دست چین را به پرداخت 9 میلیارد و 287 میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت و ممهور نمودن پروانه واحد به مهرذ تخلف اول محکوم کرد.

رای صادره با اعتراض متهم به شعبه هشتم تجدیدنظر اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران ارجاع شد که شعبه تجدیدنظر پس از آنالیز اسناد و مدارک موجود در پرونده، رای شعبه 54 را تایید و قطعی کرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 638

به "محکومیت 9 میلیاردی شرکت صنایع غذایی دست چین به اتهام فراوری آبلیموی تقلبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محکومیت 9 میلیاردی شرکت صنایع غذایی دست چین به اتهام فراوری آبلیموی تقلبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید