رییس سازمان غذا و دارو: نگران سلامت محصولات کشاورزی نباشید

به گزارش صنایع 90، رییس سازمان غذا و دارو ضمن ارائه توضیحاتی درباره نحوه نظارت و پایش بر محصولات کشاورزی صادراتی و تولید داخلی، گفت: از نظر سلامت این محصولات در کشور جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

رییس سازمان غذا و دارو: نگران سلامت محصولات کشاورزی نباشید

دکتر بهرام دارایی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره نحوه نظارت سازمان غذا و دارو بر محصولات کشاورزی صادراتی، گفت: سازمان غذا و دارو به وزارت جهاد کشاورزی و صادرکنندگان کمک می کند. هر زمان که از ما درخواست داشته باشند و مقصدی را برای صادرات معین کنند، حتما این نظارت و پایش برای محصولات شان اتفاق می افتد.

وی اضافه نمود: ما محصولات کشاورزی صادراتی را پایش می کنیم و این نظارت اتفاق می افتد. به صادرکنندگان و کشاورزان هم اعلام کردیم که هرکس بخواهد صادرات محصولات کشاورزی را انجام دهد، مراکز و آزمایشگاه هایی را چه در سطح دانشگاه های علوم پزشکی و چه آزمایشگاه های همکار معرفی کردیم که این مراکز به صادرکنندگان برای صادرات محصولات شان به مقاصد مختلف، کمک می کنند. به طوری که نمونه برداری و صدور گواهی سلامت انجام می شود و می توانند صادرات شان را انجام دهند.

دارایی درباره چرایی برگشت برخی محصولات کشاورزی صادراتی، گفت: به هر حال ما کمک می کنیم. باید توجه کرد که به عنوان مثال تغییراتی در مقررات واردات روسیه برای محصولات غذایی اتفاق افتاده است که این تغییرات باید با صادرکنندگان ما هماهنگ می شد اما این اتفاق دیر افتاد. دوستان سعی می کنند که برای آینده مطابق با قوانین کشورهای مقصد پیش فرایند و ما هم به آن ها کمک می کنیم.

رییس سازمان غذا و دارو درباره نگرانی از سلامت محصولات کشاورزی تولید داخلی، گفت: محصولات کشاورزی که در کشور ما وجود دارد و مصرف می شود، مورد پایش قرار می گیرند. باید توجه کرد که هر کشوری استاندارد خاص خودش را در محصولات کشاورزی دارد و این به آن معنا نیست که مثلا کشور روسیه استاندارد بالاتری از کشور ما دارد. بلکه ما تفاوت هایی از نظر مصرف فرآورده ها و سبد غذایی و به جای مانده سموم و... داریم. از نظر استانداردها کشور ما با کشورهای اروپایی، کشورهای اروپایی با کشورهای شرق آسیا و ... تفاوت هایی دارند. در مجموع باید توجه کرد که از نظر سلامت این محصولات در کشور جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 اسفند 1400 بروزرسانی: 1 اسفند 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1985

به "رییس سازمان غذا و دارو: نگران سلامت محصولات کشاورزی نباشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس سازمان غذا و دارو: نگران سلامت محصولات کشاورزی نباشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید