دروغ های ترامپ درباره تقلب انتخاباتی 519 میلیون دلار برای مالیات دهندگان هزینه داشته است

به گزارش صنایع 90، سیل دروغ ها و هجمه های دونالد ترامپ درباره انتخابات ریاست جمهوری نوامبر 2020 میلیون ها آمریکایی را گمراه کرد، اعتماد مردم به سیستم انتخابات را متزلزل کرد، یک حمله مرگبار به راه انداخت و اکنون برای مالیات دهندگان یک صورت حساب وسیع و رو به افزایش به جای گذاشته است.

دروغ های ترامپ درباره تقلب انتخاباتی 519 میلیون دلار برای مالیات دهندگان هزینه داشته است

مطالعه اجرا شده توسط روزنامه واشنگتن پست از آمار هزینه های محلی، ایالتی و فدرال و همچنین مصاحبه با مقامات دولتی نشان می دهد که مبلغ این صورت حساب تا به این لحظه 519 میلیون دلار است. این هزینه ها روزانه در حال افزایش هستند چرا که آژانس های دولتی در تمامی سطوح مجبور شده اند تا بودجه های دولتی را وقف پاسخ دادن به اقدامات اجرا شده توسط ترامپ و طرفدارانش کنند.

این هزینه ها شامل هزینه های حقوقی ناشی از ده ها شکایت بی ثمر، تقویت تدابیر امنیتی در واکنش به تهدیدات به مرگ علیه مقامات انتخاباتی و تعمیرات پرهزینه لازم پس از حمله مرگبار شش ژانویه به ساختمان کنگره می باشد. این حمله باعث استقرار هزینه بر هزاران نیروی گارد ملی در خیابان های واشنگتن در بحبوحه نگرانی ها نسبت به خشونت های افراطی بیشتر شد.

اگرچه بیش از 480 میلیون دلار از کل این مبلغ به خاطر هزینه های برآورد شده ارتش برای استقرار نیروها تا اواسط ماه مارس است اما تاثیر مالی امتناع ترامپ از قبول شکست در انتخابات احتمالا بسیار بیشتر از رقمی است که تا به امروز ثبت شده و هزینه های واقعی احتمالا هرگز مشخص نخواهند شد.

بسیاری از مقامات که روزنامه واشنگتن پست با آنها تماس برقرار کرد، گفتند، آنها همچنان در تلاشند تا هزینه تشدید سریع تدابیر امنیتی برای مقابله با تهدید شدید خشونت از سوی طرفداران ترامپ را محاسبه کنند. دیگران از تلاش برای برآورد هزینه هایشان دست کشیده اند چرا که کاملا از چگونگی محاسبه تاثیر مالی این بی ثباتی تزریق شده توسط ترامپ به این سیستم دموکراتیک سردرگم شده اند و در عوض تصمیم گرفته اند این هزینه ها را جزو هزینه اقدامات اجرا شده در دوران ریاست جمهوری ترامپ در نظر بگیرند.

برخی مقامات توجه خود را به برنامه ریزی اقدامات امنیتی بیشتر در این جو شکننده و حساس به وجود آمده توسط سیاست های توطئه آمیز ترامپ معطوف کرده اند.

مایکل رپیچ، سرپرست پلیس ایالتی یوتا که در تاریخ 17 ژانویه 227 هزار دلار برای استقرار 300 نیرو در مقابل کنگره ایالتی به دنبال دریافت تهدیدات تصرف مسلحانه این ساختمان توسط طرفداران ترامپ در آستانه تحلیف جو بایدن، رئیس جمهور جدید آمریکا هزینه کرد، گفت: فکر می کنم هر زمان که شما رویدادی مشابه آنچه که ما در تاریخ شش ژانویه شاهد بودیم، ببینید، چشم اندازتان از جهت رو به جلو تغییر کند. شما دیگر مانند گذشته اتفاقات را مفروض و مسلم نمی دانید. این هزینه باورنکردنی است که پرداخت می شود.

دیگر ایالت ها حتی مبالغ بالاتری هزینه کردند و مقامات تهیه پیش نویس بودجه های امنیتی جدید را آغاز می کنند که حاکی از آن است که در نتیجه حمله شش ژانویه به ساختمان کنگره، هزینه ها برای امنیت عمومی در آینده به طور چشم گیری افزایش خواهد یافت.

این هزینه برای دولت فدرال روزانه افزایش می یابد چرا که هزاران نیروی گارد ملی در واشنگتن مشغول گشت زنی هستند و قانون گذاران هزینه های اضافی را برای تقویت امنیت خودشان در نظر می گیرند.

25 هزار نیرویی که در واشنگتن مستقر شدند با هواپیماهای ارتش سفر کردند و در هتل های محلی اقامت دارند؛ حضور این نیروها با هدف احیای نظم در پایتخت پس از حمله شش ژانویه که در ان پنج تن کشته شدند، صورت گرفت.

به گفته مقامات وزارت دفاع آمریکا که خواستند نامشان فاش نشود، هزینه برآورد شده استقرار نیروهای گارد ملی که برای نخستین بار توسط بلومبرگ نیوز گزارش شد، حضور این نیروها در پایتخت تا اواسط مارس را پوشش می دهد.

با یک نمایش نیروی بی سابقه که شامل ایست های بازرسی و مناطق نظامی شده در واشنگتن بود، این نیروها هر گونه تلاش برای مختل کردن مراسم تحلیف بایدن را خنثی کردند.

هنوز مشخص نیست که آیا دموکرات های مجلس نماینگان قصد دارند در جریان محاکمه استیضاح ترامپ این هزینه های مالی به وجود آمده برای مالیات دهندگان را مطرح کنند یا خیر؛ هزینه هایی که در نتیجه آنچه که منتقدان دروغ بزرگ ترامپ می دانند، به وجود آمده است.

این در حالی است که سخنگوی دفتر ترامپ هنوز در این باره هیچ اظهارنظری نکرده است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1520

به "دروغ های ترامپ درباره تقلب انتخاباتی 519 میلیون دلار برای مالیات دهندگان هزینه داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دروغ های ترامپ درباره تقلب انتخاباتی 519 میلیون دلار برای مالیات دهندگان هزینه داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید