خطیب زاده: آمریکا عامل معضلات و مسائل معیشتی مردم کوباست

به گزارش صنایع 90، خبرگزاری خبرنگاران- سخنگوی وزارت امورخارجه شکست برنامه ریزی آمریکا در راه اندازی اغتشاشات سراسری در جمهوری کوبا را بواسطه همدلی میان ملت و دولت کوبا دانست و این انسجام را ارزشمند توصیف کرد.

خطیب زاده: آمریکا عامل معضلات و مسائل معیشتی مردم کوباست

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، آقای سعید خطیب زاده دخالت های آشکار ایالات متحده آمریکا در امور داخلی کشور های مستقل و آزادیخواه از جمله کوبا را محکوم کرد و پایان فوری تحریم های اقتصادی- اقتصادی و یکجانبه آمریکا علیه کوبا را خواستار شد.

خطیب زاده شرح داد: این تحریم ها با هدف ایجاد نارضایتی در مردم تحمیل شده و ایالات متحده درحالی که عامل اصلی معضلات و مسائل معیشتی مردم کوبا است، درقامت حامی اغتشاشات در این کشور ظاهر شده و با نقض آشکار قوانین مصرح بین المللی، درصدد دخالت آشکار در امور داخلی جمهوری کوبا بر آمده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب مواضع اصولی خود ضمن اعلام همبستگی با کوبا، مجددا تحریم های غیر قانونی آمریکا که عامل اصلی و مهم تنگنا های معیشتی و اقتصادی فعلی این کشور است را غیر قانونی می داند و اعلام می دارد چنانچه ایالات متحده آمریکا در ادعای خود مبنی بر حمایت از مردم کوبا صادق است، به تحریم های نامشروع اقتصادی - اقتصادی خود علیه کوبا که بیش از شش دهه ادامه داشته، پایان دهد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پایان تاکید کرد: همچنانکه اقدامات بی ثبات کننده آمریکا در روز های اخیر با شکست روبرو شد، دولت و ملت جمهوری کوبا با مدیریت و تعامل با یکدیگر بر مسائل پیش روی فائق آمده و خیال باطل مداخله کنندگان در امور داخلی کوبا برای نیل به مقصود خود از طریق بی ثبات سازی این کشور را ناکام خواهند گذاشت.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 آذر 1400 بروزرسانی: 28 آذر 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1916

به "خطیب زاده: آمریکا عامل معضلات و مسائل معیشتی مردم کوباست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطیب زاده: آمریکا عامل معضلات و مسائل معیشتی مردم کوباست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید