خبرنگاران گزارش می دهد؛ وقتی شهرداری تهران سر شورای شهر کلاه گذاشت، شعبده بازی پورسیدآقایی و دوستان

به گزارش صنایع 90، شهرداری تهران در جریان ارائه لایحه نرخ عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک، شورای شهر را فریب داده و مصوبه دلخواه خود را گرفته است.

خبرنگاران گزارش می دهد؛ وقتی شهرداری تهران سر شورای شهر کلاه گذاشت، شعبده بازی پورسیدآقایی و دوستان

به گزارش خبرنگار ، شورای شهر تهران در اوایل امسال لایحه شهرداری تهران مبنی بر هزینه تردد در محدوده های ترافیکی را تصویب کرد.

با گذشت زمان و نزدیک شدن به ماههای پایانی سال 97 معین شد که شورای شهر تهران نسبت به آنچه مصوب نموده آگاهی کامل نداشته و در شرایطی که این لایحه دارای ابهام بوده آن را تصویب نموده است.

شهرداری تهران در کشاکش مشخص نرخ برای عوارض تردد در محدوده ترافیک به جای آنکه هزینه تردد در محدوده زوج یا فرد را به لایحه اضافه کند، با استفاده از واژه محدوده های ترافیکی و ابهام آفرینی در لایحه مذکور، به شورا وانمود نموده که مراد از محدوده های ترافیکی همان محدوده طرح ترافیک است.

شهرداری بر همین اساس خودروهایی را که در روزهای مخالف پلاک خود در محدوده زوج یا فرد تردد نموده بودند، به عنوان بدهکار در سامانه خود ثبت نموده است.

اگرچه ثبت بدهی عوارض به حساب این خودروها از آغاز اجرای طرح جدید آغاز شده بود، اما شورای شهر در اواخر دی ماه به این نوع کاسبی شهرداری تهران پی برد.

شورای شهر، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورا و فرمانداری تهران که باور داشتند هیچ هزینه ای برای تردد در محدوده زوج و فرد تصویب ننموده بودند، به محض اطلاع از این وضعیت و پولی که از جیب شهروندان می رود، در مقابل شهرداری موضع گرفتند و چندین بار قاطعانه گفتند، اخذ هرگونه هزینه بابت تردد در محدوده زوج و فرد فاقد مصوبه و غیر قانونی است.

در نهایت پای حناچی شهردار تهران هم به موضوع باز شد و او هم در نقطه مقابل شورا اظهار نظر کرد و گفت: اخذ هزینه بابت تردد در زوج یا فرد قانونی و درای مصوبه است.

معاونت ترافیک شهرداری که می دانست هنگام تصویب این مصوبه چه کلاه گشادی بر سر شورا گذاشته و چه گلی بر سر شهروندان تهرانی کاشته، شجاعانه بر موضع خود اصرار کرد و خواهان مراجعه به مصوبه شد.

اعضای شورای شهر هم که قبلا مصوبه را دیده بودند و مطلبی در خصوص اخذ هزینه بابت تردد در محدوده زوج یا فرد در آن نیافته بودند، با کمال میل از درخواست معاونت ترافیک استقبال کردند.

شورای شهر ابتدا با مراجعه به مصوبه خود پنداشت که چون در خصوص زوج یا فرد صحبتی نشده پس ادعایش صحیح است، اما از آنجایی که طراح لایحه، معاونت ترافیک بود و به خوبی می دانست که چگونه با درج واژه های مبهم و دو پهلو می تواند از مخالفت شورا جلوگیری کند، برای دفاع از ادعای خود بر روی واژه محدوده های ترافیکی دست گذاشت و آب پاکی را بر روی دست شورایی ها ریخت.

این وضعیت نشان می دهد اعضای شورای شهر تهران برای دفاع از حقوق شهروندان تهرانی از حساسیت و مهارت لازم برخوردار نیستند و حتی ابراهیم امینی به عنوان عضو حقوق دان شورای شهر هم پیش از تصویب این لایحه به منظور کشف موارد مبهم و دوپهلو هیچگاه این لایحه را مطالعه ننموده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 191

به "خبرنگاران گزارش می دهد؛ وقتی شهرداری تهران سر شورای شهر کلاه گذاشت، شعبده بازی پورسیدآقایی و دوستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران گزارش می دهد؛ وقتی شهرداری تهران سر شورای شهر کلاه گذاشت، شعبده بازی پورسیدآقایی و دوستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید