جزئیات کاهش یارانه برق مشترکان پرمصرف

به گزارش صنایع 90، خبرنگاران/البرز معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق البرز گفت: اگر مصرف برق مشترکان پرمصرف به 1.5 برابر الگو برسد، مصرف مازاد بر الگوی آنها برای هر کیلووات ساعت معادل 1.5 برابر هزینه تامین برق پایه که در حال حاضر 300 تومان است محاسبه خواهد شد.

جزئیات کاهش یارانه برق مشترکان پرمصرف

محمد مهدی بهرامی در گفت وگو با خبرنگاران در خصوص نگرانی مردم از گران شدن تعرفه پرداختی برق در شرایط اقتصادی کنونی اظهار کرد: برق گران نشده و صرفا یارانه پرداختی به مشترکان پرمصرف کمتر می شود.

وی ادامه داد: طبق جدول شرکت توزیع نیروی برق، تعرفه برق مصرفی در 4 ماه سال در قالب فصل گرم و 8 ماه به جای مانده هم با نرخ فصول سرد محاسبه می شود.

وی توضیح داد: الگوی مصرف مشخص شده در فصول سرد ماهانه 200 کیلووات و در فصول گرم هم ماهانه 300 کیلووات لحاظ شده است.

این مسئول تاکید کرد: خوشبختانه 85 درصد مشترکین خانگی استان در فصول سرد سال طبق الگوی اعلام شده برق مصرف می کنند و جزو مشترکین خوش مصرف محسوب می شوند.

بهرامی تاکید کرد: در ماه های گرم سال هم با توجه به افزایش نسبی مصرف، 75 درصد مشترکان خانگی استان طبق الگوی اعلام شده برق مصرف می کنند.

معاون فروش و خدمات مشترکین گفت: با تغییرات به وجود آمده در نحوه محاسبه نرخ برق مصرفی، به عنوان مثال حالا که در فصل سرد سال قرار داریم، نحوه محاسبه مصرف ماهانه بیش از 200 کیلووات به صورت پلکانی محاسبه می شود.

وی ادامه داد: بر این اساس، اگر مصرف برق مشترکان پرمصرف به 1.5 برابر الگو برسد، مصرف مازاد بر الگوی آنها برای هر کیلووات ساعت معادل 1.5 برابر هزینه تامین برق پایه که در حال حاضر 300 تومان است محاسبه خواهد شد.

بهرامی اضافه کرد: اگر مصرف به دو برابر الگو برسد، تعرفه مازاد مصرف به 2.5 برابر بهای هزینه تامین برق پایه و اگر به بیش از دو برابر برسد، به 3.5 برابر بهای هزینه تامین برق پایه افزایش خواهد یافت.

این مسئول اظهار کرد: اتخاذ این سیاست و پرداخت غیریارانه ای هزینه مازاد مصرف برق، سبب می شود مشترکینی که بیش از الگو مصرف می کنند، درصدد تغییر رفتار مصرفی خود برآمده و هزینه های مصرف بالای آنها از جیب خودشان پرداخت شود.

وی گفت: طبق این سیاست مشترکان خوش مصرف و کم مصرف هم بسته های تشویقی دریافت می کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 فروردین 1401 بروزرسانی: 31 فروردین 1401 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 2039

به "جزئیات کاهش یارانه برق مشترکان پرمصرف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات کاهش یارانه برق مشترکان پرمصرف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید