معین مناطق نمونه گردشگری در شهرستان نهاوند

به گزارش صنایع 90، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نهاوند از معین محدوده مناطق نمونه گردشگری این شهرستان اطلاع داد.

معین مناطق نمونه گردشگری در شهرستان نهاوند

به گزارش صنایع 90 به نقل از روابط اداره کل میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی همدان، محسن جانجان با اعلام این خبر اضافه کرد: نهاوند دارای سه منطقه جهانگردی بام نهاوند، سراب گیان و سراب فارسبان است که هر کدام از این مناطق دارای ظرفیت فراوان در جذب جهانگرد و رونق این صنعت در شهرستان است که این موضوع همکاری و مساعدت دیگر دستگاه ها و ادارات در آماده کردن زیرساخت ها را می طلبد.

او گفت: به لحاظ اهمیت جهانگردی در استان همدان، معاون سرمایه گذاری این اداره کل به همراه کارشناسان این حوزه و کارشناسان منابع طبیعی، محیط زیست، فرمانداری و شهرداری ها و مشاور طرح به منظور معین حریم املاک قابل واگذاری به سرمایه گذار از مناطق نمونه فوق بازدید کردند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی گفت: از مزیت های این کار تسهیل در جذب سرمایه گذار در شهرستان و تسریع در فرایند اداری کار است.

او اضافه کرد: نهاوند با داشتن 264 دهنه سراب، چشمه و رشته قنات به شهر سراب ها معروف بوده و صندلی نخست را در استان همدان داراست.

سراب گاماسیاب، سراب نیلوفر، سراب گیان، سراب فارسبان، سراب باروداب و سراب ملوسان با حیات وحش منحصربه فردش معروف ترین سراب های نهاوند هستند که هرکدام می تواند نمادی زیبا برای معرفی غنای طبیعت نهاوند و صندلیی برای جذب جهانگرد باشد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 993

به "معین مناطق نمونه گردشگری در شهرستان نهاوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معین مناطق نمونه گردشگری در شهرستان نهاوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید