تأثیر مخرب شبکه های 5G بر دقت پیش بینی های هواشناسی

به گزارش صنایع 90، تهران- خبرنگاران- امواج رادیویی شبکه های بی سیم 5G دقت پیش بینی های هواشناسی را تا 30 درصد کاهش می دهد.

تأثیر مخرب شبکه های 5G بر دقت پیش بینی های هواشناسی

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا از سال گذشته باند 24 گیگا هرتزی مورد استفاده در شبکه های 5G را عرضه نموده است اما دانشمندان از نزدیکی بسیار زیاد این باند به باند 23.8 گیگا هرتزی مورد استفاده در جمع آوری اطلاعات در خصوص اوضاع جوی، نگرانند. استفاده از تعداد زیادی از رادیوهای به بی سیم 5G در باند نزدیک به باند تجهیزات هواشناسی، می تواند در کار این تجهیزات اختلال ایجاد کند.

دکتر نیل جاکوبز رئیس ادارهٔ ملی اقیانوسی و جوی آمریکا در جلسه استماعی در محضر کمیسیون فرعی محیط زیست مجلس نمایندگان این کشور در خصوص آسیب احتمالی شبکه های 5G بر پیش بینی وقوع رویدادهای آب و هوایی مثل تندباد، شهادت داد. به گفته وی، ریدرهای بی سیم 5G می تواند تقریباً 77 درصد از اطلاعات حاصل از امواج مایکروویو غیرفعال را از بین ببرد.

داده های امواج مایکروویو یکی از مراجع مهم در پیش بینی رویدادهای آب و هوایی هستند. تا جایی که در نبود این داده ها، دقت پیش بینی های هواشناسی تا 30 درصد کاهش می یابد.

دو نماینده دمکرات آمریکایی در نامه ای خطاب به کمیسیون ارتباطات فدرال خواهان آن شدند که تا زمان رسیدگی به تأثیرات احتمالی بر پیش بینی های هواشناسی، صدور مجوز استفاده از باند 24 گیگا هرتزی برای شبکه های 5G متوقف گردد.

علمی**9418** 1055

منبع: ایرنا
انتشار: 2 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 243

به "تأثیر مخرب شبکه های 5G بر دقت پیش بینی های هواشناسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأثیر مخرب شبکه های 5G بر دقت پیش بینی های هواشناسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید