بازار هفته آینده به تعادل می رسد؟ ، جلسات هیات دولت اعتماد را به بازار بر می گرداند؟

به گزارش صنایع 90، به گزارش خبرنگاران، پس از اینکه در این هفته بازار سهام روندی متعادل داشت و پس از ریزش به کانال یک میلیون 190 هزار واحدی مجددا در روزهای پایانی کانال 1.2 میلیون واحدی را پس گرفت، هفته آینده می تواند هفته سرنوشت سازی برای بورس باشد.

بازار هفته آینده به تعادل می رسد؟ ، جلسات هیات دولت اعتماد را به بازار بر می گرداند؟

ولید هلالات در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد: مشکل اساسی بازار نبود اطمینان است و نگرانی هایی مبنی بر تاثیر متغیرهایی ارزنده بودن و نبودن بازار وجود دارد که در فرایند بازار تاثیر مهمی ایفا می نمایند. از طرف دیگر مذاکرات، تورم و تحولات بازارهای جهانی باعث شده است سیاست صبر در دستور کار بازار قرار بگیرد و به نوعی پول جدید وارد هیچ بازاری نگردد. این کارشناس بازار در این باره اضافه نمود: بازار سهام به دلیل داشتن معاملات روزانه در شرایط رکودی حال حاضر باعث ریزش قیمت سهم ها در آن می گردد اما در بازار های دیگر رکود فقط باعث شکل نگرفتن معاملات در آنها می گردد.

هلالات در بخش دیگری اعلام کرد: از بین رفتن فضای ناامیدی در بازار مستلزم تزریق منابع جدید به بازار است. وی تشریح کرد: ابزارهای زیادی برای یاری به بازار وجود دارد از جمله دامنه نوسان، حجم منابع، تزریق نقدینگی، اوراق تبعی و… همه اینها اگر هم زمان شوند قدرت و هم افزایی در بازار افزایش می یابد. اما در این مدت به دلیل آنکه دولت مردم را تشویق به سرمایه گذاری در بازار سرمایه نموده بود، با از دست رفتن سرمایه های مردم جو بی اعتمادی در بازار افزایش پیدا کرد. اما حالا با تشکیل جلسات در بدنه دولت برای حل مسائل بورس و تزریق منابع به آن به نظر می رسد اعتماد و تعادل به بازار برگردد

این کارشناس بازار در بخش دیگری گفت: اتفاقی که می تواند جو مثبتی به بازار القا کند به تعادل رسیدن نمادهایی است که در صف فروش هستند. همچنین کم شدن رفتار هیجانی در بازار و تقاضا برای خرید هم می تواند به طور کامل تعادل را به بازار برگرداند. پیش بینی می کنم اگر در سطح بازارهای جهانی و داخلی شوکی ایحاد نگردد، بسیار نزدیک به رسیدن به نقطه تعادل هستیم.

این کارشناس بازار درباره پیش بینی هفته آینده بازار سرمایه گفت: در هفته آینده بحث بر سر افزایش قیمت سهم ها نیست بلکه مسئله اصلی حفط تعادل در بازار است و اگر شرایط چند روز قبل ادامه یابد شاهد تعادل در بازار خواهیم بود.

اخبار مرتبط با پیش بینی بورس را هر روز ساعت 17 در صفحه پیش بینی بورس بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1640

به "بازار هفته آینده به تعادل می رسد؟ ، جلسات هیات دولت اعتماد را به بازار بر می گرداند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار هفته آینده به تعادل می رسد؟ ، جلسات هیات دولت اعتماد را به بازار بر می گرداند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید