این ورزش ساده به کاهش خطر سرطان یاری می نماید

به گزارش صنایع 90، تحقیقات نشان می دهد که 30 دقیقه پیاده روی در روز و انجام تمرینات یوگا می تواند به کاهش خستگی در بیماران سرطانی یاری کند و خطر شیوع، عود بیماری یا احتمال مرگ را در آن ها کاهش دهد.

این ورزش ساده به کاهش خطر سرطان یاری می نماید

بسیاری از پزشکان بر این باورند که ورزش به طرز چشمگیری در کاهش و کنترل بیماری ها نقش دارد. نتایج سه مطالعه اخیر در بزرگترین کنفرانس سرطان دنیا، شواهد فزاینده ای را ارائه می نماید و نشان می دهد فعالیت بدنی می تواند به پیشگیری و مدیریت انواع سرطان در افراد یاری کند.

اولین مطالعه در خصوص تأثیر یوگا بر التهاب بود. التهاب می تواند یک محرک قدرتمند در تکثیر سلول های سرطانی باشد و به رشد تومور و توسعه آن در سراسر بدن یاری کند. 500 بیمار سرطانی با میانگین سنی 56 سال و با سابقه سرطان به مدت یک ماه تحت نظر قرار گرفتند. آن ها دو بار در هفته در جلسات 75 دقیقه ای یوگا شرکت کردند.

آزمایشات و آنالیز های نهایی نشان داد افرادی که یوگا انجام می دهند در مقایسه با سایر بیماران، سطح نشانگر های پیش التهابی در آن ها به طور قابل توجهی پایین تر است. طبق گفته نویسندگان این مطالعه، یوگا به طور قابل توجهی التهاب را در بین بازماندگان سرطان کاهش می دهد.

التهاب منجر به مسمومیت و افزایش خطر پیشرفت، عود و سرطان مجدد می گردد. بهتر است پزشکان، ورزش یوگا را برای بازماندگان سرطان که تجربه التهاب دارند، تجویز نمایند.

در مطالعه دوم، محققان تأثیر یوگا بر خستگی و کیفیت زندگی را آنالیز کردند. شرکت نمایندگانی که طی یک ماه، هفته ای دو بار در جلسات 75 دقیقه ای یوگا شرکت کردند، خستگی کمتر و احوال بهتری داشتند.

مطالعه سوم نیز نشان داد که انجام یوگا در بیماران سرطانی فعال، خطر مرگ را تقریباً یک پنجم کاهش می دهد.

نتایج کلی این پژوهش نشان می دهد خطر مرگ در افرادی که سبک زندگی کم تحرک داشتند، بیشتر بود. هر تحرکی که از نشستن یا دراز کشیدن طولانی مدت جلوگیری کند، مفید است. بر اساس این یافته ها، حرکات یوگا می تواند به بهبود شانس بقا در بیماران سرطانی یاری کند و خطر عود بیماری بدخیم را در آن ها کاهش دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 11 تیر 1402 بروزرسانی: 11 تیر 1402 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 2289

به "این ورزش ساده به کاهش خطر سرطان یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این ورزش ساده به کاهش خطر سرطان یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید