ایران تقسیم تحریم ها به قابل رفع، قابل مذاکره و غیرقابل رفع را قبول ندارد

به گزارش صنایع 90، ایران هرگونه تقسیم تحریم ها به قابل رفع، قابل مذاکره و یا غیرقابل رفع را نمی پذیرد و معتقد است تمام تحریم ها باید یک جا لغو شوند.

ایران تقسیم تحریم ها به قابل رفع، قابل مذاکره و غیرقابل رفع را قبول ندارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، برخی رسانه های غربی دیروز گزارش دادند آمریکا قصد ندارد همه تحریم ها را لغو کند.

بر اساس این گزارش ها تحریم هایی هم که آمریکا قصد برداشتن آنها را دارد، تنها پس از امتیازات اضافه ای که تهران باید بدهد، برداشته می شود.

در این حال، یک منبع موثق مطلع از فرایند مذاکرات وین امروز در گفت وگو با پرس تی وی تفکیک تحریم ها به سه دسته قابل رفع، قابل مذاکره و غیر قابل رفع را رد کرد و گفت: مطابق سیاست قطعی نظام، تمام تحریم ها اعم از تحریم های موسوم به برجامی، تحریم های دوره ترامپ ذیل هر عنوانی و تحریم های دوره اوباما که پس از اجرایی شدن برجام وضع شده، باید لغو شود و پس از راستی آزمایی در مدت زمان معقول، ایران آماده توقف اقدامات جبرانی خواهد بود.

این منبع مطلع گفت: همانگونه که رئیس جمهور کشورمان در دیدار با وزیر خارجه روسیه بر ضرورت بازگشت به توافق 2015 تاکید کردند، هر تحریمی که از سال 2015 به بعد، پس از اجرایی شدن برجام وضع شده؛ از جمله دو تحریم موسوم به ISA و Visa Program هم باید لغو شوند.

این منبع مطلع همچنین با اشاره به سخنان دو روز پیش سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه پس از مذاکرات هفته گذشته در وین که تحریم های اخیر اروپا را نقض فاحش برجام شمرده بود، تاکید کرد: برای بازگشت ایران به تعهدات برجامی همه تحریم ها باید لغو و همه اقدامات ناقض برجام نیز باید متوقف شود.

این منبع مطلع که نامش فاش نشده است، در پایان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران لغو یکجای همه تحریم ها را تنها راه نجات مذاکرات وین می داند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1638

به "ایران تقسیم تحریم ها به قابل رفع، قابل مذاکره و غیرقابل رفع را قبول ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران تقسیم تحریم ها به قابل رفع، قابل مذاکره و غیرقابل رفع را قبول ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید