انگلیس مرکز جنگ دیجیتالی تاسیس می نماید

به گزارش صنایع 90، دولت انگلیس تصمیم دارد یک مرکز جنگ دیجیتالی تأسیس کند که قادر به انجام حملات سایبری علیه قدرت های سایبری مهاجم دیگر مانند روسیه باشد.

انگلیس مرکز جنگ دیجیتالی تاسیس می نماید

بن والاس وزیر دفاع انگلیس اعلام نمود بودجه ای 5 میلیارد پوندی برای ساخت مقرهای نیروی ملی سایبری در شمال غرب این کشور در نظر گرفته شده است.

طبق گزارش نشریه ساندی تلگراف پیش بینی می گردد بوریس جانسون نخست وزیر این کشور در سخنرانی خود در کنفرانس حزب محافظه کار به این اقدام به اسم نمونه ای از برنامه های ارتقای دولت اشاره کند.

پیش بینی می گردد هزاران کارشناس و تحلیلگر سایبری تا 2030 میلادی در این مرکز استخدام شوند. والاس قدرت تأثیرگذاری آن را با مقرهای ستاد ارتباطات دولت انگلیس (GCHQ) که در دهه 1950 تأسیس شده، قابل مقایسه می داند.

به گفته وزیر دفاع انگلیس ایجاد مرکزی تازه که به طور مشترک با همکاریGCHQ اداره می گردد، انگلیس را به یکی از کشورهای پیشرو در زمینه سایبری تبدیل می نماید که قادر به انجام حملات خواهد بود.

به طور دقیق تر این مراکز توانایی حملات پیچیده ملی مانند حمله به ایستگاه های برق در کشورهای متخاصمی را خواهد داشت که حملات مشابهی به انگلیس انجام می دهند.

او معتقد است حوزه سایبری میدان تازه کارزار است و ضروری است انگلیس در چنین فضایی قادر به انجام اقداماتی علیه دشمنان احتمالی خودباشد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 مهر 1400 بروزرسانی: 23 مهر 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1845

به "انگلیس مرکز جنگ دیجیتالی تاسیس می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس مرکز جنگ دیجیتالی تاسیس می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید