اصلی ترین علت ابتلا به سرطان دهان

به گزارش صنایع 90، سیگار کشیدن عمده ترین علت سرطان دهان است. در کسانی که سیگار می کشند به طور میانگین نسبت به افرادی که سیگار نمی کشند، چهار برابر احتمال ابتلا به سرطان دهان افزایش می یابد و این درحالی است که تنها نیمی از افرادی که مبتلا به سرطان دهان می شوند، حدود پنج سال بعد از تشخیص این بیماری زنده خواهند ماند.

اصلی ترین علت ابتلا به سرطان دهان

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش صنایع 90، سیگار کشیدن، علت عمده بروز بیماری های لثه است و لثه و استخوان هایی که از دندان حفاظت می نمایند را تحت تاثیر قرار می دهد.

سیستم ایمنی بدن نقش مهمی در کاهش میکروب های مضری که می توانند باعث بروز این بیماری ها شوند، دارد. همچنین سیگار کشیدن با تاثیری که بر سیستم ایمنی بدن می گذارد، بدن را برای مقابله با میکروب ها کم توان نموده و لثه ها با احتمال بیشتری در معرض عفونت ها قرار می گیرند.

علاوه بر آن، میکروب ها می توانند با چسبیدن به مکانی که لثه به دندان پیوسته شده است، باعث بروز مشکل شده و در آنجا به علت وجود یک فضای عمیق باعث تشکیل پاکت پریدنتال شوند. وجود این فضا به این معنا است که محافظت کمتری برای نگه داشتن دندان ها در مکان خودشان وجود دارد و در نتیجه احتمال بیشتری برای لق شدن دندان ها وجود دارد. خونریزی لثه ها یک نشانه رایج برای این مسئله است، با این حال در افراد سیگاری، نیکوتین، جریان خون را در لثه ها کاهش می دهد و این ذخیره خون ضعیف، علائم را محو می نماید؛ علائمی که در حالت عادی می تواند سرنخی برای تشخیص آغاز این بیماری ها باشد.

بنابر اعلام بنیاد بیماری های خاص، با ترک سیگار طی 3 تا 5 سال احتمال ابتلا به سرطان دهان به نصف کاهش یافته و با گذشت زمان و به مرور این احتمال کاهش خواهد یافت. با متوقف کردن مصرف سیگار، بدن افراد قادر خواهد بود که با میکروب هایی که منجر به بیماری های لثه می شوند مقابله کند و حرکت جریان خون به سمت لثه ها افزایش خواهد یافت که به سالم ماندن لثه ها یاری می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 667

به "اصلی ترین علت ابتلا به سرطان دهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلی ترین علت ابتلا به سرطان دهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید