10 مهمان پیشنهادی برتر مورتال کامبت

به گزارش صنایع 90، شخصیت ها، از مهم ترین ستون های بازی های مبارزه ای به شمار می فرایند. در تمام بازی های مبارزه ای مهم، شخصیت های مهمان وجود دارند تا به جذابیت مجموعه همیشگی شخصیت ها اضافه کنند و کمی هم دل طرفداران را شاد کنند. با توجه به این که در مملکت ما مورتال کامبت معروف ترین بازی مبارزه ای موجود به شمار می رود، تصمیم گرفتیم 10 شخصیت مهمان پیشنهادی برای این بازی در نظر بگیریم.

10 مهمان پیشنهادی برتر مورتال کامبت

شخصیت های مهمان خفن، به جزئی جدا نشدنی از چند نسخه اخیر سری بازی های مورتال کامبت تبدیل شده اند. در میان این شخصیت ها، اسم افراد بی کله ای مانند کریتوس، فردی کروگر و جوکر به چشم می خورد. به تازگی هم شخصیت هایی مثل ، و به مورتال کامبت آمده اند. خود سازنده های این بازی هم می دانند هدف اصلی مخاطبان از تجربه سری بازی های مورتال کامبت، فقط سرگرمی و دیدن دیوانه وارترین اتفاقات ممکن در بازی است، نه تجربه اثری عمیق و جدی.

کمی فکرمان را به کار انداختیم و بهترین شخصیت هایی که از زوایای مختلف می توانند وارد بازی مورتال کامبت شوند را لیست کردیم. مهم ترین معیارهای انتخاب شخصیت ها برای مهمان شدن در جشنواره خون فشانی بازی های مورتال کامبت، توانایی مبارزه و مشخصا مهم تر از آن، میزان خشونت شخصیت مهمان هستند.

10. مایکل مایرز (هالووین)

تا به حال تمام شخصیت های منفی مهم فیلم های ترسناک کلاسیک هالیوودی به جز جیگ ساو، مایکل مایرز و یک شخصیت دیگر که در رده های بالای این لیست قرار گرفته است، در بازی مورتال کامبت مهمان شده اند. تکلیف جیگ ساو مشخص است زیرا هرچند خشن ترین شخصیت در میان این فیلم های ترسناک به شمار می رود، به هیچ وجه توان مبارزه ندارد؛ اما شخصیت مایکل مایرز توان مبارزه دارد و ظاهر او واقعا مورمورکننده است.

افزودن این شخصیت به سری بازی های مورتال کامبت می تواند مجموعه شخصیت های برگرفته از فیلم های ترسناک را تکمیل کند. البته به دلیل این که مایکل مایرز چندان قدرتمند نیست و قتل های او خشونت آن چنانی ندارند نتوانستم رده بالایی به این شخصیت اهدا کنیم. از معروف ترین حرکات این شخصیت، ظاهر شدن او به آرامی در پس زمینه است. این حرکت مایکل مایرز می تواند فیتالیتی غافلگیرکننده ای برای او به وجود بیاورد که در آن مایکل به آرامی در تاریکی ظاهر می گردد و بازنده را به قتل می رساند.

9. ژان-کلاد ون دام

با وجود این که فیلم های ژان-کلاد ون دام در مقیاس مورتال کامبت خشونت محور نیستند و بیشتر بر اساس مبارزه های واقع گرایانه ساخته شده اند، ون دام ارزش بسیار بالایی برای سری بازی های مورتال کامبت دارد. در حقیقت پدید آمدن سری مورتال کامبت به لطف ژان-کلاد ون دام یا همان فرانکی خودمان است.

به طور خلاصه قرار بر این بوده که تیم سازنده مورتال کامبت، یک بازی با موضوع شخصیت بازیگر معروف آن زمان، ژان-کلاد ون دام بسازند. به دلایل متعدد این اتفاق ممکن نبوده اما تیم سازنده به جای عقب نشینی، بازی مخصوص خود را با نام مورتال کامبت خلق کردند. حتی شخصیت جانی کیج که از اولین نسخه بازی های مورتال کامبت حضور داشته، برگرفته از ون دام طراحی شده. بازگشت ژان-کلاد ون دام به سری بازی های مورتال کامبت می تواند برخوردی جالب را رقم بزند؛ به خصوص مبارزه ای که میان او و جانی کیج رخ می دهد.

8. نیو (ماتریکس)

کارهای شخصیت نیو در فیلم های ماتریکس چندان خشن نیست. اما دلیل نمی شوند به خاطر مهارت های مثال زدنی، نتواند در لیست ما حضور پیدا کند. این شخصیت که به لطف یادگیری کامپیوتری، قدرت هایی ماورایی کسب کرده می تواند مبارزه های دیدنی داشته باشد.

قابلیت های نیو می توانند به خوبی در یک بازی مبارزه ای جای بگیرند. در فیلم ماتریکس می بینیم نیو پیروز می گردد با استفاده از قدرت های خود گلوله ها را در هوا معلق کند؛ همین قابلیت می تواند به روشی دفاعی برای متوقف کردن مهارت های پرتاب کردنی مبارز مقابل تبدیل گردد. البته معروف ترین توانایی نیو جاخالی دادن گلوله است که با اضافه کردن این مهارت به توانایی های نیو در بازی مورتال کامبت، احتمالا بتوان از هر گونه حمله ای جاخالی داد.

فیتالیتی نیو به هر شکلی که باشد بدون شک با صحنه ای از چرخیدن دوربین، اطراف نیو که در هوا معلق شده همراه خواهد بود. البته توانایی های ماورایی نیو تنها در جهانی ماتریکس ممکن هستند و استفاده کردن از آن ها در جهانی واقعی خلاف قوانین فیزیک خواهند بود. به هر حال می دانیم که نیو حتی بیرون از جهانی ماتریکس هم می تواند مبارزه کند و تسلط خوبی بر هنر های رزمی دارد.

7. کونان بربر

نام کونان بربر تمام و کمال شخصیت او را به یدک می کشد؛ او یک بربر وحشی است. دیگر چه چیزی برای حضور در بازی مورتال کامبت نیاز است؟ با وجود این که ریشه های این شخصیت به قبل از فیلم های سینمایی بر می گردد اما معروف ترین پیاده سازی این شخصیت برای همگان ایفای نقش آرنولد شوارتزنگر به عنوان کونان محسوب می گردد.

البته همین حالا آرنولد به عنوان ترمیناتور به نسخه یازدهم سری بازی های مورتال کامبت اضافه شده اما چه اشکالی دارد این بازیگر یک حضور دیگر هم در جهانی مورتال کامبت داشته باشد؟ کونان بربر به قدری وحشی و خشن است که می تواند آرنولد را دوباره به این سری اضافه کند.

تا صحبت از آرنولد و ترمیناتور است اضافه می کنیم واقعا دوست داشتیم سارا کانر از سری ترمیناتور را به این لیست اضافه کنیم اما به دلیل این که سارا چندان سررشته ای در مبارزه ندارد از افزودن او صرف نظر کردیم. البته این اتفاق به این معنا نیست که خبری از شخصیت های زن قدرتمند نخواهد بود.

6. بئاتریکس کیدو (بیل را بکش)

کیدو از خشن ترین و بی اعصاب ترین زن هایی است که در فیلم های سینمایی پیدا می شوند؛ هر چه باشد راجع به یکی از شخصیت های فیلم های تارانتینو صحبت می کنیم. سعی می کنیم چیزی از داستان فیلم بیل را بکش را لو ندهیم زیرا این فیلم معرکه است و اگر آن را تا به حال ندیده اید، پیشنهاد می کنیم این فیلم اکشن خونین را تماشا کنید.

کیدو از نظر خشونت و مهارت می تواند در سری بازی های مورتال کامبت بدرخشد. از شخصیتی می گوییم که تمام وجود او از خشم پر شده و هیچ چیزی جلوی انتقام او را نمی گیرد. این شخصیت مدت زیادی در معبد شائولین تحت نظر استاد پای مِی افسانه ای هنرهای رزمی را آموخته و می تواند به خوبی مبارزه کند. اگر بخش پایانی قسمت اول فیلم بیل را بکش را دیده باشید، خیالتان از توانایی های این شخصیت در خلق مبارزات خونین راحت می گردد.

حضور در مورتال کامبت بدون داشتن فیتالیتی ممکن نیست و تکنیک سری کیدو برای کشتن حریف ها خوراک فیتالیتی است. تکنیک ضربه پنج انگشتی مرگ بارترین چیزی است که در فیلم بیل را بکش می بینیم. این حرکت با فشار دادن چند نقطه مخصوص از بدن حریف انجام می گردد. البته تأثیر این تکنیک آنی نیست. بعد از این که طرف مقابل تنها پنج قدم حرکت کند قلبش منفجر می گردد. البته برای مورتال کامبت پسند شدن این حرکت نیاز است که تغییرات جزئی در آن اعمال گردد. برای مثال به جای ترکیدن قلب، تمام بالاتنه طرف مقابل منفجر گردد!

5. بلید

تا به حال سری بازی های مورتال کامبت تنها یک شخصیت خون آشام داشته اند. اگر قرار باشد خون آشام دیگری وارد این سری گردد، شخصیت بلید می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد. البته شخصیت بلید نیمه خون آشام محسوب می گردد؛ یعنی نقاط ضعف خون آشام ها مانند حساسیت به نور خورشید را ندارد و قدرت های خون آشامی مانند سرعت بالا، عمر طولانی و توانایی بازسازی آسیب های بدنی را دارد.

شخصیت بلید نه تنها قابلیت های خون آشامی دارد، بلکه به انواع روش های مبارزه هم مسلط است. بلید می تواند از انواع اسلحه های گرم استفاده کند و در هنر های رزمی مختلفی مهارت دارد. البته که اسلحه اصلی این شخصیت شمشیر معروف او است. در میان ابرقهرمان های کمیک ها، بلید جزء سرد ترین و خشن ترین ها است و این موضوع در کنار توانایی های فراوان این شخصیت، او را به انتخابی مناسب برای حضور در بازی های مورتال کامبت می کند.

4. گاتز (Berserk)

با وجود این که نقطه قوت اصلی سری مانگاهای برزرک شخصیت پردازی و داستان معرکه محسوب می گردد، در این جا تمرکز ما روی بی اعصاب و خون خوار بودن شخصیت اصلی این مانگا، گاتز است. گاتز از شخصیت های بسیار مهم و تاثیر گذار در جهانی مانگا، انیمه و حتی بازی های ویدیویی به شمار می رود؛ طوری که تقریبا در هر جایی می توانیم رگه هایی از اثرات این شخصیت را ببینیم. خلاصه که حتما پیشنهاد می کنیم به مانگاهای برزرک سری بزنید و خود را در جهانی خشن آن غرق کنید.

بحث های متفرقه کافی است. باید بگوییم گاتز به خوبی در جهانی مورتال کامبت جای می گیرد. به اون به انواع روش های مبارزه مسلط است و به معنای واقعی کلمه از خشونت لذت می برد. گاتز از همان کودکی در جهانی سرد و بی رحمی عظیم شده و زندگی او با مبارزه های خونین تعریف می گردد. ظاهر و تفکرات گاتز به قدری وحشتناک است که حتی با وجود کارهای خیرخواهانه، نمی توانیم او را یک قهرمان حساب کنیم و گاتز را به عنوان یک ضدقهرمان (Anti hero) می شناسیم. نباید شمشیر عظیم گاتز را فراموش کرد که از نمادین ترین شمشیر های تاریخ به حساب می آید و هر چیزی را با یک حرکت به دو نیم تقسیم می کند.

با وجود این که تا به حال شخصیت های شمشیر به دست در سری بازی های مورتال کامبت حاضر بوده اند اما احساس می کنیم حضور گاتز به همراه شمشیری به عظیمی یک انسان در این بازی کمی ناعادلانه است. البته گاتز توانایی مبارزه بدون اسلحه را هم دارد و می تون برای حفظ عادلانه بودن بازی، حرکات پایه ای این شخصیت در مبارزات بدون شمشیر و ضربات ویژه او با استفاده از شمشیر باشند.

3. موتوکو کوساناگی (Ghost in the Shell)

چه دلیلی دارد روبوکاپ در سری بازی های مورتال کامبت مهمان گردد اما خبری از موتوکو نباشد؟! قهرمان مانگاها و انیمه جادویی گوست این د شل انتخابی بسیار خوب برای حضور در سری بازی های مورتال کامبت است. موتوکو سریع، خشن، سرد و نترس است. او به هنرهای رزمی تسلط دارد و همچنین می تواند از انواع اسلحه های سرد و گرم استفاده کند. می توانید به صحنه های مبارزه انیمه گوست این د شل رجوع کنید و ببینید که تک تک حرکات این شخصیت را می توان در بازی مورتال کامبت پیاده سازی کرد.

از هر نظر حضور موتوکو در سری بازی های مورتال کامبت ممکن و جذاب است. بعضی از شخصیت های این بازی توانایی نامریی شدن دارند و می توان این قابلیت موتوکو را هم به بازی اضافه کرد. حتی می توان حضور این شخصیت را در بازی های مورتال کامبت به داستان گوست این د شل ربط داد. موتوکو وارد این مبارزات شده تا با قرار دریافت در خطر مرگ در مقابل خشن ترین مبارزان جهان، حس ترس و انسان بودن را تجربه کند.

2. اش ویلیامز (Evil Dead)

اگر به خاطر داشته باشید به هنگام معرفی مایکل مایرز، از شخصیتی با جایگاه بالاتر سخن گفتیم. حضور اش ویلیامز به قدری در این سری محتمل است که حتی شایعه آن هم مدت هاست که در اینترنت می چرخد. شخصیت اصلی مجموعه Evil Dead که در مملکت ما با نام کلبه وحشت هم شناخته می گردد، بهترین مبارز لیست نیست اما واقعا می توان حضور او را در سری مورتال کامبت قبول کرد.

خشونت فیلم های Evil Dead دقیقا مثل سری مورتال کامبت به قدری افسار گسیخته است که بیشتر فانتزی شده تا ترسناک و این دقیقا چیزی است که باعث می گردد دوست داشته باشیم اش را در مورتال کامبت ببینیم.

البته با وجود این که اش ویلیامز مبارز نیست اما اسلحه های او می توانند کمک خوبی در مبارزه باشند. این شخصیت به جای یک دست، اره برقی دارد که قطعا حین مبارزات منبعی سرشار برای فوران خون به سمت صفحه نمایش خواهد بود. شات گان او را هم فراموش نکنیم. حتی سازندگان بازی می توانند فیتالیتی اش را با شلیک شات گان و جمله تاریخی !This Is My Boomstick تمام کنند.

1. دووم اسلیر

هر جا سخن از بازی های ویدیویی خشن است، دو نام عظیم با قدرت می درخشند. یکی مورتال کامبت است که همین حالا راجع به آن صحبت می کنیم و دیگری چیزی نیست به جز دووم. دووم اسلیر، دووم مارین، دووم گای، عمو دووم یا هر چیزی که او را صدا می زنید، در لیگ بی اعصاب های وحشی شماره یک است.

سری دووم که از باقدمت ترین اکشن های اول شخص تاریخ به شمار می رود، تنها حول یک چیز ساخته شده؛ هر جنبنده ای که می بینی را منفجر کن. ستاره این سری کسی است که برای تعطیلات آخر هفته به جهنم می رود تا شیاطین را قلع وقمع کند. همچنین روایت داریم شخص شیطان قبل از خواب زیر تخت خود را چک می کند که خدایی ناکرده دووم اسلیر آنجا نباشد.

می دانیم که اسلحه های گرم تخصص اصلی دووم اسلیر هستند اما در دو نسخه اخیر بازی دووم می بینیم که او به راحتی می تواند کله هیولاها را با یک حرکت دست از جا بکند. حتی اگر با دیدگاهی فنی نگاه کنیم، سوپرشات گان دووم اسلیر می تواند حرکت متعادلی برای این شخصیت باشد؛ زیرا به ازای سرعت و قدرت بالای این اسلحه، برد آن پایین است و پس از هر شلیک باید تیرهای آن را تعویض کرد. فیتالیتی دووم اسلیر می تواند حالت های بسکمک داشته باشد. برای مثال با اره برقی حریف را به چند تکه نامساوی تقسیم کند یا با استفاده از BFG حریف بی چاره را به پودری قرمز و معلق در هوا تبدیل کند.

انتخاب اضافه: جمشید هاشم پور

با خودمان گفتیم چه دلیلی وجود دارد یک شخصیت از کشور خودمان هم به مورتال کامبت اضافه نگردد؟ و چه کسی بهتر از مبارز بی نظیر کشورمان در فیلم های اکشن، جمشید هاشم پور؟

جمشید هاشم پور به هنر های رزمی مختلفی مسلط و بر اساس چیزی که در فیلم های او دیده ایم شکست ناپذیر است. بعید می دانیم اسکورپیون و ساب زیرو تحمل رویارویی با نگاه جدی این مبارز ایرانی، بدون منفجر شدن را داشته باشند.

نظر شما راجع به این شخصیت ها چیست؟ این لیست ما بود اما احتمالا شما هم شخصیت های در نظر داشته باشید که می توانند مهمان مبارزات مورتال کامبت شوند. از دید شما چه شخصیت هایی اضافه ای باید در تورنمنت مورتال کامبت حضور داشته باشند؟

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1361

به "10 مهمان پیشنهادی برتر مورتال کامبت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 مهمان پیشنهادی برتر مورتال کامبت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید