گونه جدید ویروس کرونا کشنده تر است؟!

به گزارش صنایع 90، علاوه بر آنکه ویروس جدید سریع تر منتقل می گردد، حالا به نظر می آید که گونه جدید ویروس که در لندن و جنوب شرق کشور شناسایی شده، با آمار بالاتر مرگ در این نواحی مرتبط باشد.

گونه جدید ویروس کرونا کشنده تر است؟!

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، اعلام نموده بر اساس یافته های اولیه، گونه های جدید ویروس کرونا که در بریتانیا ظهور پیدا نموده خطرناک تر است. این یافته ها را ریاضی دانانی به دست آورده اند که آمار مرگ بر اثر کرونا در گونه قدیمی و جدید ویروس را مقایسه نموده اند.

البته هیچ قطعیتی درباره این آمار و اطلاعات وجود ندارد و انتظار می رود که واکسن به کنترل بیماری یاری کند.

امروز جانسون به خبرنگاران گفت: علاوه بر آنکه ویروس جدید سریع تر منتقل می گردد، حالا به نظر می آید که گونه جدید ویروس که در لندن و جنوب شرق کشور شناسایی شده، با آمار بالاتر مرگ در این نواحی مرتبط باشد.

گروه دانشمندانی که به دولت بریتانیا درباره کرونا مشورت می دهند، این آمار را آنالیز نموده اند.

گونه های جدید ویروس کرونا چقدر نگران کننده هستند؟

گونه جدید ویروس کرونا که اولین بار در بریتانیا مشاهده شد به 50 کشور دیگر سرایت نموده است از جمله ایران. پاتریک والانس، مشاور علمی ارشد دولت گفته این نتیجه گیری هنوز چندان قوی نیست.

دکتر والانس گفته که باید تحقیقات بیشتری انجام گردد، اما این موضوع که همزمان با انتقال سریع تر آمار مرگ هم بالاتر رفته، جای نگرانی دارد. یافته های قبلی نشان می داد که گونه جدید ویروس کرونا بین 30 تا 70 درصد بیش از گونه قبلی قدرت انتقال دارد و به همین ترتیب 30 درصد هم بیش از گونه قبلی مرگ آور است.

برای مثال در گونه قبلی اگر از هر هزار بیمار مبتلای بالای 60 سال 10 نفر ممکن بود بمیرند، در گونه جدید این آمار 13 نفر به ازای هر هزار نفر است.

دولت بریتانیا استفاده از واکسن شرکت فایزر بیوان تک را برای افراد بر اساس اولویت شغلی و سنی شروع نموده و اکنون واکسن استرازنکا آکسفورد هم به آن اضافه شده است. تصور می گردد هر دو واکسن در برابر گونه جدید ویروس کرونا موثر باشند.

اما پاتریک والاس گفته این اطمینان وجود ندارد که این دو نوع واکسن چقدر در مقابل گونه جدید ویروس کرونای یافته شده در آفریقای جنوبی و برزیل موثر باشد. بریتانیا در حال حاضر در سخت ترین شرایط مبارزه با ویروس کرونا است. در مجموع تا کنون 95 هزار و 981 نفر بر اثر ابتلا به ویروس کووید 19 در بریتانیا جانشان را از دست داده اند.

منبع: فرادید
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1492

به "گونه جدید ویروس کرونا کشنده تر است؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گونه جدید ویروس کرونا کشنده تر است؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید