کدام کشورها به مسافران و گردشگران واکسن کرونا تزریق می نمایند؟

به گزارش صنایع 90، روسیه اولین کشور عرضه کننده واکسن کووید به گردشگران است. Enno Lenze، یک کارآفرین، روزنامه نگار و مدیر یک موزه در آلمان حاضر بود به خاطر واکسن سفر کند، او نخست از پزشکان محلی در شهر برلین، درباره واکسن اضافه پرس وجو کرد، برای تزریق واکسن در صربستان درخواست داد و درباره گزینه های موجود در امارات متحده عربی، عراق و... تحقیق کرد و حتی خواست شانس خود را با ویزای امریکا امتحان کند. انتها یک شرکت توریستی در نروژ پیدا شد که بسته سفر شامل پرواز به مسکو و واکسن اسپوتنیک وی را عرضه می کرد.

کدام کشورها به مسافران و گردشگران واکسن کرونا تزریق می نمایند؟

لنز به همراه 50 آلمانی دیگر اولین دوز واکسن کووید را در روسیه تزریق نموده اند و به زودی برای تزریق دوز دوم به مسکو خواهند رفت. دولت روسیه موظف است این مسافران را سه روز تحت نظر داشته باشد، اما به اعتقاد این کارآفرین آلمانی، فرصت خوبی برای گشت وگذار در مسکو و آشنایی با سفینه های فضایی در دوران جماهیر شوروی است.

این آژانس مسافرتی نروژی به دنبال تقاضای زیاد برای سفر به خاطر واکسن، یک تور سه هفته ای با عنوان سلامت عرضه نموده که توریستان فاصله بین دو دوز واکسن را می توانند در آبگرم های ترکیه سپری نمایند. این شرکت توریستی همچنین تور سفر سیبری با قطار همراه با واکسن را عرضه نموده است که تا به حال 600 نفر از آلمان، سوئیس و چند کشور اروپایی دیگر در آن ثبت نام نموده اند.

در امریکا، با سرعت دریافت تزریق واکسن به افراد بالغ، بعضی ایالت ها که واکسن بیشتری دارند، برنامه تزریق به مسافران را آغاز نموده اند. مثلا از ماه ژوئن، یعنی یک ماه دیگر، در آلاسکا که بخشی از ایالت متحده آمریکا است تزریق واکسن کووید به مسافران در فرودگاه پیشنهاد می گردد. در داکوتای شمالی، ایالت هم مرز با کانادا نیز تزریق واکسن کرونا به راننده های ترانزیتی کامیون که از کانادا وارد آمریکا می شوند، آغاز شده است. در فلوریدا افرادی که به صورت موقت یا برای تجارت به این ایالت سفر می نمایند، امکان تزریق واکسن کرونا را دارند.

در میامی نیز مقررات آزاد این اجازه را می دهد به افرادی که از امریکای جنوبی و مرکزی با ویزا وارد می شوند واکسن تزریق گردد. دنیل کوردوا، یک اقتصاددان اهل پرو که در دانشگاه فلوریدا کار می نماید پیروز شده با ویزای امریکا، واکسن کووید را دریافت کند. او با یک پرواز از شهر لیما به میامی رفته و مستقیم به کمپ تزریق واکسن مراجعه نموده و با ارائه مدارک شغلی خود، این واکسن را تزریق نموده است. او گفته خیلی ها را در پرو و لیما می شناسد که به همین منظور به امریکا سفر نموده اند.

روزنامه مکزیکی ریفورما هم گزارش داده که آدم برها (Coyotes) ـ قاچاقچیانی که افراد را از مرز مکزیک و امریکا رد می نمایند ـ این بار به افرادی که قصد دارند برای تزریق واکسن کووید به امریکا بروند، یاری می نمایند.

اما مالدیو ـ جزیره ای در اقیانوس هند ـ که سیاست افزایش توریست را در پیش گرفته شده، با استراتژی 3V (تعطیلات، واکسن، بازدید) توریستان را برای سفر به این کشور همراه با تزریق واکسن کووید تشویق می نماید. عبدالله ماسوم، وزیر توریستی مالدیو به CNBC گفته در حالی که فقط حدود 13 درصد از مالدیو واکسینه شده اند، اما حدود 90 درصد از کارگران خط مقدم توریستی واکسن کووید را دریافت نموده اند که از اهمیت این کشور به صنعت توریستی ناشی می گردد.

صربستان نیز تجربه تزریق واکسن به مسافران بین المللی را دارد، این کشور حدود سه میلیون واکسن فایزر، آسترازنکا، اسپوتنیک وی و سینوفارم برای شهروندانش خریده که بیشتر از حد مورد احتیاج بوده، بنابراین واکسن اضافه را به ملیت های دیگری که به صربستان سفر نمایند، تزریق می نماید. به گزارش یورونیوز، تا کنون بیش از 22 هزار نفر خارجی واکسن کووید را در صربستان دریافت نموده اند. بیشتر این افراد از همسایگان صربستان و حوزه بالکان بوده اند، شهروندانی از کانادا نیز به انگیزه تزریق واکسن به صربستان سفر نموده اند.

چالشی که بسیاری از کشورها با آن روبه رو هستند نابرابری جهانی در تهیه و توزیع واکسن است. بر اساس مطالعه صورت گرفته در دانشگاه آکسفورد، 82 درصد از واکسن های کووید به کشورهایی با درآمد بالا و اقتصاد متوسط رو به بالا رسیده و فقط 0.2 درصد واکسن ها برای کشورهای کم درآمد خریداری شده است. برای کاهش این مشکل، کوشش هایی کوواکس (نهاد هماهنگ نماینده تهیه واکسن زیر نظر سازمان بهداشت جهانی) درحال انجام است، اما کشورهای ثروتمند سهم بیشتری را برای عرضه واکسن در اختیار گرفته اند و اکنون که موج سفر به خاطر واکسن شکل گرفته، با توجه به اقتصاد از دست رفته بخش توریستی در بعضی کشورها، نگرانی هایی از بابت نگاه سرمایه داری به واکسن کووید که شانس آن را نصیب افراد ثروتمند می نماید و نه فقیر، مطرح است.

منبع: گردشبان
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1660

به "کدام کشورها به مسافران و گردشگران واکسن کرونا تزریق می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام کشورها به مسافران و گردشگران واکسن کرونا تزریق می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید