ژنرال آمریکایی: زندانیان آزاد شده حقانی به میدان جنگ بازمی گردند

به گزارش صنایع 90، ژنرال چهار ستاره آمریکایی گفت که اعضای ارشد شبکه حقانی که به تازگی آزاد شده اند به پست های خود و میدان جنگ باز خواهند گشت.

ژنرال آمریکایی: زندانیان آزاد شده حقانی به میدان جنگ بازمی گردند

به گزارش دفتر منطقه ای صنایع 90، جک کین ژنرال بازنشسته و معاون سابق رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا درباره آزادی 3 نفر از اعضای ارشد شبکه حقانی با انتقاد از تبادل زندانیان با طالبان گفت که تبادل زندانیان با طالبان همواره معایبی به همراه دارد چون طالبان آمریکایی ها و دیگران را گروگان می گیرند تا بعداً از آنها برای مذاکره و آزادی زندانیان خود استفاده نمایند.

وی با اشاره به اینکه انس حقانی برادر سرکرده شبکه حقانی است که فرد شماره 2 گروه طالبان محسوب می گردد، دلیل تأکید طالبان به آزادی وی را نیز صندلی وی دانست.

رئیس مؤسسه مطالعات جنگ در ادامه گفت که دولت افغانستان در تبادل اعضای ارشد شبکه حقانی با اساتید دانشگاه آمریکا در کابل دخیل بوده است.

وی ابراز امیدواری کرد که این گفت وگوها به مذاکرات بیشتر و مستقیم بین طالبان و دولت افغانستان منجر گردد.

ژنرال کین در پاسخ به پرسش فاکس نیوز درباره آزادی مشروط این زندانیان و نظارت بر آنها در زمان حضور در قطر گفت: باید این را درک کنیم که زندانیان طالبان یا حقانی پس از آزادی به پست های رهبری خود بازمی گردند.

وی اضافه کرد: بعضی از اعضای ارشد طالبان که اکنون عضو تیم مذاکره نماینده این گروه با آمریکا هستند نیز حدود یک سال و نیم پیش از زندان گوانتانامو آزاد شده بودند.

ژنرال بازنشسته آمریکایی اضافه کرد: هرگونه توافقی که با آنها داشته باشیم که پس از آزادی در قطر باقی بمانند پوچ است؛ آنها به جنگ بازمی گردند و ما باید آن را درک کنیم. این بهایی است که باید برای بازگرداندن مردم خود به خانه بپردازیم.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 608

به "ژنرال آمریکایی: زندانیان آزاد شده حقانی به میدان جنگ بازمی گردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژنرال آمریکایی: زندانیان آزاد شده حقانی به میدان جنگ بازمی گردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید