پیروزی نامزد های مورد حمایت معترضان در انتخابات هنگ کنگ

به گزارش صنایع 90، خبرگزاری رویترز مدعی شد که طبق آمار های اولیه، نامزد های مورد حمایت معترضان در انتخابات هنگ کنگ پیروز شده اند بیش از نیمی از کرسی های شورا های محلی این منطقه را تصاحب نمایند.

پیروزی نامزد های مورد حمایت معترضان در انتخابات هنگ کنگ

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل صنایع 90، خبرگزاری رویترز از پیروزی نامزد های نزدیک به معترضان در انتخابات شورا های منطقه ای در هنگ کنگ اطلاع داد.

براساس این گزارش، طبق نتایج غیررسمی، کاندیدا های نزدیک به معترضان پیروز شده اند بیش از نیمی از شورا های منطقه ای هنگ کنگ که دارای 452 جایگاه است را برای اولین بار تصاحب نمایند.

در این انتخابات که روز یک شنبه برگزار گردید 1104 نامزد برای تصاحب کرسی های شورا با یکدیگر رقابت کردند.

رویترز پیش از این گزارش داده بود که، اطلاعات منتشر شده از سوی دولت نشان می دهد که حدود 3 میلیون نفر در انتخابات شرکت نموده اند که 71 درصد افراد واجد شرایط دادن است و آماری چشمگیر محسوب می گردد.

هنگ دارای جمعیتی بالغ بر 7 میلیون نفر است.

خبرگزاری رویترز می گوید که معترضان هنگ کنگی که از شش ماه قبل این منطقه خودمختار را صحنه اغتشاشات و اعتراضات خود نموده اند از زمان اعلام نتایج که از نیمه شب به وقت محلی شروع شده در مراکز شمارش رای تجمع نموده و با اعلام پیروزی نامزد های مورد حمایت خود شعار هایی مانند انقلاب در هنگ کنگ سر داده اند.

براساس این گزارش، در حالی که هنوز نتایج رسمی و نهایی اعلام نشده است نامزد های دموکراسی خواه پیروز شده اند بیش از 300 کرسی را تصاحب نمایند. این آمار در انتخابات 4 سال پیش 100 کرسی بود. نامزد های حامی دولت محلی نیز تا کنون 41 کرسی را از آن خود نموده اند.

شورا های محلی هنگ کنگ بر هزینه های دولتی نظارت مینمایند و درباره طیف وسیعی از مسائل از جمله مسائل معیشتی و حمل و نقل تصمیم گیری می نمایند و دارای نفوذ سیاسی زیادی در اداره این منطقه خودمختار تحت حاکمیت چین هستند.

از ماه ژوئن (اواخر خرداد ماه)، منطقه نیمه مختار هنگ کنگ به صحنه آشوب تبدیل شده است و معترضانی که ابتدا به لایحه استرداد مجرمین به دولت مرکزی چین اعتراض داشتند، هم اکنون با لغو این لایحه همچنان به اعتراضات خشونت آمیز خود ادامه می دهند و خواهان آزادی های بیشتر و برکناری کری لام فرماندار این منطقه شده اند.

معترضان هنگ کنگ هم اکنون خواهان جدایی کامل از چین شده اند و در مقابل نیز دولت چین نیز به کشور های غربی و به طور خاص آمریکا و بریتانیا در مورد دامن زدن به اعتراضات هنگ کنگ هشدار داده و خواهان توقف مداخله در امور هنگ کنگ شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 547

به "پیروزی نامزد های مورد حمایت معترضان در انتخابات هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی نامزد های مورد حمایت معترضان در انتخابات هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید