وزیر علوم خواهان تسریع یکپارچه سازی حقوق اساتید و کارکنان شد

به گزارش صنایع 90، وزیر علوم با ارسال نامه ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خواهان تسریع در تشکیل جلسه کارگروه یکپارچه سازی ضرایب حقوق و مزایای اعضای هیات علمی و کارکنان دو وزارتخانه علوم و بهداشت شد.

وزیر علوم خواهان تسریع یکپارچه سازی حقوق اساتید و کارکنان شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، به نقل از وزارت علوم، منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری با ارسال نامه ای به محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، خواهان تسریع در تشکیل جلسه کارگروه مشترک و آنالیز موضوع یکپارچه سازی ضرایب حقوق و مزایای اعضای هیأت علمی و کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.

غلامی در این نامه با تاکید بر موافقت و دستور معاون اول رئیس جمهوری مبنی بر تشکیل کار گروه مشترکی متشکل از نمایندگان وزارت علوم تحقیقات و فناوری؛ بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین سازمان برنامه و بودجه کشور، خواهان تسریع در تشکیل جلسه کارگروه و آنالیز فرایند و چگونگی اجرای موضوع شد.

در نامه وزیر علوم خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه آمده است: پیرو نامه شماره 173189/و مورخ 18 آبان 1399 درخصوص تشکیل کارگروه یکپارچه سازی ضرایب حقوق و مزایای اعضای هیئت علمی و غیر هیئت علمی دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مؤسسات آموزشی و پژوهشی و پارک های علم و فناوری با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خواهشمند است حسب تاکید معاون اول رئیس جمهوری دستور فرمائید به منظور رسیدگی به موضوع مورد اشاره و تشکیل جلسه تسریع لازم به عمل آید.

غلامی پیش از این نیز رسیدگی به موضوع را از معاون اول رئیس جمهوری خواهان شده و اظهار نموده بود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حسب ماده یک قانون احکام دائمی طبق مقرراتی خاص و براساس آئین نامه های مصوب هیئت های امنا اداره می شوند و انتظار می رود حقوق و مزایای اعضای هیئت علمی و غیرهیئت علمی (به جز کارکنان کادر درمانی که مشمول طرح تمام وقتی جغرافیایی هستند) یکسان باشد. اعمال مصوبات متفاوت در هیئت های امنای دو وزارت همیشه موجب بروز عدم رضایت در بین اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه ها و مؤسسات پژوهش و فناوری بوده است.

بر اساس پیشنهاد وزیر علوم، به منظور برطرف نارضایتی های موجود، کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان برنامه و بودجه کشور تشکیل گردد تا نسبت به یکپارچه سازی ضرایب حقوق و مزایای دو وزارتخانه، اقدام و پیشنهادات این کارگروه برای تصویب در دستور کار هیئت های امنای ذی ربط قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1471

به "وزیر علوم خواهان تسریع یکپارچه سازی حقوق اساتید و کارکنان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر علوم خواهان تسریع یکپارچه سازی حقوق اساتید و کارکنان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید