وزارت علوم آمار مرتبط با کلاس های مجازی را چگونه جمع آوری می نماید؟ ، سردرگمی دانشجویان با تصمیمات دانشگاه

به گزارش صنایع 90، دبیر شورای صنفی دانشجویان کلان مناطق 8 و 9 کشور گفت: وزارت علوم از چه شیوه ای برای جمع آوری آمار مرتبط با کلاس های مجازی استفاده می نماید؟ مسئولان دانشگاه ها آمار را مثبت جلوه می دهند.

وزارت علوم آمار مرتبط با کلاس های مجازی را چگونه جمع آوری می نماید؟ ، سردرگمی دانشجویان با تصمیمات دانشگاه

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار دانشگاه صنایع 90، محمدرضا حسینی محراب، در جلسه مجازی دبیران شورای صنفی کلان مناطق شرق کشور با وزارت علوم، مسائل دانشجویان در حوزه های مختلف عنوان کرد.

حسینی محراب در این جلسه مجازی بیان نمود: مهمترین مساله دانشجویان موضوع آموزش مجازی یا حضوری است که از سوی وزارت بهداشت هم اظهارات ضدونقیضی درباره امکان حضور دانشجویان در دانشگاه ها مطرح می گردد.

دبیر شورای صنفی دانشجویان کلان مناطق 8 و 9 کشور ادامه داد: وزارت بهداشت گاهی صحبت از ادامه کرونا در پاییز می نماید و گاهی هم اعلام می نماید که پس از ماه مبارک رمضان امکان بازگشایی دانشگاه ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه وزارت علوم باید برگزاری آموزش و امتحانات به صورت مجازی را تعیینا اعلام کند که امکان پذیر است یا نه، ادامه داد: معلوم نیست که وزارتخانه این تصمیم را به دانشگاه ها سپرده یا قرار است تصمیم نهایی از سوی وزارت علوم به دانشگاه ها ابلاغ گردد.

حسینی محراب به شرایط اینترنت در این دانشگاه اشاره نمود و گفت: وزارت ارتباطات آمار اشتباه از دسترسی دانشجویان به اینترنت رایگان ارائه می دهد. براساس آنچه از سوی مسئولان این وزارتخانه مطرح شده، 90 درصد دانشجویان از اینترنت رایگان برخوردار بودند، اما براساس استعلامی که از دانشگاه های شرق کشور دارم، این آمار کذب است.

وی توضیح داد: نکته مهمتر این است که دانشگاه ها و استادان فقط در بستر آموزش مجازی که از سوی دانشگاه معرفی شده، کلاس ها را برگزار نمی نمایند. بیشتر کلاس های مجازی در پیغام رسان های واتساپ، تلگرام یا اسکایپ برگزار می گردد و ارائه خدمات اینترنت رایگان در این سه پیغام رسان صورت نمی گیرد.

دبیر شورای صنفی دانشجویان کلان مناطق 8 و 9 کشوری به ضرورت جمع آوری آمار دقیق از شرایط استفاده دانشجویان از اینترنت اشاره نمود و گفت: آیا امکان پذیر است که از دانشگاه ها برآوردی گردد که بودجه هایی که برای حضور دانشجویان به دانشگاه ها پرداخت شده، اکنون که امکان حضور آنان در دانشگاه وجود ندارد، چگونه هزینه می گردد؟

وی گفت: آیا امکان ندارد که یارانه دولت به دانشگاه ها، اکنون که حضور دانشجویان در سطح دانشگاه منتفی است، بین دنشجویان توزیع گردد؟

حسینی محراب به امار ارائه شده از سوی وزارت علوم درخصوص آموزش مجازی اشاره نمود و گفت: وزارت علوم مطرح کند که چگونه آمار را به دست آورده است؟ اگر این آمار از مسئولان دانشگاه جمع آوری شده باشد، اشتباه است، چون دانشگاه آمار را مثبت نشان می دهد.

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید علاوه بر دانشجویان جدید، گروهی از دانشجویان که ترم گذشته خود را حذف نموده اند، به دانشگاه می آیند، گفت: برای این حجم از دانشجو آیا تدبیری اندیشیده شده است؟ آیا کوشش هایی انجام شده که دانشجویان کمتر به حذف ترم روی آورند؟ یعنی خدمات مناسب ارائه گردد و اوضاع ترم تعیین باشد. چراکه دانشجویان برای خلاص شدن از سردرگمی ترم خود را حذف می نمایند.

دبیر شورای صنفی دانشجویان کلان مناطق 8 و 9 کشوری به ضرورت شفافیت اقتصادی در دانشگاه ها نیز اشاره نمود و گفت: شفافیت اقتصادی به منظور مچ گیری نیست، صداقت را نشان می دهد و تعیین می نماید که هر دانشگاه چه اولویت هایی را برای دانشجویان قرار می دهد و بیشتر بودجه را در کدام بخش ها هزینه می نماید تا این هزینه کرد ها برای دانشجویان اولویت باشد. آیا وزارت علوم هم این شفافیت ها را می خواهد یا نه؟

وی به اجاره بهای خوابگاه ها نیز اشاره نمود و گفت: بسیاری از دانشجویان پیش از سررسید مهلت اجاره بهای خوابگاه را پرداخت نموده اند، آیا دانشگاه ها این مبالغ را به دانشجویان بازمی گرداند یا امکان ذخیره شدن این مبالغ برای ترم های آینده دانشجویان وجود دارد؟

حسینی محراب با بیان اینکه شرایط سربازی دانشجویان پسر نیز با حذف ترم نامعلوم است، گفت: در ابلاغیه وزارت علوم درخصوص حذف ترم قید شده که امکانات رفاهی و نظام وظیفه مشمول سنوات نمی گردد و اگر دانشجویان ترم را حذف نمایند، این امکانات را هم از دست داده اند. حالا شرایط دانشجویانی که با حذف این ترم، سرباز هم تلقی می شوند چگونه خواهد بود؟

وی توضیح داد: این موضوع مانند شرایط اینترنت از حوزه پیگیری شورای صنفی خارج است و از سوی وزارت علوم این موضوعات باید پیگیری گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1020

به "وزارت علوم آمار مرتبط با کلاس های مجازی را چگونه جمع آوری می نماید؟ ، سردرگمی دانشجویان با تصمیمات دانشگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت علوم آمار مرتبط با کلاس های مجازی را چگونه جمع آوری می نماید؟ ، سردرگمی دانشجویان با تصمیمات دانشگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید