آزمون جامع دانشجویان دکتری دانشگاه علامه طباطبائی به صورت حضوری برگزار شد

به گزارش صنایع 90، آزمون جامع کتبی دکتری دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی در روزهای 8، 9 و 11 دی ماه 1400 به صورت حضوری برگزار گشت.

آزمون جامع دانشجویان دکتری دانشگاه علامه طباطبائی به صورت حضوری برگزار شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، سعید غیاثی، مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه علامه طباطبائی، گفت: آزمون جامع کتبی دکتری در تاریخ 8، 9 و 11 دی ماه 1400 با حضور 219 دانشجوی دکتری رشته های مختلف، در محیطی آرام و با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی به صورت حضوری برگزار گشت.

وی با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای ارائه خوابگاه به دانشجویان هنگام برگزاری آزمون جامع کتبی دکتری، اظهار کرد: معاونت دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی با در نظر گرفتن همه مسائل بهداشتی، برای همه دانشجویان غیر بومی شرکت کننده در آزمون دکتری، شرایط اسکان فراهم کرد تا دانشجویان با آرامش بیشتری در آزمون شرکت کنند.

غیاثی با اشاره به اینکه آزمون جامع، کفایت علمی دانشجویان را برای ورود به رساله دکتری تعیین می کند، عنوان نمود: در شورای آموزشی دانشگاه های برتر تاکید شده بود، آزمون جامع به این دلیل که یک آزمون پایه است به صورت حضوری برگزار شود؛ بنابراین با توجه به شرایط مساعد کشور نسبت به گذشته، بر اساس اجازه هایی که ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دادند و همچنین تأکیدی که کلیه گروه ها، دانشکده ها و دانشجویان مبنی بر رعایت عدالت داشتند، آزمون به صورت حضوری برگزار گشت.

وی ادامه داد: البته آزمون تعداد بسیار محدودی از دانشجویان غیر ایرانی که به دلیل شرایط کرونایی در کشور ساکن نبودند و همچنین دانشجویانی که در فرصت مطالعاتی به سر می برند، با رعایت استاندارد ها و شاخص های دقیق آموزشی، به صورت غیر حضوری برگزار گشت.

مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه علامه طباطبائی گفت: در دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، 25 دانشجو، در دانشکده الهیات و معارف اسلامی، 9 دانشجو، در دانشکده علوم اجتماعی 5 دانشجو، در دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، یک دانشجو، در دانشکده حقوق و علوم سیاسی، 35 دانشجو، در دانشکده ارتباطات، 4 دانشجو، در دانشکده مدیریت و حسابداری، 82 دانشجو، در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی، 48 دانشجو، در دانشکده اقتصاد، 9 دانشجو و در دانشکده آمار، ریاضی و رایانه یک دانشجوی دکتری در این آزمون شرکت کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 فروردین 1401 بروزرسانی: 26 فروردین 1401 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 2033

به "آزمون جامع دانشجویان دکتری دانشگاه علامه طباطبائی به صورت حضوری برگزار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمون جامع دانشجویان دکتری دانشگاه علامه طباطبائی به صورت حضوری برگزار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید