واکسن ایمنی بیشتری ایجاد می نماید یا ابتلای طبیعی؟

به گزارش صنایع 90، مهر/محققان به تازگی این چنین می گویند که تزریق واکسن بیش از ابتلای طبیعی در برابر ویروس کووید19 مصونیت ایجاد می نماید.

واکسن ایمنی بیشتری ایجاد می نماید یا ابتلای طبیعی؟

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ سفرنامه کیش بیشتر بدانید.

آنالیز که در این زمینه در دانشگاه آکسفورد اجرا شده حاکیست که واکنش سیستم ایمنی بدن در برابر ویروس کرونا به میزان مصونیت ناشی از تزریق واکسن قدرتمند نیست.

برای جمع بندی در این زمینه نزدیک به 80 متخصص درمانی برای مدت شش ماه بر روی مبتلایان به ویروس کرونا تحقیق کردند و در نهایت از هوش مصنوعی برای تحلیل و آنالیز شرایط مصونیت بدن این افراد استفاده شد.

بر اساس آنالیز یادشده واکنش سیستم ایمنی بدن افراد مختلف در برابر ویروس کرونا فرق دارد و حتی شیوه فراوری پادتن در بدن این افراد هم با یکدیگر فرق می نماید. در بیشتر موارد ایمنی بدن شش ماه بعد از ابتلاء به کرونا از بین می رود و افراد مستعد ابتلای دوباره به این ویروس خواهند بود.

بر اساس آنالیز یادشده هر چه شدت این بیماری در بدن افراد بیشتر باشد، مصونیت بدنی افراد هم در برابر آن قدرتمندتر خواهد بود. البته در 90 درصد از موارد آنالیز شده افراد مبتلا شده به کرونا بعد از شش ماه مصونیت خود را از دست داده بودند.

مساله نگران کننده جدی عدم فراوری آنتی بادی در بدن افراد در صورت ابتلاء به گونه های جدیدتر این ویروس است. لذا افرادی که قبلاً کرونا گرفته اند به راحتی می توانند دوباره به گونه های جدیدتر آن مبتلا شوند.

اما تزریق واکسن شرایط پایداری را در مقابله با ویروس کرونا ایجاد می نماید و به فراوری یکدست آنتی بادی در بدن همه تزریق کنندگان منجر می گردد. میزان این آنتی بادی ده برابر میزان آنتی بادی فراوری شده در صورت ابتلاء به کروناست.

منبع: همگردی
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1737

به "واکسن ایمنی بیشتری ایجاد می نماید یا ابتلای طبیعی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن ایمنی بیشتری ایجاد می نماید یا ابتلای طبیعی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید