مردم آمریکا نگران تقلب انتخاباتی اند

به گزارش صنایع 90، به گزارش خبرنگاران، نتایج نظرسنجی اجرا شده از سوی خبرگزاری رویترز و مرکز سنجش افکار عمومی ایپسوس، به نگرانی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر افزایش احتمال تقلب در رای گیری پُستی، مهر تائید زد.

مردم آمریکا نگران تقلب انتخاباتی اند

طبق این نظرسنجی، حدود نیمی از رای دهندگان آمریکایی از جمله 80 درصد از طرفداران حزب جمهوریخواه، از بابت این موضوع که افزایش شمار آرای پُستی، به تقلب گسترده در انتخابات 2020 منجر خواهد شد؛ ابراز نگرانی کردند.

این در حالی است که پنجشنبه گذشته، ترامپ هم که رای گیری پُستی را ابزار دموکرات ها برای بی اعتبار کردن فرایند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تلقی می کند؛ برای نخستین بار خواهان به تعویق افتادن زمان برگزاری این رویداد سیاسی شد.

وی همچنین، شب گذشته، در مواجهه با مخالفت هایی که با این پیشنهاد شد؛ طی توئیتی اعلام کرد: نتایج باید در همان شب انتخابات اعلام شود نه روزها یا ماه ها یا حتی سال ها بعد!

کنایه ترامپ به فرایند شمارش آرا در رای گیری پُستی بود که نسبت به حالت معمولی، بیشتر طول می کشد.

البته، نگرانی در باب تقلب انتخاباتی، به دغدغه درباره رای گیری پُستی ختم نمی شود و بسیاری از آنها از بابت مسائل دیگری چون سرکوب حضور رای دهندگان یا دخالت عوامل خارجی در فرایند انتخابات ابراز نگرانی می کنند.

در مجموع، 73 درصد از رای دهندگان، فارغ از گرایش حزبی، از بابت تقلب سازمان یافته ای که از سوی بازیگران سیاسی تدارک دیده می شود، ابراز نگرانی کرده اند. این نسبت برای دموکرات ها هفت به 10 و برای جمهوریخواهان هشت به 10 است.

با این حال، اغلب رای دهندگان آمریکایی بر این باورند که تقلب در فرایند رای گیری بیشتر محتمل است تا حین شمارش آرای انتخاباتی. این نسبت برای جمهوریخواهان هشت به 10 و برای دموکرات ها سه به 10 است.

در مجموع، هفت نفر از هر 10 جمهوریخواه و چهار نفر از هر 10 دموکرات، بر این باور است که تقلب از هر نوع که باشد، یک مشکل انتخاباتی بزرگ و تاثیرگذار تلقی می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1197

به "مردم آمریکا نگران تقلب انتخاباتی اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم آمریکا نگران تقلب انتخاباتی اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید