محمد بن سلمان جایزه ارتکاب بدترین جنایات ضد بشری را دریافت کرد

به گزارش صنایع 90، یک اندیشکده انگلیسی به طور کنایه دو جایزه ارتکاب بدترین جنایات حقوق بشری و جنایت علیه بچه ها را به ولی عهد سعودی داد.

محمد بن سلمان جایزه ارتکاب بدترین جنایات ضد بشری را دریافت کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اندیشکده ایکلسیا (Ekklesia) مستقر در لندن و فعال در حوزه حقوق بشر، در یک مراسم نمادین جایزه ارتکاب شنیع ترین جرائم حقوق بشری و جرائم ضد بچه ها را به محمد بن سلمان داد و ولی عهد سعودی را در رتبه اول ناقضان حقوق بشر دانست.

در وبسایت اطلاع رسانی این مؤسسه آمده است که در مراسم دشمنان صلح در جنگ یمن این جایزه برای کسانی که بیشترین سهم را در طولانی شدن جنگ دارند و مانع تحقق صلح شده و عامل کشتار و مصیبت های مردم یمن هستند، اعطا شده است.

اندیشکده ایکلسیا بعلاوه اعلام نموده که هدف از اعطای این جایزه نمادین، جلب توجه جامعه دنیای به ادامه دار شدن جنگ یمن و طرف هایی است که مرتکب جنایات شنیع می شوند. جنگی که به عقیده این مؤسسه یک ننگ و عار برای جامعه دنیای است.

در این مراسم بعلاوه بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس نیز جایزه برهم زنندگان صلح را به علت ادامه فروش سلاح به عربستان سعودی دریافت کرد.

تجاوز نظامی دولت سعودی و امارات به یمن وارد هفتمین سال خود شده، جنگی که با محاصره کامل دریایی، هوایی و زمینی همراه است. محاصره و بمباران یمن موجب به وجود آمدن بدترین بحران انسانی دنیا در یمن شده است. دهها هزار نفر کشته و زخمی و میلیون ها تن آواره شده اند. قربانیانی که بخش قابل توجه آنان را زنان و بچه ها بی دفاع تشکیل می دهد.

جیمز الدر، سخنگوی صندوق بچه ها ملل متحد (یونیسف) در ماه اکتبر در نشست خبری سازمان ملل در ژنو گفته بود: جنگ یمن به تازگی به مرحله ای شرم آور رسیده است. ما اکنون 10 هزار کودک داریم که از مارس 2015 کشته یا معلول شده اند. به عبارتی هر روز، چهار کودک کشته و یا زخمی می شوند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 آذر 1400 بروزرسانی: 16 آذر 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1902

به "محمد بن سلمان جایزه ارتکاب بدترین جنایات ضد بشری را دریافت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمد بن سلمان جایزه ارتکاب بدترین جنایات ضد بشری را دریافت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید