لغو محدودیت های سفر با حمل و نقل عمومی از اول آذر

به گزارش صنایع 90، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از لغو کامل محدودیت مسافرگیری در اتوبوس های بین شهری از روز دوشنبه اول آذر خبر داد.

لغو محدودیت های سفر با حمل و نقل عمومی از اول آذر

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، از زمان شیوع کرونا در اواخر سال 1398، محدودیت های پذیرش مسافر در حمل و نقل عمومی خصوصاً در دو بخش جاده ای و ریلی از ابتدای سال 1399 اعمال شد؛ به گونه ای که همه سفر های نوروزی 99 لغو و با دستور وزیر سابق راه و شهرسازی، بلیت های پیش فروش شده برای نوروز آن سال به خریداران مسترد شد.

با این حال بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، برای دو گونه حمل و نقل مسافری جاده ای و ریلی از تابستان 1399 محدودیت مسافرگیری تا 50 درصد و از آبان 1399 برای حمل و نقل هوایی نیز امکان فروش جایگاه ها تا 60 درصد ظرفیت هر پرواز اعمال شد.

معاون وزیر راه: لغو محدودیت های سفر با حمل و نقل عمومی از اول آذر

اینک با گذشت بیش از یک سال از اعمال محدودیت برای همه مود های حمل و نقلی مسافری، ستاد ملی مقابله کرونا با توجه به افزایش میزان واکسیناسیون، دستور به لغو محدودیت ها برای تردد های برون شهری اعم از ریلی، جاده ای و هوایی داده است.

این مصوبه را شهرام آدم نژاد معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی به مدیران دستگاه های متولی حمل و نقل جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی در 9 آبان ماه ابلاغ و اعلام کرده بود: از اول آذر این محدودیت ها برداشته خواهد شد.

معاون اول رئیس جمهور: پوشش واکسیناسیون 100 میلیون دوز را رد کردیم

محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور نیز در جلسه رؤسای کمیته های تخصصی ستاد ملی کرونا که بعد از ظهر دیروز چهارشنبه 26 آبان به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، از آمار پوشش صد میلیونی تزریق واکسن کرونا در سراسر کشور خبر داد و گفت: امیدواریم با ادامه فرایند واکسیناسیون و همچنین رعایت دستورالعمل های بهداشتی به سمت ریشه کنی ویروس کرونا در کشور حرکت کنیم.

ستاد کرونا (آبان امسال): پذیرش مسافر در اتوبوس ها تا 80 درصد ظرفیت

ستاد ملی مقابله با کرونا در جلسه 9 آبان امسال در خصوص لغو محدودیت های مسافرگیری، این محدودیت ها را از 50 به 80 درصد افزایش داد؛ اما در ادامه اعلام کرد در صورتی که میزان واکسیناسیون کرونا به 80 درصد جمعیت برسد، این محدودیت به طور کامل برداشته خواهد شد و اتوبوس ها می توانند تا 100 درصد ظرفیت خود مسافرگیری کنند.

ستاد کرونا: سوار شدن مسافران در اتوبوس فقط با کارت واکسن یا پی سی آر منفی

از دیگر تغییرات پروتکل حمل و نقل زمینی در مصوبه 9 آبان ستاد ملی مقابله با کرونا، الزامی شدن ارائه تست پی سی آر منفی 72 ساعته کرونا یا داشتن کارت واکسیناسیون از اول آذر است.

رئیس سازمان راهداری: امکان مسافرگیری 100 درصدی فراهم شده است

داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای روز گذشته چهارشنبه 26 آبان در یک برنامه رادیویی از لغو کامل محدودیت مسافرگیری در سفر های اتوبوسی و دیگر وسایل حمل و نقل عمومی جاده ای و امکان تردد ناوگان جاده ای با ظرفیت کامل خبر داد.

وی اضافه کرد: از اول آذر قرار بود با کنترل کارت واکسن و پذیرش مسافر تا سقف 80 درصد ظرفیت در اتوبوس ها و ناوگان حمل ونقل عمومی جاده ای، امکان تردد در محور های برون شهری با حمل و نقل عمومی مسافری فراهم شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ادامه داد: از اول آذر پذیرش مسافر در اتوبوس ها با 100 درصد ظرفیت انجام می شود؛ سامانه اولیه کنترل واکسیناسیون، مشکلاتی داشت، ولی سامانه جدیدی طراحی شده که بر اساس آن امکان کنترل داشتن پی سی آر منفی یا کارت واکسیناسیون مسافران فراهم شده است لذا از اول آذر اتوبوس ها می توانند با ظرفیت کامل در جاده ها تردد کنند.

معاون وزیر راه: هم محدودیت مسافرگیری برداشته می شود هم افزایش قیمت بلیت اتوبوس خواهیم داشت

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: منتظریم این موضوع (مسافرگیری 100 درصدی) اجرا شود و برآورد هایی از جابه جایی مسافر و درآمد های شرکت ها داشته باشیم؛ اگر دیدیم درآمد های شرکت ها کمبود هایی دارد، در خصوص افزایش قیمت بلیت اتوبوس های بین شهری تصمیم گیری می کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 دی 1400 بروزرسانی: 5 دی 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1923

به "لغو محدودیت های سفر با حمل و نقل عمومی از اول آذر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو محدودیت های سفر با حمل و نقل عمومی از اول آذر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید