تور ارزان چین: فناوری کشاورزی تازه چینی برای حفظ امنیت غذایی

به گزارش صنایع 90، به گزارش خبرنگاران به نقل از سی جی تی ان، این فناوری ها به ارتقای شیوه کشت برنج، افزایش حاصلخیزی خاک و حل بحران های آینده به خصوص بحران جهانی غذا یاری می نماید.

تور ارزان چین: فناوری کشاورزی تازه چینی برای حفظ امنیت غذایی

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

در شهریورماه آموزشگاه علوم کشاورزی چین، طرحی را برای ارتقای موضوعات کلیدی مرتبط با چهاردهمین دوره برنامه پنج ساله این کشور (2021-2025) منتشر کرد تا نوآوری های علمی- فناورانه خود در حوزه کشاورزی را تقویت کند.

تا سال 2020 سهم توسعه فناوری های کشاورزی در یاری به رشد مالی چین به بیش از 60 درصد رسیده و این امر به بهبود 96 درصدی شیوه کاشت انواع محصولات کشاورزی منجر شده است.

در استان یوننان در جنوب غربی چین، دومین نسل از برنج فوق هیبریدی که به وسیله تیمی به سرپرستی یوان لونگ پینگ، کشاورز فقید فراوری شد، در پاییز سال جاری بازدهی 1107.5 کیلوگرم در مو (16.6 تن در هکتار) را به ثبت رساند. این چهارمین سال متوالی است که میانه فراوری برنج از 1000 کیلوگرم در متر مربع (15 تن در هکتار) فراتر می رود. میانه فراوری برنج معمولی از 300 تا 600 کیلوگرم در متر مربع (9-4.5 تن در هکتار) متغیر است.

دانشمندان چینی بعلاوه از فناوری طراحی ژنوم برای بهبود سرعت پرورش و کارایی فراوری مثل گیاهان مختلف استفاده نموده اند. استفاده از این فناوری های نوین منجر به خودکفایی چین در فراوری انواع محصولات و غلات شده است. این کشور بعلاوه در پی استفاده از ماشین آلات نوین کشاورزی نیز هست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 بهمن 1400 بروزرسانی: 2 بهمن 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1954

به "تور ارزان چین: فناوری کشاورزی تازه چینی برای حفظ امنیت غذایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان چین: فناوری کشاورزی تازه چینی برای حفظ امنیت غذایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید