راه اندازی پلتفرم آنلاین سازمان جهانی گردشگری برای ترویج گردشگری پایدار

به گزارش صنایع 90، سازمان جهانی گردشگری با راه اندازی یک پلتفرم آنلاین در کوشش است علاوه بر آموزش، گفتگوها و همکاری را به سمت بخش گردشگری پایدار پیش ببرد.

راه اندازی پلتفرم آنلاین سازمان جهانی گردشگری برای ترویج گردشگری پایدار

سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)، با حمایت دبیرخانه امور مالی سوئیس (SECO)، پورتال آنلاین جدیدی به منظور پیشبرد دستیابی به اهداف توسعه پایدار به وسیله گردشگری راه اندازی نموده است.

Tourism4SDGs.org، یک فضای هم آفرینی است که به کاربران امکان دسترسی به طیف وسیعی از منابع، اضافه کردن طرح ها، یافته ها و پروژه های خودشان، به راه انداختن بحث ها و همکاری ها و به اشتراک گذاشتن محتوای مرتبط با توریسم و توسعه پایدار را می دهد.

این پلتفرم شامل سه شاخصه اصلی می گردد که به عنوان یک فراخوان عمل می نمایند؛ در واقع یادگیری، به اشتراک گذاشتن و عمل کردن، سه سطح از تعامل در این پلتفرم هستند که نه تنها در پی آموزش افراد است، بلکه میخواهد گفتگوها و همکاری را به سمت بخش گردشگری پایدار پیش ببرد.

این پلتفرم در طی نشست سیاسی سطح بالا سازمان ملل متحد در زمینه تغییر توسعه پایدار به سمت جوامع منعطف و پایدار کار خود را آغاز کرد که به میزبانی مشترک سازمان جهانی گردشگری و شبکه یک سیاره (One Planet network) برگزار گردید. اقتصاد مرتبط با گردشگری نشان دهنده حدبیشتر 10 درصد از فراوری ناخالص داخلی و اشتغال جهانی است که امکان استفاده از پتانسیل کامل آن برای ارتقای اهداف توسعه پایدار را فراهم می نماید. ترویج تعامل بیشتر بخش گردشگری با توسعه پایدار، هدف اصلی این پلتفرم به شمار می رود.

دبیر کل سازمان جهانی گردشگری می گوید:

گردشگری نقش بسیار مهمی در بیشتر 17 هدف اصلی ایفا می نماید و به عنوان یک فعالیت مالی با شاخه های اجتماعی عمیق، به بلوغ رسیده است. گردشگری برای پلتفرم اهداف توسعه پایدار، به جامعه جهانی گردشگری امکان همکاری و مشارکت در تحقق برنامه 2030 برای توسعه پایدار را می دهد.

17 هدف توسعه پایدار باعث شکل گیری یک برنامه جهانی مصمم برای مردم، سیاره زمین، رفاه و صلح به وسیله مشارکت می گردد. هدف این برنامه سرانجام دادن به فقر، جنگ نابرابر و بی عدالتی و حل مشکل تغییر آب و هوا تا سال 2030 است.

ریموند فورر (Raymund Furrer) از دبیرخانه امور مالی سوئیس می گوید:

سوئیس به شدت از این پلتفرم حمایت می نماید چراکه امکان تمرکز بر 3 مولفه اصلی گردشگری پایدار را فراهم می نماید: ابعاد مالی، محیط زیستی و اجتماعی.

منبع: کجارو / traveldailymedia.com
انتشار: 14 اسفند 1400 بروزرسانی: 14 اسفند 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 2000

به "راه اندازی پلتفرم آنلاین سازمان جهانی گردشگری برای ترویج گردشگری پایدار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی پلتفرم آنلاین سازمان جهانی گردشگری برای ترویج گردشگری پایدار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید