خجسته: بخاطر المپیک 2020 قید پاراآسیایی را زدم

به گزارش صنایع 90، علیرضا خجسته پس از عدم حضور در بازی های پارآسیایی جاکارتا گفت: هر چند تصمیم سختی بود، اما به خاطر اهدافم و شرکت در المپیک 2020 توکیو تصمیم گرفتم از شرکت در بازی های پارآسیایی انصراف دهم.

خجسته: بخاطر المپیک 2020 قید پاراآسیایی را زدم

علیرضا خجسته که ملی پوش جودوی ایران در بازیهای آسیایی بود، قصد داشت در بازیهای پاراآسیایی نیز در قالب تیم جودوی نابینایان و کم بینایان شرکت کند اما بنا بر اعلام سرمربی این تیم، خجسته بدلیل قوانین جدید نمی تواند در هر دو رشته جودوی افراد سالم و معلول مسابقه دهد. خجسته در گفت وگو با صنایع 90 درباره علت انصراف خود از بازی های پارآسیایی جاکارتا افزود: با توجه به اینکه من مسئله ای برای شرکت در هر دو رویداد آسیایی و پاراآسیایی نداشتم اما به خاطر شرایط اقتصادی، بعد از عدم نتیجه گیری در بازی های آسیایی تصمیم گرفتم در بازی های پاراآسیایی نیز حضور پیدا کنم تا بتوانم به مدال دست پیدا کنم. اما متاسفانه طبق قانون اتحادیه جهانی جودو بعد از این افراد نابینا و کم بینا حق شرکت در مسابقات افراد بینا را نخواهند داشت و من نیز چون نمره چشمم در کلاس بندی پزشکی در گروه B3 قرار گرفته است و می توانستم هم در رویداد افراد سالم و هم نابینا و کم بینا شرکت کنم، باید تصمیم سختی می گرفتم تا مسیر زندگی خود را در آینده تعیین کنم. بنابراین تصمیم گرفتم که با عدم حضور در بازی های پاراآسیایی اهداف خود را در مسابقات افراد بینا پیگیری کنم.

وی گفت: اگرچه تصمیم سختی برای من بود، اما به خاطر اهدافی که در آینده دارم و دوست داشتم در المپیک 2020 توکیو شرکت کنم و به مدال دست پیدا کنم، خواستم با انصراف از بازی های پاراآسیایی دیگر در جودوی افراد سالم مسابقه بدهم. البته باید بگویم مدال بازی های پاراآسیایی نیز همانند آسیایی دارای ارزش زیادی است و جوایز یکسان بوده، اما چون خودم از بچگی دوست داشتم در جودوی افراد سالم رقابت کنم، به همین خاطر جودوی افراد سالم را به جودوی نابینایان و کم بینایان ترجیح دادم.

عضو تیم ملی جودوی نابینایان و کم بینایان شرح داد: من 15 سال است که در جودو فعالیت می کنم و برای رسیدن به اهدافم تمرینات سختی را پشت سر گذاشته ام. هر چند در بازی های آسیایی موفق نبودم اما یقین داشتم در بازی های پاراآسیایی به مدال طلا دست پیدا خواهم کرد اما باید اهداف خود را قبل از اعزام به بازی های پاراآسیایی تعیین می کردم تا بیشتر از این لطمه نخورم. من از اول نیز جودوی افراد بینا را انتخاب کرده بودم اما به خاطر شرایط چشمم پزشکان تشخیص داده بودند که از نظر کلاس بندی مسئله ای برای حضور در رقابت های کم بینایان و نابینایان را نیز ندارم. به هر شکل هدف اصلی من المپیک 2020 است و تلاش خواهم کرد با حضور در مسابقات مختلف امتیازات لازم را کسب کنم و رنکینگ جهانی خود را افزایش دهم.

وی در سرانجام گفت: امیدوارم جودوکاران اعزامی به بازی های پاراآسیایی عملکرد موفقی داشته باشند و با دست پر به کشور باز گردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 97

به "خجسته: بخاطر المپیک 2020 قید پاراآسیایی را زدم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خجسته: بخاطر المپیک 2020 قید پاراآسیایی را زدم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید