اسکی به هیچ فرد خاصی تعلق ندارد، به جای لاکچری بودن فقیر هستیم

به گزارش صنایع 90، به گزارش خبرنگاران، عباس نظریان صبح امروز چهارشنبه در نشست خبری فدراسیون اسکی در جمع خبرنگاران در مورد برنامه های این فدراسیون در توسعه اسکی به ویژه در بخش قهرمانی گفت: با سابقه ای که در این رشته داریم برای قهرمان شدن در ورزش نیازمند عناصر مختلفی هستیم و بحث زیرساخت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ما دارای ظرفیت و پتانسیل خاصی هستیم که شاید امکانات بعضی کشورها را نداشته باشیم اما از لحاظ زیرساختی شرایط بدی نداریم.

اسکی به هیچ فرد خاصی تعلق ندارد، به جای لاکچری بودن فقیر هستیم

وی اضافه کرد: شاید مهمترین چالش ما تجهیزات پیست های اسکی است و موجب شده تا ایمنی پیست ها تحت شعاع قرار بگیرد و شاید مهمترین مولفه ورزش حفظ سلامت و ایمنی است. تحریم ها به ویژه در یک دهه اخیر برای ورود اجناس و کالاها مشکلاتی به وجود آورده و در کوشش هستیم در یک بازه زمانی زیرساخت ها را نوسازی کنیم.

رئیس فدراسیون اسکی ادامه داد: وقتی به ورزش ژاپن، کره جنوبی و قزاقستان در آسیا مراجعه می کنیم می بینیم بیش از یکصد پایگاه برای تمرین دارند و رقابت با آنها کاملاً نابرابر است اما ناامید نیستیم و تمام کوششمان این است که از بخش خصوصی یاری بگیریم.

وی اضافه کرد: فدراسیون اسکی با دو جامعه کاملاً متفاوت روبرو است یک جامعه برای اوقات فراغت به اسکی می آیند و دومی زندگی و اشتغالشان در اسکی است. بنابراین در بحث قهرمانی در کوتاه مدت به دنبال استفاده از ظرفیت های موجود هستیم و با تقویم از قبل تدوین شده جلو می رویم و با برنامه جوانگرایی تیم ها با یاری بخش خصوصی به دنبال توسعه همگانی و قهرمانی هستیم.

نظریان توضیح داد: من معلم هستم و نگاهم دانشگاهی و آموزشی است و خیلی به سایرین نگاه نمی کنم. من شعاری را در کل دوره تبلیغات گذاشتم که فرصت و جوابگویی برای همه می باشد. در یک ماه گذشته با بیش از صد نفر از جامعه اسکی تماس گرفتم و شخصاً آنها را به فدراسیون دعوت کردم چرا که روحیه من کمی متفاوت است. این فدراسیون متعلق به هیچ شخصی نیست و متعلق به همه است. در ضمنً قاعده من مکتوب است و از همه دوستانی که فکر می نمایند می توانند به اسکی یاری نمایند حمایت می کنم.

وی توضیح داد: بعد از بازگشت تیم های ملی در نشست با کمیته های مختلف اسکی ان شاالله جمع بندی خواهیم داشت و انتخابی های بعدی تیم ملی با شرایط جدیدتر پیش می رود و از سرمایه ها به نحو مطلوب استفاده می کنیم.

نظریان در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه جای خالی محمد کیادربندسری و حسین ساوه شمشکی در تیم ملی دیده می گردد و آیا محدودیتی برای حضور آنها وجود دارد گفت: فدراسیون به هیچ فرد خاصی تعلق ندارد و تیم ملی برای همه است و برای ورود هیچ ورزشکاری هیچ ممنوعیتی نداریم. هر ورزشکاری می تواند خودش را به نمایش بگذارد و همه می توانند در مسابقات حضور پیدا نمایند. سعی می کنیم از این به بعد طوری باشد که همه را ببینیم و از همه ظرفیت ها استفاده گردد.

وی ادامه داد: برای من افرادی که به هر شکلی مسئولیتی دارند بسیار ارزشمندند. من به عنوان رئیس فدراسیون و دبیر و سایر افراد همه باید ارزش و احترام بگذاریم و در چارچوب خود باشیم. اگر گاهاً بعضی اتفاقاتی رخ می دهد که ورزشکاری به تیم ملی دعوت نمی گردد همه شاخص ها فنی نیست. همه ما باید در چارچوب فرصتی که داده می گردد فعالیت کنیم و همه در بخش قلمرو خودمان فعالیت کنیم. ما شاخص های انتخابمان در رتبه اول توانمندی و رنک و رتبه است اما برای دیگر شاخص ها نیز باید به توسعه فرهنگ قهرمانی یاری کرد. هر ورزشکار و مربی که می خواهد می تواند به اسکی یاری کند و هیچ ظرفیتی بیرون نخواهد ماند.

وی در مورد بحث گردشگری و همگانی کردن اسکی توضیح داد: وقتی من به فدراسیون اسکی آمدم ظرفیت گردشگری اسکی 50 میلیون اسکی در سال گذشته بوده است. ما جمعیت 700 میلیونی در اطراف ایران داریم که ظرفیت خاصی در ورزش های زمستانی ندارند و در کشورهای اطراف می توانیم ظرفیت خوبی باشیم. در واقع ظرفیت ما برای توسعه گردشگری در ایران بی نظیر است.

وی اضافه کرد: بعضی می گویند اسکی برای لاکچری هاست که اصلاً درست نیست. اسکی ظرفیت بسیار بالایی در اشتغال زایی دارد و موضوع گردشگری در اسکی بسیار مهم است. از سرمایه گذاران بخش خصوصی دعوت می کنیم تا برای تجهیز پیست های اسکی اقدام نمایند.

رئیس فدراسیون اسکی ادامه داد: ما در نظر داریم هم برای دانش افزایی مربیان و هم توسعه دانش ورزشکاران از ظرفیت مربیان تراز اول جهان استفاده کنیم تا شرایط رکورد خود را بهبود دهیم.

وی گفت: عدم ثبات در فضای ارزی باعث شده تا برگزاری اردو در خارج از کشور تا حد زیادی سخت باشد. البته کوشش می کنیم تا از سرمایه گذاران بخش خصوصی استفاده کنیم تا روی جوانانمان به عنوان جانشین پروری سرمایه گذاری گردد. اعتباراتی که ما داریم حتی جوابگوی یک اردوی ده روزه هم در اروپای غربی نیست.

وی در مورد موضوع رعایت پروتکل ها در پیست های اسکی عنوان نمود: امروز که با شما صحبت می کنم هیچ پیستی در اختیار فدراسیون نیست. از همه فعالان مالی اسکی به عنوان فدراسیون با تمام وجود حمایت می کنم. ما در دوره بسیار سختی قرار داریم و من به عنوان متولی ورزش اسکی کشور خواهش می کنم تا تمام پروتکل ها برای سلامت مردم به صورت صددرصدی رعایت گردد تا از شر این ویروس منحوس عبور کنیم.

نظریان عنوان نمود: از پیمانکار پیست دیزین و دربندسر تشکر می کنم. امروز مجموعه دیزین در اختیار ما نیست اما پیمانکار هم به ما پیست داد و هم یاری و آماده سازی آن را بر عهده داشت. پیست پولادکف نیز تمام یاری ها را به ما کرد و از مسئولان پیست امامزاده هاشم هم تشکر می کنم که به صورت ویژه شرایط را در اختیار ما گذاشتند.

وی ادامه داد: ما تا زمانی که نگاهمان بر این است که این ورزش برای پولدارهاست نمی گردد کاری کرد. اگر تجهیزاتی فراوری کنیم که ارزان و در دسترس باشد می توان در بحث همگانی هم به نتیجه رسید. ورزش اسکی همه اشتغال مردم روستاست. اسکی زندگی بومیان و روستاییان است. ما لاکچری نیستیم و واقعاً فقیریم. به عنوان مثال اگر برف نیاید ناراحت می شوم چرا که خانواده روستایی تمام امیدش این است که برف داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1512

به "اسکی به هیچ فرد خاصی تعلق ندارد، به جای لاکچری بودن فقیر هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکی به هیچ فرد خاصی تعلق ندارد، به جای لاکچری بودن فقیر هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید