تورج ظفری: دوست ندارم تجربیاتم در کشتی را به زیر خاک ببرم

به گزارش صنایع 90، مربی با سابقه کشتی آزاد ایران با تاکید بر اینکه کشتی ایران در حال اوج گرفتن است، گفت: تشنه خدمت در کشتی هستم و هر کجا که بخواهند حاضرم یاری کنم چرا که عاشق کشتی هستم.

تورج ظفری: دوست ندارم تجربیاتم در کشتی را به زیر خاک ببرم

تورج ظفری در مصاحبه با خبرنگاران، درباره شرایط کشتی همدان و فاصله گرفتن این خطه از دوران اوج خود، اظهارکرد: همدان از پتاسیل بسیار بالایی در کشتی برخوردار است تا جایی که می توان آن را مازندران دیگر برای کشتی ایران نامید. داشتن 3 کشتی گیر در المپیک ها و کسب 2 مدال نقره این رویداد بزرگ نشان دهنده جایگاه بالای کشتی همدان و استعدادهای ناب این خطه قهرمان پرور است.

مربی همدانی کشتی ایران، با بیان اینکه برنامه اصولی و مدون در رابطه با جذب استعدادها و پرورش آن ها وجود ندارد، گفت: به همین علت کشتی همدان طی سال های گذشته دچار افت چشمگیری شد. در حال حاضر رییس هیات کشتی با جمع کردن قهرمانان گذشته و برنامه ریزی خوب در راستا رساندن رساندن کشتی همدان به جایگاه شایسته خود، حرکت می نماید، من نیز در مقطعی توانستم همکاری داشته باشم اما به علت مشغله کاری و حضور در تهران نتوانستم به این همکاری ادامه بدهم. در مجموع می توان گفت کشتی همدان حرکت رو به جلویی را آغاز نموده و آرام آرام به دوران خوب خود بازمی گردد.

وی با تاکید بر اینکه بیشترین تمرکز در کشتی همدان باید بر روی رده های پایه باشد، گفت: از سوی دیگر لازم است مربیان ما با دانش روز کشتی جهان آشنا شوند تا بتوانند با تسلط بر کشتی روز جهان، در جهت کشف و پرورش استعدادها حرکت نمایند. آموزش اصولی مباحث پیچیده فنی، روانی و تزریق اعتماد به نفس به کشتی گیران نوجوان، نقش ویژه ای در فرایند حرکتی آن ها و آینده ورزشی شان دارد، به همین علت توجه به آموزش مربیان، می تواند در رشد و توسعه کشتی همدان و دیگر نقاط ایران حائز اهمیت باشد. متاسفانه بسیاری از مربیان کشتی در باشگاه ها با اصول و مبانی درست آموزشی آشنا نیستند که همین امر باعث هدر رفتن بسیاری از استعدادها می گردد.

ظفری درباره برنامه هایی که انستیتو کشتی برای آموزش مربیان در نظر گرفته است، گفت: ما در زمان خادم نیز کلاس های آموزشی را به همراه مجید ترکان در استان های مختلف برگزار می کردیم و خوشبختانه این فرایند در حال حاضر ادامه دارد. بعلاوه برگزاری اردوی نونهالان در خانه کشتی و حضور قهرمانان بزرگ در کنار این بچه ها، کار بسیار خوب و ارزشمندی بود که فدراسیون کشتی انجام داد.

مربی سابق تیم های ملی رده های پایه، در ادامه با بیان اینکه تراکم نفرات در بعضی اوزان تیم ملی کشتی آزاد اتفاق خوبی برای کشتی ایران است، توضیح داد: میدان دادن به جوانان و افتخارآفرینی کشتی گیران ما در میادین جهانی، نشان می دهد کشتی آزاد ایران در حال اوج گرفتن است اما در عین حال احتیاج به کار و کوشش بیشتر داریم، چرا که آمریکا با سرعت بسیار خوبی پیشرفت نموده و توانسته در کنار روسیه به عنوان قدرت کشتی جهان خود را مطرح کند، ما نیز نباید از رقبا عقب بیفتیم و دست از کوشش برداریم. زمان زیادی به المپیک پاریس نمانده و باید از فرصت به جامانده به برترین شکل استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه کشتی ایران بیش از هر چیز به همدلی و اتحاد احتیاج دارد، گفت: باید برای پیشرفت از همه نیروها استفاده گردد. خود من تشنه همکاری و خدمت به کشتی هستم. هر کجا که بخواهند برای یاری به کشتی کار می کنم چرا که عاشق کشتی هستم. تجربه زیادی بواسطه سال ها فعالیت در عرصه مربیگری دارم و دوست دارم این تجربیات را برای یاری به کشتی به کار بگیرم. من قهرمان جهان نیستم اما تجربه زیادی در مربیگری دارم و دوست ندارم این تجارب را به زیر خاک ببرم.

ظفری در سرانجام گفت: در حال حاضر هر ماه 10 تا 12 روز به شهرستان خدابنده استان زنجان می روم و در بحث رده های پایه یاری می کنم. برای پیشرفت کشتی باید مربیان خوب را جذب کنیم چرا که عاشق کشتی هستند و دوست دارند به کشتی یاری نمایند، همه ما یک خانواده ایم و هدفمان سربلندی کشتی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اسفند 1400 بروزرسانی: 24 اسفند 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 2011

به "تورج ظفری: دوست ندارم تجربیاتم در کشتی را به زیر خاک ببرم" امتیاز دهید

1 کاربر به "تورج ظفری: دوست ندارم تجربیاتم در کشتی را به زیر خاک ببرم" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورج ظفری: دوست ندارم تجربیاتم در کشتی را به زیر خاک ببرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید