بهترین اپلیکیشن های گوشی برای افزایش تمرکز

به گزارش صنایع 90، زندگی پرمشغله و پر دغدغه امروزی در بسیاری از مواقع تمرکز ما را در کار ها مختل می کند و تداوم این امر حتی می تواند ما را دچار اختلال عدم تمرکز کند. عدم تمرکز نیز می تواند به شدت بر عملکرد ما تأثیر گذاشته و روابط اجتماعی و کاری را دگرگون کند. با این حال، روش های مختلفی برای تقویت و افزایش تمرکز وجود دارد که یکی از آن ها استفاده از نرم افزار های مخصوص موبایل است.

بهترین اپلیکیشن های گوشی برای افزایش تمرکز

به گزارش خبرنگاران، اگرچه افرادی که با مشکلاتی همچون عدم تمرکز روبرو هستند، اغلب به سراغ مشاوران روانکاوی می فرایند، اما بسکمک از افراد نیز هستند که وقت و هزینه کافی برای این کار را ندارند. البته این بدان معنا نیست که می توان مسئله ای همچون نداشتن تمرکز را جدی نگرفت، بلکه باید توجه داشت که روش های دیگری نیز برای افزایش و تقویت تمرکز وجود دارد که یکی از ساده ترین آن ها استفاده از نرم افزار های تلفن همراه است. گوشی های هوشمند، به علت گستردگی استفاده از آن ها و همراه بودن با ما، می توانند تأثیرات مثبتی بر سلامتی ما داشته باشند. در اینجا قصد داریم تا شما را با چند نرم افزار گوشی مهم و کارآمد برای افزایش تمرکز، آشنا سازیم.

1. اپلیکیشن Any.do

این یک نرم افزار مدیریت بهره وری کار مبتنی بر رایانش ابری است که با ارائه برنامه های مشترک با قابلیت اشتراک فهرست و نظارت بر پیشرفت، به افزایش تمرکز کاربر کمک کند. کاربران می توانند فهرست وظایف مشترک را ادغام کنند، وظایف را تعیین کنند، وظایف فرعی ایجاد کنند و پیشرفت یکدیگر را ردیابی کنند. نسخه حرفه ای حتی کاربران را قادر می سازد تا در پروژه ها همکاری کنند و جهت پیشرفت را در طول روز پیگیری کنند. این اپلیکیشن در هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس در دسترس است.

2. اپلیکیشن Be Focused Pro

این برنامه بهره وری یک سیستم عالی برای سفارشی کردن جلسات تمرکز و مدیریت زمان شما است. این برنامه در نوار منوی اپل در کنار نماد بلوتوث قرار می گیرد، جایی که می توانید روی نماد کلیک کنید، تایمر را شروع کنید و کار های خود را علامت گذاری کنید. داده های شما به این ترتیب در همه دستگاه های اپل همگام سازی می شوند، بنابراین شما همیشه داده های دقیق و به روز را روی iPhone، Apple Watch، iPad خود به طور یکپارچه همانطور که در نمای کلی برنامه Xwavesoft بیان شده است، خواهید داشت. فرمت بالای صفحه، دسترسی به برنامه و به خاطر سپردن آن را آسان می کند. همچنین این قابلیت باعث می شود تا این برنامه فضای دسکتاپ شما را اشغال نکند. یکی دیگر از ویژگی های مفید این برنامه، این است که شما می توانید به طور همزمان کار های در حال انجام را که دارای تایمر های جداگانه هستند با کمک برچسب ها و یادداشت ها پیگیری کنید، و نمای کلی خوبی از پیشرفت روزانه/هفتگی دریافت نمایید. این برنامه فقط برای سیستم عامل آی او اس در دسترس است.

3. اپلیکیشن Dewo

این دستیار هوش مصنوعی، فعالیت شما در وب و دسکتاپ را ردیابی می کند تا شرایط مناسب برای کار با تمرکز را شناسایی کند. در حقیقت الگوریتم Dewo به طور اتوماتیک اعلان ها را خاموش می کند و همچنین پیش بینی می کند که کدام برنامه ها می تواند برای شما مفید باشد که آن ها را در دسترس قرار دهد. این برنامه همچنین شامل اطلاعاتی است که زیرمجموعه های داده مفیدی را برای ردیابی پیشرفت شما ارائه می دهد. این نرم افزار نحوه کار شما را بهبود می بخشد و به محض اینکه حالت کار عمیق شما را متوجه شود، به طور اتوماتیک حالت مزاحم نشوید را فعال می کند. این حالت هم سایر اعلان ها را متوقف می کند و هم پاسخ به تماس های ورودی را به وقت دیگری موکول می کند. این برنامه در هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس در دسترس است.

4. اپلیکیشن Due

مکانی واحد برای همه یادآور ها و ضرب الاجل های شما برای زندگی با یک سیستم اطلاع رسانی کارآمد که وظایف و جلسات تکراری را پیش بینی می کند. قطعاً از توانایی کارآمد و سریع این برنامه برای ایجاد و به تعویق انداختن یادآوری ها یا وظایف لذت خواهید برد. این یک برنامه با رابط کاربری بسیار ساده است که اتفاقاً همین سادگی آن با عث تقویت تمرکز کاربر می شود. این برنامه همچنین قادر است تا تمام اعلان های شما را مدیریت کند و فقط مواردی را که ضروری هستند را به نمایش بگذارد. اپلیکیشن Due فقط برای کاربران آی او اس در دسترس است.

5. اپلیکیشن Forest

یک اپلیکیشن فوکوس که از تکنیک Pomodoro استفاده می کند و عنصری از گیمیفیکیشن را برای ایجاد انگیزه در کاربران برای متمرکز ماندن در کار ها اضافه می کند. وقتی آماده کار هستید، یک بذر می کارید، تایمر را تنظیم کنید، درخت به رشد خود ادامه می دهد تا زمانی که از برنامه خارج شوید و سپس درخت می میرد و تایمر دوباره شروع می شود. سازنده این اپلیکیشن بر روش منحصربفرد و مؤثر این برنامه برای غلبه بر استفاده از تلفن با تبدیل بهره وری به جنگل های سرسبز از طریق مشارکت با Trees of the Future، سازمانی که به کاشت درختان و سرانجام دادن به گرسنگی اختصاص دارد، تأکید می کند. این اپلیکیشن در هر دو سیستم عامل اندروید و آی او است در دسترس است.

6. اپلیکیشن Freedom

روشی آسان و ساده برای متمرکز ماندن و به معنای واقعی کلمه مسدود کردن برنامه های مزاحم و اعلان های بیش از حد است. سازنده توضیح می دهد که چگونه این برنامه تمرکز به شما امکان می دهد تا وب سایت ها را مسدود کنید و مدت زمان و بازه های زمانی خاصی را برای آن ها تنظیم کنید تا سبب افزایش تمرکز شما شود. این برنامه همچنین توانایی ایجاد فهرست های سفارشی برای کار های روزمره شما را ارائه می دهد تا اطمینان حاصل شود که در جهت پیشرفت خود باقی می مانید. شما می توانید تصمیم بگیرید که کدام وب سایت ها و برنامه را مسدود کنید و این مسدود سازی برای چه مدت باشد. این اپلیکیشن همچنین طراحی شیک و ساده ای دارد که کنترل برنامه ها و همگام سازی آن را آسان می کند. این اپلیکیشن در هر دو سیستم عامل اندروید و آی او است در دسترس است.

7. اپلیکیشن Minimalist

این برنامه دستیار تکنیک پومودورو را با یک تایمر مدرن ساده می کند. ظاهر مجذوب کننده و عملکرد بسیار ساده این اپلیکیشن، از جمله تعیینات شاخص ان است. پس از باز کردن برنامه، یک صفحه سفید خالی وجود دارد که می توانید برای افزودن وظایف، تعیین تاریخ سررسید و اولویت دادن به وظایف، از آن استفاده کنید. علاوه بر این، طراحی یکپارچه این برنامه برای آرامش خاطر و مدیریت زمان بسیار مفید است. این برنامه فقط برای سیستم عامل آی او اس در دسترس است.

8. اپلیکیشن Things 3

یک برنامه تمرکز که به عنوان یک مدیر وظیفه و تقویم عمل می کند که پروژه ها را با عملکرد دقیق سازماندهی می کند. بخش منطقه تمرکز این برنامه به شما امکان می دهد وظایف را با برچسب ها دسته بندی کنید و آن ها را به عنوان سرفصل در هر فهرست پروژه گروه بندی کنید. این نرم افزار نیز، فهرستی دقیق و جامع از وظایف روزانه را برای مدیریت بهتر زمان ارائه می دهد. این برنامه نیز فقط برای سیستم عامل آی او اس در دسترس است.

9. اپلیکیشن Todoist

همانطور که G2 اشاره کرده است، این برنامه در رتبه بندی کلاس های اپل، فوربس و موارد دیگر، بهترین جایگاه را دارد. این یک برنامه مدیریت وظایف ساده و در عین حال قدرتمند است که به کاربران کمک می کند زندگی و کار خود را سازماندهی کنند. شما می توانید وظایف مختلفی را اضافه کنید و آن ها را به افراد مناسب اختصاص دهید. در داخل هر تابلوی وظایف، در صورت استفاده مشترک، اعضای تیم می توانند نظر بدهند و همچنین فهرستی از وظایف فرعی، یادآوری های مربوطه، تاریخ های سررسید و برچسب ها را مشاهده کنند تا اطمینان حاصل شود که همه درک روشنی از کار و توانایی مدیریت وظایف تیم دارند. این اپلیکیشن در هر دو سیستم عامل اندروید و آی او است در دسترس است.

10. اپلیکیشن Toggl

یک تایمر ساده که تایم های پرداخت را برای پروژه ها و مشتریان مختلف ردیابی می کند. سازنده این نرم افزار، سادگی و راحتی کلی Toggl را با یک تقویم یکپارچه ادغام کرده تا نمای کاملی از همه رویداد ها و ورودی های زمانی را ارائه دهد. این عملکرد مفید است، زیرا به شما این امکان را می دهد تا با مشاهده دقیق زمان های کاری در تقویم خود و نحوه گذراندن وقت خود، روال روزمره خود را تنظیم کنید. با این برنامه به سادگی می توانید تایمر را در iPhone، دسکتاپ، ساعت اپل یا آی پد خود راه اندازی کنید، دکمه توقف را برای استراحت فشار دهید و سپس آزادانه در هر دستگاه همگام سازی شده، مجدداً آن را از سر بگیرید. این اپلیکیشن در هر دو سیستم عامل اندروید و آی او است در دسترس است.

11. اپلیکیشن Trello

Trello یک برنامه فهرست نویسی به سبک kanban است که راهی آسان برای مدیریت و پیگیری پیشرفت شما برای کار های فردی و کار های مشترک است. با هر تخته، شما می توانید گردش کار خود را سفارشی کنید و تاریخ های سررسید مرتبط را تعیین کنید. به طور معمول، یک تخته از سه ستون to do، doing و done تشکیل شده است، اما شما می توانید کارت ها را بر اساس پروژه و همچنین تعداد ستون ها سفارشی کنید. وظایف با برچسب رنگی کدگذاری شده و به اعضای تیم اختصاص داده می شود. سازنده نشان می دهد که این ویژگی ها، دید و وضوح وظایف را در گردش کار مشترک به خوبی نمایش می دهد. هنگامی که افراد وظایف خود را کامل می کنند، کارت خود را به ستون انجام شد منتقل می کنند، که به کل تیم اجازه می دهد پیشرفت همه را در طول روز ببیند. این اپلیکیشن در هر دو سیستم عامل اندروید و آی او است در دسترس است.

12. اپلیکیشن Bonus: Clockwise

Clockwise یک دستیار تقویم هوشمند رایگان است که به شما کمک می کند برای کار های مهم وقت بگذارید. اگر جزو افرادی باشد که دائماً مجبور به شرکت در جلسات کاری هستید، بدون شک داشتن تمرکز غیرممکن است. Clockwise جلسات انعطاف پذیر شما را در حالت عدم اولویت قرار می دهد تا زمان تمرکز بیشتری را برای شما و تیمتان باز کند. همچنین بهترین زمان ها را برای جلسات شما، با در نظر گرفتن تمام اولویت ها پیشنهاد می کند.

منبع: getclockwise

ترجمه: مصطفی جرفی-خبرنگاران

منبع: فرارو
انتشار: 4 فروردین 1401 بروزرسانی: 4 فروردین 1401 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 2020

به "بهترین اپلیکیشن های گوشی برای افزایش تمرکز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین اپلیکیشن های گوشی برای افزایش تمرکز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید