انتشار گاز مرکاپتان و ترکیدگی لوله فاضلاب دو احتمال منشأ بوی نامطبوع تهران است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گاز مرکاپتان و ترکیدگی لوله فاضلاب را دو احتمال برای منشأ انتشار بوی نامطبوع تهران معرفی کرد.

انتشار گاز مرکاپتان و ترکیدگی لوله فاضلاب دو احتمال منشأ بوی نامطبوع تهران است

به گزارش خبرنگاران، کیومرث کلانتری در جلسه کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران که با هدف آنالیز انتشار بوی نامطبوع چند هفته پیش در تهران برگزار گردید، در مورد نتایج آخرین آنالیز ها، گفت: 20 روز درباره این موضوع آنالیز کردیم و مسائل مختلفی همچون فاضلاب را مدنظر قرار دادیم. موارد احتمالی در روی زمین را آنالیز کردیم و سپس به آنالیز مسائل زیر زمین پرداختیم. اما هرچه آنالیز کردیم منشأ قطعی انتشار بو را شناسایی نکردیم و هیچ نهادی هم با قاطعیت قبول نکرد که این اتفاق در حوزه مربوط به آن ها اتفاق افتاده است.

وی اضافه نمود: از شرایط موجود قانع نشدیم و با ساکنان محلات صحبت کردیم. اما در نهایت اعلام کردیم که در روی زمین به نقطه مشخصی به عنوان منشأ انتشار این بو نرسیدیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به انتشار بویی شبیه به بوی نامطبوع تهران طی سال های گذشته در اصفهان، گفت: در آن موقع یک بار بوی نامطبوعی در شهر منتشر شد که متوجه شدیم منبع انتشار آن یک تریلی بوده که ته مانده یک بشکه گاز مرکاپتان را روی زمین خالی نموده است. با این وجود حتی وقتی خاک آن نقطه را جابه جا کردیم باز هم بو رفع نشد.

وی ادامه داد: این موضوع را با شرکت گاز در میان گذاشتیم اما مسئولان شرکت گاز قبول نکردند که ممکن است در تهران هم مشابه اصفهان دلیل انتشار بوی نامطبوع، گاز مرکاپتان باشد.

کلانتری تاکید نمود: تنها دو احتمال برای منشأ بوی نامطبوع اخیر تهران می تواند وجود داشته باشد که یکی از آن ها انتشار گاز مرکاپتان و دیگری ترکیدگی لوله فاضلاب است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 13 خرداد 1398 شناسه مطلب: 179

به "انتشار گاز مرکاپتان و ترکیدگی لوله فاضلاب دو احتمال منشأ بوی نامطبوع تهران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار گاز مرکاپتان و ترکیدگی لوله فاضلاب دو احتمال منشأ بوی نامطبوع تهران است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید