افشای خیانت عظیم دولت پوتین به مردم روسیه

به گزارش صنایع 90، خبرنگاران : بیشتر مرگ های مازاد در روسیه به دلایلی غیر از کرونا همچون سکته قلبی و ذات الریه ثبت شده است.

افشای خیانت عظیم دولت پوتین به مردم روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از دنیای اقتصاد، دست کم 300 هزار نفر در سال گذشته در روسیه طی دوران ویروس کرونا فوت نموده اند. تجزیه و تحلیل نیویورک تایمز از داده های مرگ و میر نشان می دهد مرگ و میر در روسیه طی شیوع پاندمی در سال گذشته 28 درصد بیشتر از حد طبیعی بوده است. اما بیشتر مرگ های مازاد به دلایلی غیر از کرونا همچون سکته قلبی و ذات الریه ثبت شده است.

او وارد سردخانه شد و اجساد در همه جا بود و در حدود ده ها نفر از آنها در کیسه های سیاه روی برانکاردها قرار داشتند. او مستقیما به سمت اتاق کالبدشکافی رفت و از نگهبان با کت مشکی یک درخواست کرد: می توانم دکتری که پدرم را کالبدشکافی کرد، ببینم؟ به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، پدر اولگا کاگارلیتسکایا، چند هفته پیش به دلیل ظهور علائم کرونا در بیمارستان بستری شده بود. او اما حالا مرده بود. علت مرگ: ذات الریه ویروسی، نامعین. کاگارلیتسکایا با گوشی خود در حال ضبط صحنه ها بود و می خواست به حقیقت مرگ پدر خود پی ببرد اما آن نگهبان که دست در جیب داشت، وی را از آنجا دور کرد.

سال گذشته هزاران مورد مشابه در سراسر روسیه اتفاق افتاده است و این را آمارهای دولتی نشان می دهد. دست کم 300 هزار نفر در سال گذشته در روسیه در طی دوران ویروس کرونا فوت نموده اند که رقم بالایی است. اگرچه همه آن مرگ ها لزوما ناشی از ویروس کرونا نبوده است، اما آنها اعتقاد دارند که پوتین، رئیس جمهوری روسیه برای اینکه نشان دهد ویروس را بهتر اداره نموده است، این آمارها را نشان می دهد. در واقع، تجزیه و تحلیل نیویورک تایمز از داده های مرگ و میر نشان می دهد که مرگ و میر در روسیه در طی شیوع پاندمی در سال گذشته 28 درصد بیشتر از حد طبیعی بوده است. این به آن معنی است که افزایش مرگ و میر در روسیه بیشتر از ایالات متحده و بیشتر کشورهای اروپایی است. به عنوان مثال در آمار مرگ و میر روسیه در سال گذشته 362 هزار و 302 نفر ثبت شده و تنها از این آمار تعداد 57 هزار و 2 نفر را قربانیان ویروس کرونا معرفی نموده است. با قبول این آمار از هر هزار نفر، 39 نفر به دلیل این بیماری فوت نموده اند. در مقایسه با اسپانیا که سال گذشته تعداد فوتی هایش 71 هزار و 200 نفر بوده، تعداد مرگ ناشی از کرونا 50 هزار و 46 نفر بوده است. این یعنی اینکه از هزار نفر، 106 نفر از ویروس کرونا فوت نموده اند.

خانم کاگارلیتسکایا می گوید: مردم از شرایط موجود بی اطلاع هستند و وقتی از شرایط موجود بی اطلاع هستید، ترس تان کمتر می گردد. عمده سال گذشته، دولت روسیه بیش از آنکه به مبارزه با خود ویروس بپردازد، بیشتر به جنبه های مالی ناشی از این بیماری و به پروپاگاندا در این زمینه پرداخت. پس از یک قرنطینه سخت دو ماهه در بهار سال گذشته، دولت تابستان سال گذشته محدودیت ها را لغو کرد و حتی با گسترش سریع بیماری، برای پوتین، لغو محدودیت ها یک مزیت در افکار عمومی و اقتصاد به حساب می آمد.

تا پاییز، دانشمندان روسی واکسن کووید-19 را فراوری کردند که به عنوان یکی از بهترین واکسن ها در دنیا محسوب می گردد اما برای کرملین این واکسن بیشتر از آنکه سودی برای ایمن سازی مردم روسیه داشته باشد، از سوی دولت برای به دست آوردن امتیازات ژئوپلیتیک استفاده می گردد. شاید مهم ترین نشانه از اولویت های این کشور، به حداقل رساندن میزان تلفات ویروس کرونا باشد اما به گفته بسیاری از منتقدان، کرملین بسیاری از مردم را در خصوص خطرات بیماری و اهمیت واکسن در تاریکی نگه داشته است.

پوتین در سال گذشته وقتی عملکرد دولت خود را در سال 2020 تشریح کرد، نشان داد که کشورش در دوران پاندمی از نظر مالی نسبت به سایر کشورها کمتر آسیب دیده است. در واقع وقتی قرنطینه ها در پاییز و زمستان سال گذشته اروپا را فلج نموده بود اما در روسیه بارها، رستوران ها، کلوب های شبانه و تئاترها باز بودند.

پوتین اما در خصوص تلفات انسانی این بیماری پاندمی در آمارهای سال گذشته خود اشاره نکرد اما حالا آمارها نشان می دهد که فرایند روبه بالای مرگ و میر در این کشور در سال گذشته غیرطبیعی بوده است. از ابتدای شیوع این بیماری تا به امروز در این کشور طبق آنچه سازمان بهداشت دنیای و تلویزیون دولتی این کشور می گوید،میزان مرگ و میر 102 هزار و 649 نفر بوده است که در صورت نسبت با جمعیت روسیه، این میزان مرگ و میر بسیار کمتر از ایالات متحده و بیشتر کشورهای اروپای غربی به حساب می آید. با این حال یک آمار متفاوت از مرگ و میر در روسیه از سوی Rosstat بیان شده است که نشان می دهد آمار مرگ و میر در این کشور غیرطبیعی بوده است. بر اساس تجزیه و تحلیل داده ها از سوی نیویورک تایمز از آوریل تا دسامبر گذشته ، 362 هزار نفر در این کشور فوت نموده اند. ارقام Rosstat در ژانویه و فوریه امسال نشان می دهد که میزان مرگ و میر به بالای 400 هزار نفر رسیده است. در ایالات متحده، با بیش از دو برابر جمعیت روسیه ، تعداد مرگ های مازاد از ابتدای شیوع پاندمی حدود 574 هزار نفر بوده است. با این معیار که بسیاری از جمعیت شناسان دقیق ترین روش ارزیابی میزان کلی کشته های ناشی از ویروس می دانند، این پاندمی در روسیه از هر 400 نفر یک تن را کشته که این رقم برای ایالات متحده از هر 600 نفر یک نفر بوده است.

الکسی راکشا، جمعیت شناس مستقل در مسکو گفت: یافتن اینکه کدام کشور توسعه یافته از نظر مرگ و میر کرونایی بدتر بوده، سخت است اما دولت همه کوشش خود را می نماید تا از برجسته سازی این واقعیت ها جلوگیری به عمل آورد. دولت روسیه می گوید که فقط مرگ های ناشی از ویروس کرونا را در تلفات رسمی اعلام نموده است. موارد اضافی تایید شده توسط کالبدشکافی ها، بخشی از آماری است که ماهانه توسط Rosstat منتشر می گردد که نشان می دهد مازاد مرگ و میر در خاتمه سال گذشته 162 هزار و 429 نفر و تا خاتمه فوریه بیش از 225 هزار نفر بوده است. طبق آمار Rosstat، شهر مسکو در سال 2020 رقم 28 هزار و 233 مورد مرگ بیش از حد داشته است. این در حالی است که در گزارش های رسمی تنها رقم 11 هزار و 209 نفر ناشی از مرگ کرونا اعلام شده است. در منطقه سامارا، منطقه ای نسبتا مرفه که شامل رود ولگا در نزدیکی قزاقستان، در نزدیکی میادین نفتی و کارخانه های اتومبیل است، مرگ مازاد 10 هزار و 596 نفر بوده است که نسبت به سال 2019، یک جهش 25 درصدی نشان می دهد. در حالی که در این منطقه میزان مرگ ناشی از ویروس کرونا 606 نفر اعلام شده است. آرمن بنیان، وزیر بهداشت سامارا مدعی است: تعداد تلفات منتشر شده قابل اعتماد است و آنها واقعیت دارند. وی اذعان داشت که بیشتر مرگ های مازاد در منطقه، به طریقی توسط پاندمی ایجاد شده است. به عنوان مثال، حمله قلبی در یک بیمار مبتلا به ویروس کرونا در تلفات رسمی دیده نمی گردد. کم بودن میزان تلفات رسمی در بعضی موارد باعث فراموشی روس ها نسبت به خطرات ویروس شده است. افزون بر این باید به بی اعتمادی عمیق مردم روسیه نسبت به پیغام رسانی های دولت در خصوص پاندمی اشاره نمود. اکتبر سال گذشته آمارها نشان داد که مردم روسیه نسبت به ارقام ارائه شده از سوی دولت بی اعتماد هستند.

در این نظرسنجی ها معین شده است، نیمی از کسانی که این تعداد را باور نکردند، فکر می کردند این تعداد خیلی زیاد است، در حالی که نیمی از آنها فکر می کردند از قضا این ارقام خیلی کم است.

در ماه فوریه، یک نظرسنجی دیگر نشان داد که 60 درصد از روس ها گفتند قصد ندارند واکسن ویروس کرونای این کشور یعنی اسپوتنیک وی روسیه را تزریق نمایند و بیشتر آنها معتقدند ویروس کرونا یک سلاح بیولوژیک است. ناباوری مردم روسیه منجر شده است مثلا در منطقه سامارا، روحانی کلیسا درخواست کند مردم همدیگر را دوست داشته باشند و یکدیگر را ببوسند. یکی از کسانی که آنجا کار می نماید می گوید ترسی از ویروس ندارد، زیرا به خدا ایمان دارد. وب سایتی که مرگ ناشی از ویروس کرونا را در کلیسای ارتدکس ردیابی می نماید نام هفت نفر از اعضای روحانیون را در منطقه سامارا نشان می دهد. پدر سرگی چند نفر از آنها را به خوبی می شناخت. وی گفت که فکر می نماید روسیه محدودیت های ویروس کرونا را لغو نموده است؛ چراکه مسری بودن این پاندمی خاتمه ندارد. به قول داستایوفسکی: انسان به هر چیز عادت می نماید، عوضی!

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1613

به "افشای خیانت عظیم دولت پوتین به مردم روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای خیانت عظیم دولت پوتین به مردم روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید