افزایش آلودگی شهرهای چین پس از فراوری انبوه آیفون 12

به گزارش صنایع 90، نتایج به دست آمده از آنالیز های کیفیت هوا در شهرهای چین از تأثیر فراوری آیفون بر آلودگی این شهرها حکایت می نماید.

افزایش آلودگی شهرهای چین پس از فراوری انبوه آیفون 12

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

آلودگی هوا در شهر ژنگ ژو چین افزایش یافته است؛ زیرا این شهر مرکز اصلی مونتاژ آیفون های اپل به حساب می آید. به گزارش تحلیلگران، افزایش آلودگی می تواند ارتباط مستقیمی با فراوری گوشی آیفون 12 داشته باشد و گزارش های کیفیت هوا در شهرهای چین حاکی از افزایش فعالیت های صنعتی مرتبط با فراوری آیفون 12 است. در این مطلب از خبرنگاران درباره آلودگی شهرهای چین بخوانید.

در شهر ژنگ ژو که مرکزی مهم برای شرکای فراوریی اپل شناخته می گردد، داده های کیفیت هوا با فراوری انبوه آیفون ها مرتبط است. یکی از تحلیلگران شرکت مورگان استنلی می گوید: تجزیه و تحلیل آلودگی شهرهای چین و کیفیت هوا نشان می دهد که نشانه های فراوری انبوه آیفون 12 یک ماه دیرتر از الگوهای تاریخی افزایش یافته است.

در شهرهای شن ژن و چونگ کینگ و چنگ دو، تحلیل های ارائه شده نشان می دهد که فراوریات صنعتی پس از افزایش و سپس عقب نشینی در سپتامبر، در روزهای اخیر به طور معناداری افزایش یافته است. به طور خاص، این بانک اطلاعاتی می گوید که سطح دی اکسیدنیتروژن (NO2) افزایش یافته است.

تحلیلگر موگان استنلی اضافه کرد: با استفاده از داده های کیفیت هوا از پلتفرم غیرانتفاعی که داده های کیفیت هوا را در چین جمع آوری و منتشر می نماید، سطح دی اکسیدنیتروژن (کنترل دما، رطوبت، باد و…) را ردیابی می کنیم. طبق گفته آژانس فضایی اروپا، در چهار شهر چین که شرکای اپل حضور فراوریی گسترده ای دارند، شاخص سطح اول فعالیت های صنعتی است.

دی اکسیدنیتروژن آزادشده در جوّ می تواند باعث ایجاد باران اسیدی و التهاب مجاری تنفسی و تشدید آسم گردد و برای سلامتی مضر باشد. چین برای فراوری انرژی به سوخت های فسیلی بسیار متکی است؛ درنتیجه کیفیت هوا در مراکز عمده صنعتی این کشور بسیار ضعیف است. اپل نیز سعی می نماید ازطریق برنامه ای موسوم به صندوق انرژی پاک، تأمین کنندگان را برای روی آوردن به انرژی های تجدیدپذیر تشویق و یاری های اقتصادی و نیازهای نظارتی را برای آن ها فراهم کند.

تا به امروز، سه مونتاژ کننده اصلی اپل، یعنی پگاترون و ویسترون و فاکسکان، از برنامه صندوق انرژی پاک استقبال نموده اند. افزون بر مونتاژکنندگان یادشده، TSMC، یکی از ریخته گری های عظیم دنیا و فراوریکننده پردازنده های اپل، به این برنامه پیوسته است؛ بااین حال، اجرای این پروژه سال ها طول خواهد کشید.

بیشتر بخوانید: برای مطالعه بیشتر مطلب عظیم ترین سایت انرژی خورشیدی چین را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1330

به "افزایش آلودگی شهرهای چین پس از فراوری انبوه آیفون 12" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش آلودگی شهرهای چین پس از فراوری انبوه آیفون 12"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید