اعزام تجهیزات جنگی آمریکا به عربستان

به گزارش صنایع 90، آمریکا اظهار داشت، تجهیزات جنگی و نیروهای نظامی به عربستان می فرستد.

اعزام تجهیزات جنگی آمریکا به عربستان

عربستان

آمریکا خاطرنشان کرد، نیروهای مازاد بسیاری را در پی حمله 14 اکتبر به تاسیسات نفتی آرامکو به عربستان اعزام خواهد نمود. دونالد ترامپ نیز فاش کرد، عربستان موافقت نموده تا در ازای اعزام نیروهای آمریکایی به منطقه هزینه آن را متقبل گردد.

به نقل از سایت شبکه الجزیره، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در گفت وگو با صنایع 90 گفت، اعزام نیرو به خاورمیانه باید در ازای دریافت پول باشد.

آمریکا

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: ما نیروها و چیزهای دیگری به خاورمیانه برای یاری به عربستان می فرستیم اما آیا شما آماده هستید؟ درخواست من از عربستان این است که در مقابل همه آنچه انجام می دهیم پول پرداخت کند. این در وهله اول است... عربستان و کشورهای دیگر. اکنون عربستان موافقت نموده در ازای هر آنچه انجام می دهیم به ما هزینه بپردازد، ما این را می پسندیم.

آمریکا اعلام نموده در واکنش به حمله ماه گذشته به تاسیسات نفتی آرامکو، مجموع نیروهایی که ماموریتشان را در ماه اخیر تمدید نموده، با اعزام نیروهای بیشتر به حدود 3000 تن می رساند.

ترامپ

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا روز آدینه (11 اکتبر) تصمیم کشورش را ازبابت اعزام 3000 نیروی آمریکایی به عربستان به درخواست محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی خاطرنشان کرد.

اسپر در کنفرانس خبری با مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت: من با بن سلمان که درخواست مساعدت بیشتر از ما در زمینه برقراری امنیت در منطقه نموده بود، صحبت کردم.

وزیر دفاع آمریکا از هم پیمانان به خصوص اروپا خواست برای دفاع از منطقه به کوشش های واشنگتن بپیوندند.

بر اساس بیانیه پنتاگون - وزارت دفاع آمریکا - دو سامانه جدید موشک های پاتریوت، یک سیستم اختلال موشکی تاد، دو اسکادران جنگنده هوایی و یک واحد تجسس هوایی، از جمله تجهیزاتی است که برای یاری به عربستان به این کشور اعزام خواهند شد.

در بیانیه پنتاگون آمده که مارک اسپر صبح آدینه در گفت وگو با محمد بن سلمان این موضوع را به او اطلاع داده است.

ارتش آمریکا از ماه مه تاکنون تعداد نیروهایش را در منطقه تحت پوشش فرماندهی مرکزی که شامل خاورمیانه می گردد به حدود 14 هزار تن افزایش داده است.

در ماه سپتامبر نیز آمریکا بعد از حمله به تاسیسات آرامکو، 200 نیروی نظامی را به همراه موشک های پاتریوت به عربستان اعزام کرد.

این نخستین بار نیست که عربستان سعودی برای تامین امنیت از نظامیان آمریکایی یاری می گیرد.

ماه گذشته حمله به تاسیسات آرامکو تبعات سنگینی برای فراوری نفت عربستان و قیمت نفت در بازارهای جهانی داشت.

انصارالله یمن مسؤولیت آن حمله را برعهده گرفت اما ریاض خاطرنشان کرد که این حملات از سمت شمال این کشور اجرا شده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 505

به "اعزام تجهیزات جنگی آمریکا به عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعزام تجهیزات جنگی آمریکا به عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید