استقبال غیربومی ها از نمایشگاه های فارس بیشتر است

به گزارش صنایع 90، خبرنگاران/فارس مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس با گلایه از اینکه متاسفانه غیرفارسی ها از نمایشگاه ها بیشتر از تولیدنمایندگان استان استقبال می نمایند، ابراز امیدواری کرد که سازمان صمت، اتاق بازرگانی و شرکت شهرک های صنعتی استان فارس بتوانند صنعتگران را ترغیب به حضور در نمایشگاه های بین المللی ترغیب نمایند.

استقبال غیربومی ها از نمایشگاه های فارس بیشتر است

سیدمحمود موسوی سه شنبه 10 دی در یک کنفرانس خبری با بیان اینکه به طور میانگین هر هفته یک نمایشگاه مرتبط با یک حوزه اداری در شیراز برگزار می گردد، گفت: در سال 98 تقویم برپایی نمایشگاه ها را در کار گروه توسعه صادرات همانند سایر سازمان های مالی و تولیدی ارائه کردیم و در نهایت پیروز به دریافت 68 مجور برای 68 عنوان نمایشگاهی شدیم.

او با بیان اینکه سال گذشته 49 و در سال 96 تنها 48 نمایشگاه در استان فارس برپا شد، اضافه کرد: در نیمه اول سال گذشته با مسائلی مانند برجام و محدودیت در ورود کالاهای اولیه روبرو شدیم که به سهم خود موجب کاهش برپایی عناوین نمایشگاهی شد، چرا که تولیدکنندگان به دنبال راهی برای ورود کالاهای مورد احتیاج و اولیه به کشور بودند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس با بیان اینکه 42 عنوان نمایشگاهی از مجموع نمایشگاه های پیش بینی شده امسال تا به امروز برپا شده، اظهار داشت: مابقی عناوین نمایشگاهی باقی مانده با دو عنوان اضافه تا سرانجام سال به تعداد 28 عنوان نمایشگاهی را در 5 سالن برگزار خواهیم کرد.

موسوی ادامه داد: اگرچه امسال هم با حاکمیت مسائل مالی روبرو هستیم اما نزدیک به 17 عنوان نمایشگاهی در سال 97 و 98 را مجددا احیاء کردیم و همچنین پیروز به برگزاری تعدادی از آنها برای اولین بار شدیم که نمایشگاه طلا و جواهر، بورس و بیمه و نمایشگاه فرصت های ساخت داخل از جمله آنهاست.

او اظهار داشت: با برنامه ریزی و مطالعه کوشش کردیم جای خالی برخی از نمایشگاه ها را احصاء و نسبت به برپایی آنها اقدام کنیم.

به گفته موسوی، فارس در تاریخ برگزاری نمایشگاه های بین المللی پس از تهران با بیشترین تعداد برگزاری عناوین نمایشگاهی در امسال روبرو است.

او اعلام کرد: همچنین میزبانی از 25 هیئت خارجی برای بازدید از شرکت نمایشگاه های فارس در سال 98 پیش بینی شده بود که تا به امروز استقبال از 17 هیئت اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس گفت: تعداد 48 کارگاه و همایش جانبی امسال در کنار نمایشگاه ها نیز برنامه ریزی شده بود که تا به امروز 40 کارگاه برگزار شده که امید است تا سرانجام امسال بیش از تعداد پیش بینی شده و به میزان بیش از 65 کارگاه برپا گردد.

موسوی با اشاره به افزایش 23 درصدی از نظر روزهای برپایی نمایشگاه نسبت به سال گذشته، افزایش 60 درصد افزایش فضای برگزاری نمایشگاهی نسبت به سال گذشته و افزایش 38 درصدی عناوین نمایشگاهی نسبت به سال 97، اعلام کرد: برای امسال22 نمایشگاه بین المللی پیش بینی شده بود که تا به امروز 17 عنوان آن برگزار شده است.

او در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: متاسفانه در برگزاری نمایشگاه ها با یکسری محدودیت ها روبرو هستیم که از جمله آنها می توان به بداستقبالی تولیدکنندگان استان فارس، اشاره نمود.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس گفت: امسال پایلوت برگزاری نمایشگاه خرما علی رغم اینکه استان های خرما خیز داریم اما به شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس رسید.

موسوی همچنین با بیان اینکه فارس در سال 97 تنها استانی بود که پیروز به برپایی نمایشگاه خودرو با رونمایی از خودرو جدید رهام شد، اضافه کرد: هجدهمین نمایشگاه خودرو امسال باز هم به میزبانی فارس در شیراز با حضور شرکت های سایپا خودرو، ارم خودرو، مدیران خودرو و نمایندگی نیسان خودرو همزمان با نمایشگاه های رنگ و رزین و پلاستیک و چاپ، تبلیغات و رسانه 17 تا 20 دی برگزار می گردد.

مدیر عامل شرکت بین المللی نمایشگاه های فارس اظهار داشت: در کنار این نمایشگاه تست جاده ای خودرو با نظارت هیئت اتومبیلرانی نیز پیش بینی شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 732

به "استقبال غیربومی ها از نمایشگاه های فارس بیشتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال غیربومی ها از نمایشگاه های فارس بیشتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید