استخراج بیت کوین به سبک کانادایی ها

به گزارش صنایع 90، موضوع استخراج بیت کوین به بحث داغ این روزها در کشورمان تبدیل شده است که به دلیل مصرف بالای برق فعلاً از جانب مقامات قضایی ممنوع اعلام شده است. اکنون خبرها حاکی از آن است که شرکت های گاز در کانادا به جای شعله ور کردن گاز در اتمسفر، در حال استفاده از گاز طبیعی به دام افتاده برای تامین انرژی استخراج بیت کوین هستند.

استخراج بیت کوین به سبک کانادایی ها

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش صنایع 90 و به نقل از بیتکوینیست، بیت کوین(Bitcoin) یک ارز رمزنگاری شده یا اصطلاحاً رمز ارز است که هنوز مانند پول های فیزیکی در بسیاری از کشورها به رسمیت شناخته نمی گردد، اما همان کارکرد را دارد. بنابر گزارش ها شرکت گاز آلبرتا (Alberta) در کانادا راهی جدید برای استفاده از گاز طبیعی به منظور تأمین انرژی استخراج یا ماینینگ بیت کوین یافته است.

شرکت آلبرتا به جای انتشار گاز در اتمسفر و آلوده کردن هوا آن را برای استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار می دهد. به بیانی دیگر آنها به جای آزاد کردن گاز در اتمسفر، روزانه از 500 متر مکعب گاز برای استخراج بیت کوین استفاده می نمایند.

این کار شرکت گاز کانادا می تواند به کاهش آلودگی هوا یاری چشمگیری کند؛ چراکه تمام این گازهای طبیعی می توانند برای تأمین برق فارم های استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار گیرند.

استفاده از گاز در این روش مسائل انبوه دارندگان چاه های گاز را حل می نماید؛ زیرا هزاران نفر از آنها در کوشش بودند تا این انفجارهای گازی را مهار نمایند و یا راهی برای استفاده از آنها پیدا نمایند. علاوه بر این، قیمت گاز در طی این سال ها رو به کاهش بوده است که این موضوع انگیزه ای را برای جمع آوری و حمل و نقل آن ایجاد ننموده است. تنها راه خلاص شدن از آن، سوزاندن آن هنگام خروج از زمین است که طی آن فرایند نیز هیچ انرژی ای حاصل نمی گردد و تنها جو آلوده می گردد.

در حالی که شعله ور کردن گاز یکی از راهکار های این مشکل بود، شرکت ها نمی توانستند این کار را به صورت نامحدود انجام دهند؛ زیرا آیین نامه هایی وجود دارد که محدودیت های سختی درباره میزان شعله ور شدن گاز وضع نموده اند و اگر شرکت ها به حد مشخصی برسند، باید چاه ها را خاموش نمایند.

با این راهکار جدید دیگر این مسائل پیش نخواهند آمد؛ چراکه شرکت ها می توانند ابزار استخراج بیت کوین را نصب نموده و از گاز برای استخراج سکه ها استفاده نمایند. با استفاده بیشتر از گاز طبیعی برای تامین برق فارم های استخراج بیت کوین دی اکسید کربن کمتری از اکتشاف نفت و گاز فراوری می گردد و این سبب استخراج بیت کوین سازگار با محیط زیست یا به نوعی سبزتری خواهد شد.

استخراج بیت کوین

بحث استخراج بیت کوین (mining bitcoin) این روزها در ایران خیلی داغ شده است.

استخراج بیت کوین با استفاده از رایانه های پرقدرت که قدرت حل مسائل پیچیده محاسباتی ریاضی را دارند، انجام می گردد. به این دلیل به آن استخراج گفته می گردد که به همان میزان شانس و زحمت زیادی احتیاج دارد که برای پیدا کردن طلا در معدن طلا احتیاج است.

استخراج بیت کوین یک کار دو سر سود است؛ اول اینکه وقتی رایانه ها این مسائل پیچیده ریاضی را در شبکه بیت کوین حل می نمایند، بیت کوین جدید فراوری می نمایند و در واقع به آنها بیت کوین پاداش داده می گردد. دوم اینکه با حل این مسائل ریاضی، ماینرها اطلاعات مربوط به تراکنش ها را در شبکه پرداخت بیت کوین تأیید می نمایند و این شبکه را قابل اعتماد می سازند.

مردم به استفاده از ارزهای چاپی مانند دلار تمایل دارند و به آنها اعتماد دارند، چرا که پول های چاپی توسط بانک های مرکزی و دولت ها حمایت می شوند. علاوه بر اینکه بانک مرکزی فراوری پول جدید را مدیریت می نماید و استفاده از پول جعلی را محاکمه می نماید.

حتی پرداخت های دیجیتال با استفاده از پول های چاپی نیز توسط یک مقام مرکزی حمایت می گردد. برای مثال، هنگام خرید آنلاین با استفاده از کارت اعتباری، این تراکنش توسط یک شرکت پردازش پرداخت پردازش می گردد و علاوه بر ضبط سابقه تراکنش، این شرکت ها تأیید می نمایند که تراکنش جعلی نیست. از سوی دیگر بیت کوین توسط یک مقام مرکزی مدیریت نمی گردد. در عوض، بیت کوین توسط میلیون ها رایانه در سراسر دنیا به نام ماینر پشتیبانی می گردد. این شبکه رایانه ای مثل بانک مرکزی عمل می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 472

به "استخراج بیت کوین به سبک کانادایی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استخراج بیت کوین به سبک کانادایی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید