آیا بیماری ام اس در بارداری خطرناک است؟

به گزارش صنایع 90، ام اس در بارداری بیماری است که ممکن است باعث نگرانی بسیاری از زنان شود.مطالعات نشان می دهد ام اس در بارداری باعث متوقف شدن این بیماری می شود

آیا بیماری ام اس در بارداری خطرناک است؟

از پروفایل ما encaria دیدن نمایید.

چرا در دوران بارداری باید راجع به بیماری MS صحبت شود؟ بیماری MS بیشترین شیوع را در میان خانم ها در سن باروری دارد. بارداری باعث بروز بیماری MS نمی شود اما به دلیل آنکه این بیماری خانم های محدوده سنی 20 تا 50 سال را هدف قرار می دهد، ممکن است برخی خانم ها در هنگام تشخیص بیماری شان باردار باشند.

MS چیست؟

MS یک بیماری خود ایمنی است که مغز و نخاع را تحت تاثیر قرار می دهد. در واقع این بیماری پوشش محافظ اعصابی که در داخل و اطراف مغز نخاع قرار دارند را تخریب می کند. افراد مبتلا به این بیماری طیف وسیعی از علائم خفیف (بی حسی در اندام ها، ضعف عضلانی) تا شدید (فلج، لرزش بدن و از دست دادن بینایی) را تجربه می کنند. اگرچه این بیماری کشنده نیست اما تا انتها عمر با فرد باقی می ماند. عوارض MS ممکن است به طور متناوب برای چند ماه ظاهر شده یا مخفی گردند. به جز مواردی که علائم بیماری شدید باشد، تشخیص MS (به خصوص تشخیص ام اس در بارداری) به سختی امکان پذیر است.

برخی از علائم بیماری MS مثل بی حسی، مسائل مثانه و روده ها، خستگی، تغییر ناگهانی حالت روحی، ناتوانی در تمرکز و فراموشکاری مشابه علائم بارداری هستد.

درمان: دانشمندان داروهای مختلفی را برای کاهش عوارض این بیماری تولید نموده اند. این داروها به طور خاص در صورتی که از ابتدای بیماری مصرف گردند می توانند موثر باشند. در صورت مشاهده عوارضی مشابه بیماری MS به پزشک تان مراجعه نمایید.

چگونه بیماری ام اس در بارداری بر روی شما تاثیر می گذارد؟

در اینجا یک خبر خوب برای خانم هایی که با بیماری MS اقدام به بارداری نموده اند یا در حین بارداری بیماری شان تشخیص داده شده است وجود دارد: تحقیقات نشان داده است که MS بر بارداری تاثیر منفی ندارد. در واقع به نظر می رسد بارداری یک خاصیت محافظت کننده برای مادران باردار به همراه دارد. در واقع هورمون های جنسی در درمان ام اس در دوران حاملگی موثر عمل می کنند؛ این هورمون ها فعالیت بیماری ام اس در بارداری را کاهش می دهند و باعث خاموش شدن این بیماری در بارداری می شوند. در طی بارداری، به خصوص سه ماهه دوم و سوم، خانم ها با عوارض کمتری از این بیماری نسبت به مبتلایان عادی روبرو می شوند.

اما اگر دچار بیماری ام اس هستید و هنوز اقدام به بارداری ننموده اید لازم است بدانید که بیشتر بیماران مبتلا به ام اس می توانند باردار شوند و به طور کلی این مساله به میزان ناتوانی آن ها، داروهایی که در این خصوص مصرف نموده اند و در مجموع شرایط عمومی آن ها بستگی دارد. به طور کلی باردار شدن برای بیماری ام اس مفید می باشد؛ چراکه اگر خانم ها زودتر باردار شوند بیماری ام اس شان کمتر شعله ور می شود و خوش خیم تر می شود.

منبع: setare.com
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1256

به "آیا بیماری ام اس در بارداری خطرناک است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا بیماری ام اس در بارداری خطرناک است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید