یک هفته با نشنال جئوگرافی؛ از جنگ زرافه ها تا جشن رنگ ها

به گزارش صنایع 90، در هفته ای که گذشت، نشنال جئوگرافی در عکس های روز خود عکس های بی نظیری را از یک هشت پا تا یک مزرعه بلوط در لوییزیانا انتخاب کرده است.

یک هفته با نشنال جئوگرافی؛ از جنگ زرافه ها تا جشن رنگ ها

در عکس های روز نشنال جئوگرافی از شنبه تا جمعه هفته گذشته، تصاویر مجذوب کننده و دیدنی از غروب خورشید در قلعه عمان، هشت پا، طوفان در زمین های نبراسکا جنوبی، جنگ دو زرافه نر، کوچ بچه لاکپشت ها به سوی دریا، باغ درختان بلوط و جشن رنگ ها در هند به چشم می خورد.

غروب قلعه

خورشید در پس معبد هرکول در قلعه عمان در اردن غروب می کند. سنگ نبشته ای روی سنگ مرمر نشان می دهد که این معبد 162 سال بعد از میلاد مسیح ساخته شده است.

کش و قوس

ایان نلسون، عکاس این عکس می گوید:

عکاسی از هشت پاها حقیقا یک هنر است و این تکنیکی است که یادگیریش برای من سال ها به طول انجامیده است. قدرت استتار هشت پاها به قدری موثر است که می تواند بدن خود را با رنگ و حتی طرحی که روی آن واقع شده است، تطبیق دهد. زمانی که یکی از آن ها را پیدا کردید، ماجراجویی آغاز می شود. با کمی صبر و حوصله و چاشنی شانس می توانید شاهد شکار، بازی یا قایم شدن شان در یک سوراخ باشید.

این عکس در سواحل مائویی در هاوایی گرفته شده است.

طوفان در چمن زار

یک گردباد بزرگ در حال حرکت بر فراز زمین های نبراسکا جنوبی است. سین رمزی این عکس را با لنز 16 میلی متری گرفته است که یعنی به شکل باور نکردنی به طوفان نزدیک بوده است.

گردن و گردن

دو زرافه نر در حال استراحت کردن بعد از یک جنگ در منطقه محافظت شده گرونگا در تانزانیا هستند. زرافه ها به وسیله ضربه زدن با گردن با یکدیگر می جنگند تا برتری خود را به عنوان جفت برتر به زرافه ماده نشان دهند.

پیش به سوی زندگی

هرساله میلیون ها بچه لاکپشت زیتونی در ساحل روشیکولیای هند از تخم بیرون می آیند. این آغاز یک ماجراجویی خطرناک است، زیرا طبق تحقیقات از هر 1000 بچه لاکپشت تنها یکی از آن ها پیروز می شود قبل از اینکه به وسیله شکارچیان کشته شود، به دریا برسد.

جهت درختان بلوط

28 درخت زنده بلوط جهت رسیدن به مزرعه بلوط در واچری در لوییزیانا را تزیین کرده اند. این باغ که در قرن 19 به عنوان مزرعه نیشکر ساخته شده بود، در حال حاضر به عنوان یک مکان تاریخی شناخته می شود و ورودش برای عموم آزاد است.

جشن رنگی

علیرضا اکبری، عکاس ایرانی، این عکس را در یک جشن مقدس در ماتورای هند گرفته است. علیرضا می گوید:

جشن تازه آغاز شده بود و هرکس مقدار زیادی رنگ همراه خود داشت. آن ها رنگ ها را به عنوان یک خوش آمدگویی به بهار پرت می کردند.

منبع: کجارو / nationalgeographic.com
انتشار: 2 فروردین 1401 بروزرسانی: 2 فروردین 1401 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 2018

به "یک هفته با نشنال جئوگرافی؛ از جنگ زرافه ها تا جشن رنگ ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک هفته با نشنال جئوگرافی؛ از جنگ زرافه ها تا جشن رنگ ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید