یک مرکز مطالعات سیاسی در آمریکا: مردم ایران هزینه تحریم را می دهند

به گزارش صنایع 90، فارس نوشت: مدیر مرکز مطالعات سیاسی موسسه کروک آمریکا در مقاله ای با اشاره به تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران نوشت که مردم عادی درحال پرداخت بهای این تحریم ها هستند.

یک مرکز مطالعات سیاسی در آمریکا: مردم ایران هزینه تحریم را می دهند

دیوید کورترایت مدیر مطالعات سیاسی موسسه کروک برای مطالعات صلح در مقاله ای نوشت پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت که میخواهد نظامیان بیشتری را به غرب آسیا اعزام کند، نگرانی ها درباره خطر بروز جنگ در این منطقه افزایش یافت، اما در حقیقت این جنگ مالی است که مردم ایران را هدف قرار داده است.

مدیر مرکز مطالعات سیاسی موسسه کروک در بخشی از مقاله خود در پایگاه اینترنلی اسکرول نوشت: مردم عادی ایران در حال پرداخت بهای تحریم های آمریکا هستند. صادرات نفت و درآمدهای ملی در حال افت بوده و تورم در حال افزایش است و سختی های مالی روندی فزاینده یافته است. همچنین ارزش پول ملی ایران طی یک سال گذشته بیش از 60 درصد افت داشته و باعث فرسایش اندوخته مردم ایران شده است.

در بخش دیگری از این مقاله آمده است: به نظر می رسد تنبیه مردم ایران سیاستی تعمدی باشد. وقتی که اخیرا از مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا پرسیده شد چگونه انتظار دارند که تحریم ها رفتار دولت ایران را تغییر دهد، وی گفت که تحریم ها قادر به انجام چنین چیزی نیستند و فقط پیشنهاد داد این به مردم ایران بستگی دارد که دولت خود را تغییر دهند.

ترامپ 8 می 2018 (18 اردیبهشت ماه 1397) به طور یکجانبه آمریکا را از برجام خارج و دستور احیای تحریم های متوقف شده علیه ایران را صادر کرد.

برنامه جامع اقدام مشترک یا برجام، تیرماه سال 1394 میان ایران و پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل (آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به علاوه آلمان (موسوم به گروه 1+5) حاصل شد.

دولت آمریکا از نخستین روزهای اجرایی شدن این توافق، کارشکنی ها در اجرای آن و کوشش برای کاستن از مزایای مالی ایران از آن را شروع کرد. با روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا این کارشکنی ها شدت گرفت و او بارها تهدید کرد کشورش را از توافق هسته ای خارج خواهد نمود.

25231

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 249

به "یک مرکز مطالعات سیاسی در آمریکا: مردم ایران هزینه تحریم را می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک مرکز مطالعات سیاسی در آمریکا: مردم ایران هزینه تحریم را می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید