عراقچی: مذاکرات فرسایشی گردد متوقفش می کنیم

به گزارش صنایع 90، رئیس تیم مذاکره کننده ایران پیش از شرکت در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین گفت: اگر مذاکرات به سمت فرسایش پیش برود، متوقفش می کنیم.

عراقچی: مذاکرات فرسایشی گردد متوقفش می کنیم

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرنگاران، سیدعباس عراقچی رئیس هیات مذاکره کننده ایران در نشست وین پیش از شرکت در نشست کمیسیون برجام با اشاره به رایزنی های فشرده با هیاتهای حاضر در وین در دو روز اخیر گفت: جلسه کمیسیون مشترک امروز مجدداً آغاز به کار خواهد نمود و مجدداً کار را به شکل رسمی تر آغاز می کنیم و امیدواریم کارگروه ها بتوانند در اسرع وقت به موقع تشکیل جلسه دهند و فرایند را طی کنیم.

رئیس تیم مذاکره کننده ایران در نشست وین اظهار کرد: همان طور که قبلاً گفتیم به دنبال مذاکرات فرسایشی و مذاکراتی که فقط زمانبر بوده و هدف آن فقط مذاکره برای مذاکره باشد به هیچ وجه نیستیم و این را امروز به روشنی خواهیم گفت و در این جهت هم حرکت خواهیم کرد.

عراقچی توضیح داد: اگر مذاکرات به سمت سازنده که ما انتظار داریم پیش برود طبیعتاً ادامه پیدا می نماید در غیر این صورت با آن برخورد خواهد شد.

نشست کمیسیون مشترک برجام امروز به صورت حضوری از ساعت 15 به وقت تهران در محل گرند هتل وین آغاز می گردد.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان ریاست هیأت ایرانی را در این گفت وگوها بر عهده دارد.

نمایندگانی از سایر دستگاه ها از جمله بانک مرکزی، وزارت نفت و سازمان انرژی اتمی نیز در این نشست حضور دارند.

انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا عهده دار ریاست این جلسه است و نمایندگان روسیه، چین، فرانسه، آلمان و انگلستان در این نشست شرکت دارند.

در این دور از گفت وگوها نیز رایزنی های فنی در قالب نشست های کارشناسی در دو حوزه برطرف تحریم ها و موضوعات هسته ای انجام می گیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1614

به "عراقچی: مذاکرات فرسایشی گردد متوقفش می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: مذاکرات فرسایشی گردد متوقفش می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید